Книга Як я була ботом

3 Відгуки
Формат
Мова книги
Видавництво
Рік видання

Авторка, якій довелося побувати ботом, розповідає про свій досвід та про те, як влаштовані наші інтернет-хащі. Вона ділиться міркуваннями про вірусну рекламу та природу холіварів, про інтернет-шахраїв та різницю між ботами, тролями і хейтерами, про інформаційну гігієну та збереження здорового глузду в умовах суцільного інформаційного шуму. І, врешті, про те, як соцмережеві паразити впливають на наші реалії.

Продавець товару
Код товару
932061
Характеристики
Тип обкладинки
Тверда
Тираж
1000
Доставка та оплата
Вказати місто доставки Щоб бачити точні умови доставки
Опис книги

Авторка, якій довелося побувати ботом, розповідає про свій досвід та про те, як влаштовані наші інтернет-хащі. Вона ділиться міркуваннями про вірусну рекламу та природу холіварів, про інтернет-шахраїв та різницю між ботами, тролями і хейтерами, про інформаційну гігієну та збереження здорового глузду в умовах суцільного інформаційного шуму. І, врешті, про те, як соцмережеві паразити впливають на наші реалії.

Відгуки
3 Відгуки
Руслан
15 листопада 2021 р
3 бали
По різні боки коментарів
Досить неоднозначну реакцію викликала у мене книга Юлії Смаль. Що сподобалось? Книга читається на одному диханні. В ній авторка розповідає про те, як вона дійшла до такого життя - від хіміка в Луцьку до бота у соцмережах. Також можна дізнатися про різну термінологію в соцмережах (наприклад, різницю ботів від тролів). Що не сподобалось? Професія розпалювання ворожнечі (не суть важливо, в якій країні цей тролінг робився) - це вже елемент деструктивності. Є такий знаменитий принцип "що посієш, те і пожнеш". Якщо ми сіємо ворожнечу, то навіщо потім ображатись на агресивні коментарі, реакції, відсутність поваги в соцмережах і т.д.? Звичайно, є такі боти, які допомагають людям, наприклад, оформити замовлення, заплатити за комуналку. Але у випадку пані Юлії така професія несе в основному елементи деструктивності. Окрім того, досить дивно було читати політичний прогноз від людини, яка поїхала з України, проте знає, як правильно потрібно було проголосувати (Юлія Смаль на момент написання книги проживала у Китаї). Через два роки констатую, що ці прогнози, м'яко кажучи, не справдились. Але для загального розвитку можна почитати.
Мария Марія Лозова
3 червня 2020 р
4 бали
Як легко маніпулювати нашими думками в інтернеті
Ми не часто задумуємося над тим, що ми живемо у час інформаційної війни і що інформація, яка міститься в інтернеті може бути неправдивою, тобто фейковою. А все, що ми використовуємо в інтернеті, відстежується та керується ботами. І нашу думку про ту чи іншу подію можуть використовувати замовлені люди, для того, щоб розкручувати гучні розмови і заробляти на цьому немалі гроші. Авторка книги Юлія Смаль "Як я була ботом" відверто зізнається в тому, що їй доводилося працювати на фейкових аккаунтах і зумисно розповсюджувати неправдиву інформацію, заробляючи на цьому чималі гроші. Авторка книги переконана, що сьогодні у соцмережах до 70% контенту формують саме боти і тролі. Булінг, атаки, харасмент проти відомих письменників, політиків, науковців -- це цілком нормальне явище і стало таким собі бізнесом, а разом із тим роботою спецслужб інших держав. І навіть не намагайтеся вступати у дискусії із людьми, які вас ображають чи висловлюють при доведенні неправдиві факти, це,можливо, лише розмова із анонімним акаунтом, який не є особою і не відповідає за свої слова. А ще із книги я більше дізналася про суть вірусної реклами, маркетинговий тролінг та навіть знайшла посилання на літературу(Йони Бергера "Заразливий".Книга заставила мене задуматися, чи варто висловлювати свої думки в інтернеті, адже тролінг має на меті дискредитувати опонента. Боти сьогодні порозумнішали і стали поводитися у мережах природньо, вони можуть красти фото та мати реальних друзів. Прочитавши книгу, я знайшла і видалила із числа своїх друзів кілька осіб, які за всіма ознаками були ботами-програмами. Книжка є цінною для вчителів, батьків та значущих дорослих, які мають стежити за тим, що роблять їхні діти в соціальних мережах із ким спілкуються, кому довіряють. Тепер я знаходжу годину часу, щоб пройтися на свіжому повітрі, подивитися на небо на зелені дерева, подумати про своє харчування і зателефонувати рідним та близьким людям. Дякую, Юліє, за відверту чи не зовсім відверту сповідь. Дочитую "Мистецтво залишатися непоміченим".
Alex
23 квітня 2020 р
5 балів
Сучасний світ
З появою нових інформаційних технологій з’являються і нові способи заробітку та поширення інформації Автор книги Юлія Смаль у пошуках роботи в 2019 році отримала пропозицію робити абсолютно безневинні речі: писати повідомлення від імені різних людей, використовуючи фейкові аккаунти. За таку неважку працю авторка отримувала досить пристойні кошти. Ю.Смаль розповідає про внутрішню кухню розповсюдження потрібної замовнику інформації, і вважає, що саме вона була одним з тих піддослідних, за допомогою якою відпрацьовувалися форми те методи ведення інформаційних атак у рамках гібридної війни проти України. Авторка пояснює на власному прикладі як бездоказова, безпідставна інформація після проходження через декілька аккаунтів починає жити своїм життям так, що досить важко з’ясувати чи відповідає вона дійсності, а тим більше встановити джерело її поширення. Книга цікаво написана, і є по суті закликом та наочним посібником того, що у сучасному світі найдосконалішою зброєю, за допомогою якої можна впливати на суспільство та маніпулювати думками людей.
Виникли запитання? 0-800-335-425
132 грн
147 грн
В наявності
Паперова книга
Сплачуйте частинами
Щоб сплатити частинами: потрібно мати картки Monobank або Приватбанку під час оформлення замовлення оберіть спосіб оплати «Покупка частинами від Monobank» або «Оплата частинами від ПриватБанку»
ПриватБанк
2-4 платежі
Доставка та оплата
Вказати місто доставки Щоб бачити точні умови доставки