Книга Енеїда

Формат
Мова книги
Видавництво
Рік видання

Поема розповідає про епічну подорож звитяжного козацького гурту на чолі з Енеєм із Трої до Латинського краю. Видання супроводжено новочасними культурологічними та історичними розвідками й коментарями. Розповідь, підтверджена дотепер маловідомими автентичними ілюстраціями, рясніє перлинами народно-поетичної творчості.

Для широкого кола читачів.

Продавець товару
Код товару
584057
Характеристики
Тип обкладинки
Тверда, Коробка, Шкіряна
Мова
Українська
Опис книги

Поема розповідає про епічну подорож звитяжного козацького гурту на чолі з Енеєм із Трої до Латинського краю. Видання супроводжено новочасними культурологічними та історичними розвідками й коментарями. Розповідь, підтверджена дотепер маловідомими автентичними ілюстраціями, рясніє перлинами народно-поетичної творчості.

Для широкого кола читачів.

Відгуки
6 Відгуків
tatiana001
23 лютого 2022 р
5 балів
боротьба за державу як циклічність української історії
Класична книга нашої літератури й культури загалом, яку варто бодай раз у житті прочитати кожному. Хто вважає, що розповідь, написана кілька століть тому, нудна, той помиляється. Бо саме тут можна знайти поєднання різних історій на будь-який смак. Якщо хочете романтики, то є любовні трикутники, дуелі, кохання з першого погляду і розбиті серця. Бажаєте пригод - численні подорожі морями та сушею, на землі й навіть під землею з несподіваними поворотами. Є цікавість до традицій, то залучення знаних і нових для сучасника назв, кількість і розмаїття страв, напоїв, одягу направду вражають. Крім того, деякі описи настільки "смачні", що неодмінно хочеться спробувати приготувати й скуштувати. Громадянська позиція також є наскрізною в "Енеїді" з показом рис, котрі повинен мати кожен для розбудови та захисту території своєї держави. Водночас показані й окремі правителі, яких цікавить лише власна вигода чи жадоба влади. Звісно, такі персони програють. Смійтесь і думайте, адже ми - мудра нація.
Анастасия
22 травня 2020 р
5 балів
Енеїда
"Енеїда" Котляревського - це перший твір написаний українською мовою. Головна ідея твору Котляревського – утвердження українського народу, його ментальності, культури, мови, його волелюбного духу. Сюжет наповнений багатьма цікавими подіями. Герої поеми – не української культури. Але це тільки ззовні. Їхні характери, вчинки, дії, слова, поведінка, манери тощо – все свідчить – ми читаємо з вами про українців. Читаючи цей твір ми знайомимося з соціальними і моральними проблемами України XVIII ст., а саме з соціальною нерівністю, нікчемністю панства, чиновництва, можновладців, їхній розгульний спосіб життя, паразитичне існування. Безкультур’я, пияцтво, хабарництво, пихатість, здирництво, зловживання службовими обов’язками, брехня, підлабузництво, лінь, зрадливість тощо – здається, про всі вади написано в «Енеїді». Та попри комічну зовнішність, твір цей серйозний за своїм суспільним значенням. Це твір нового змісту, нових ідей. І. Котляревський пропонує читачеві віднайти світ благородства й високої моралі, а безпринципний, аморальний світ полишити.
Anna
18 січня 2020 р
3 бали
Колоритно і з гумором
"Енеїда" входить у список обов'язкових творів шкільної літератури, бо виноситься на Зовнішнє незалежне оцінювання. Перше, що я зрозуміла, прочитавши поему, це те, що твір розрахований на дорослу аудиторію. Тому не вважаю вдалою ідеєю докладно вивчати його у школі, хіба що в старших класах. Поема гумористична, або бурлескно-травестійна. Іван Котляревський взяв за основу класичний "поважний" твір і написав таку-собі пародію. Вийшло у нього дуже добре. В образ троянців вкладено образ українських козаків, навіть елементи побуту - шаровари, наїдки та напої - все це з української культури. На героїв чекає складна подорож, адже їм і допомагають, і перешкоджають боги з Олімпу. Олімп, як на мене, один з найяскравіших елементів у творі - боги дуже нагадують сучасну владну верхівку, де кожен плете свої інтриги за спиною інших, підлаштовує все під себе, дає хабаря і чогось вимагає. Найяскравіші олімпські образи - Венера, Дидона, Зевс. Також колоритним вийшло пекло. Автор не забув описати страждання людей за кожен вид злочину, та ще й увести туди деякі елементи грецької міфології. Загалом, "Енеїду" прочитати варто, але тоді, коли у читача виникне бажання познайомитися з цим твором та зрозуміти його, а не тоді, коли змушує шкільна програма.
Виникли запитання? 0-800-335-425
2600 грн
Немає в наявності
Паперова книга