Календар городника/садівника

0 товарів

Коли розпочати посівну? У які дні садити ті чи інші види дерев, овочів, зелені? Коли займатися різними видами садових та городніх робіт? Чи варто орієнтуватись у цій справі на фази Місяця чи користуватися класичними рекомендаціями агрономів? Чи потрібно купити місячний календар і тим більше користуватися цим розкладом садівнику чи городнику? Читайте, буде пізнавально.

У кожного дачника є своя думка з цього приводу. Деякі вважають місячний календар повною нісенітницею, інші вважають, що в цьому “щось є”, треті орієнтуються на складені певним чином журнали під час посадок різних культур.

Сам місячний календар відображає зміну фаз Місяця, тобто його видимості із землі. За 29 з половиною діб це планетне тіло умовно проходить чотири візуально чіткі фази. На перших двох ми бачимо так званий Місяць, що росте, після молодика (молодик плюс перша чверть), а після повного місяця проходять дві фази спадного Місяця (повня плюс четверта чверть). Зазвичай на кожен календарний місяць випадає по одному повному місяцю.

Користування місячних календарів

Місячний календар люди використовували здавна. Сам факт того, що фази Місяця спостерігаються з будь-якої точки землі, дозволяє припустити, що саме місячний календар був історично першим у багатьох стародавніх суспільствах. За ним вели літочислення та визначали план землеробських робіт.

Слово “місяць”, як відомо, означає не лише фазу Місяця, а й певний відрізок часу.А традиційний семиденний тиждень відповідає приблизно чверті синодичного місяця.

Орієнтація на місячні цикли збереглася в ісламських та іудейських релігійних календарях. Християнський Великдень відзначається на базі місячно-сонячного календаря, тому його дата є плаваючою.

В умовах стабільного клімату, коли немає яскраво вираженої зміни сезонів, місячний землеробський календар міг бути покажчиком для початку проведення тих чи польових робіт. Хоча з появою осілих землеробських товариств усі вони перейшли на сонячно-місячні календарі для прогнозування оптимального часу початку посівної для тих чи інших рослин. Ймовірно, такий календар виявився точнішим за місячний, адже ціна помилки при невдало проведеній посівній та втраченому врожаї могла бути трагічно високою.

При цьому досвідченим шляхом було встановлено залежність фаз Місяця з припливами та відливами на землі та впливом на самопочуття деяких людей.

У зв'язку з можливістю гравітаційного впливу на рух рідин виникла пропозиція, що фази Місяця так само впливають на рух води в клітинах садових дерев та городніх рослин. Звідси було зроблено висновок у тому, що фази Місяця можуть безпосередньо впливати на переміщення поживних речовин усередині рослин і, отже, з їхньої зростання. До того ж у науковій літературі було опубліковано результати дослідження біологів, які підтвердили кореляцію між інтенсивністю відображення Місяцем сонячного світла на зростання мохів.

Ця гіпотеза і стала причиною створення місячних календарів для городників і садівників. Їх укладачі рекомендують найкращі дні та періоди для посадки різних рослин. Найчастіше при розрахунку враховуються ще й деякі астрологічні впливи, пов'язані з проходженням Місяця через знаки зодіакального кола.

На думку досвідчених городників та садівників, на врожай впливає ціла низка факторів:

  • сівозміна – правильний вибір місця для посадки з урахуванням попередників;
  • підготовка грунту та проведення робіт з підвищення його родючості;
  • агротехніка посадки та обробки – глибина загортання, оптимальна для різних видів рослин геометрія розміщення на грядках та температурний режим;
  • правильний підбір сорту культури, що обробляється з урахуванням кліматичних особливостей;
  • якість грунту та своєчасне підживлення.

У цьому випадку використання місячного календаря як додатковий орієнтир для максимального розкриття біодинамічного потенціалу рослин може дійсно дати позитивний результат.

Однак ще більший ефект дасть вивчення спеціалізованої літератури та застосування класичних та сучасних методів агрономії та агротехніки у саду та городі.

Де купити місячні календарі на 2023 рік?

Якщо ви хочете отримати корисні підказки до вашого плану посадок на городі – замовте журнал для городника на поточний чи наступний 2023 рік на нашому сайті.

Національна книжкова платформа України Yakaboo організує доставку по Києву та всій країні за ціною, що відповідає тарифам обраної кур'єрської компанії. Ви можете замовити календар та забрати його у Києві в нашому магазині на Хрещатику.