Чорний ворон. Залишенець
Паперова книга | Код товару 453900
Yakaboo 5/5
Автор
Василь Шкляр
Видавництво
Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля"
Мова
Українська
Рік видання
2014
Рік першого видання
2009
Кількість сторінок
432 с.
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
84x108/32 (~130x210 мм)

Усе про книжку Чорний ворон. Залишенець

Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами й навіть у прокльонах-анафемах забороняли згадувати їхні імена. Щоб вбити у пам`яті упокореної маси ту ідею, за яку повстанці жертвували свої молоді життя. Авжеж, вони стріляли, вішали, палили, нищили — але кого? На їхньому бойовому чорному прапорі напис: «Воля України або смерть». Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли навкруги запанувала чужа влада і вже не було надії на визволення. Вони — залишенці — обрали собі смерть.

Характеристики
Автор
Василь Шкляр
Видавництво
Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля"
Мова
Українська
Рік видання
2014
Рік першого видання
2009
Кількість сторінок
432 с.
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
84x108/32 (~130x210 мм)
Рецензії
 •  
  Рецензия 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  Раджу прочитати кожному, хто не хоче щоб кровава історія Украіни повторювалася. Народ, який не знає своєх історіі буде постійно наступати на одні і тіж граблі. Украінці давайте вивчимо свою історію! Залишениць це маленька іі частинка.
 •  
  Рецензия 90% користувачів вважають цей відгук корисним
  Книга гарно висвітлює ставлення москалів і жидів в 20-і роки до українців і їх держави.
Купити - Чорний ворон. Залишенець
Чорний ворон. Залишенець
 
Товар більше не виробляється
 
Інформація про автора
Василь Шкляр
Василь Шкляр

Василь Шкляр - український письменник, автор бестселера «Залишенець». Один з найбільш читаних і відомих сучасних українських письменників. Лауреат Шевченківської премії 2011 року. Народився в селі Ганжалівка Черкаської області. Поступив на філфак Київського національного університету імені Тараса Шевченка, але після випадку, який автор відобразив у своєму творі «Стороною дощик іде», Василь пере...

Детальніше

Рецензії Чорний ворон. Залишенець

5/5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1
 •  
  Рецензия 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  Раджу прочитати кожному, хто не хоче щоб кровава історія Украіни повторювалася. Народ, який не знає своєх історіі буде постійно наступати на одні і тіж граблі. Украінці давайте вивчимо свою історію! Залишениць це маленька іі частинка.
 •  
  Рецензия 90% користувачів вважають цей відгук корисним
  Книга гарно висвітлює ставлення москалів і жидів в 20-і роки до українців і їх держави.
 •  
  Воля України, або смерть. 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  Маючи чималий читацький шлях, уникав українських авторів. З невідомої мені причини мені завжди здавалося цікавіша зарубіжна література, ніж наша. І от лише в році минулому відкрив для себе неперевершеного Василя Шкляра. Що ми бачимо на обкладинці "Чорного Ворона. Залишенець"? Напис національний бестселер, таємничого напівзагадкого отамана Холодного Яру Чорного Ворона, про долю якого достеменно нічого не відомо. Спробуємо розібратися що і до чого.
  Прототипом головного героя є отаман Холодного Яру і Чорного лісу Іван Черноус, псевдо Чорний Ворон. Василь Шкляр довгий час збирав і аналізував інформацію, перед тим як роман остаточно побачив світ. Так з 1996, по 2009 шла праця над твором. По крупиці, з таємних доносів радянській владі відомо про ті чи інші дії Чорного Ворона. Шкляр систематизував і вклав їх у роман як основу, на мові оригіналу, що інколи здається дивним, але зроблене для достовірності. Твір охоплює події між 1920 і 1924-1925 роками, від часів коли Національна боротьба проти окупанта була в розпалі, і до її поступового згасання, під навалою червоної орди зі Сходу. На початку твору ми бачимо здавалося би непов'язані між собою сцени, які поступово з примхи долі поєднуються в одну лінію. Чорний Ворон спочатку приєднується до Холодноярців, а невдовзі і сам стає отаманом.
  "Чорний Ворон. Залишенець" - це історія кохання, боротьби, народження, розчарування, смерті і звичайно ж так давно всіма забутого щастя. Роман заслуговує всі свої нагороди і позитивні відгуки, бо описує вже забуті багатьма сторінки встановлення Української державності, боротьби синів України, їхню загибель і ту чуму, яка досі хоче осісти на наших теренах.
  "Воля України, або смерть"- гасло холодноярців ніколи як сьогодні стає актуальним. В новітній історії нашої країни розпочалася нова війна, проти старого ворога. І народ, який не знає своєї історії змушений її повторювати. Читайте українською, розмовляйте українською, пам'ятайте історію своїх героїчних предків і аналізуйте, і лише тоді хроніки України не будуть повторювати новими війнами...
 •  
  Козаки XX століття 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  Сьогодні переглянув трейлер нового українського фільму, що незабаром буде у прокаті - "Таємний щоденник Симона Петлюри". Одразу ж згадав цей твір, який важко охарактеризувати одним словом.
  Автор роману, пропрацювавши над "Залишенцем" 13 років, виконав грандіозну роботу, вивчаючи матеріали, відвідуючи історичні місця й людей, які так чи інак допомагали написанню цієї розповіді.
  Героїчна повстанська боротьба українців з Холодного Яру та інших населених пунктів України проти більшовицької окупації у 20-х роках минулого століття. Головним героєм роману зображений отаман повстанців на прізвисько Чорний Ворон, яких проходить нелегкий шлях від розквіту протистояння ворогам аж до його остаточного припинення.
  Проти них вели відкриту боротьбу, вели з козаками переговори, обіцяючи життя по-людському, молочні ріки на Україні, навіть обманом і підступом намагались покінчити з "бандитами", що переховувалися на територіях лісів. От тільки українець завжди захищатиме свої території від окупантів, з якими б цілями вони не прийшли. Знали також і те, що Росія розв'язала війну після проголошення Української Народної Республіки, яку визнало чимало країн Європи, тому й не підіймали білого прапора у боях, а билися до останнього з гаслом "Воля України або смерть."
  Кожен, хто не знає своєї історії, ризикує повторити її темний бік у свій час. Тому б я не радив нашому "братньому" народу зазіхати на те, що належить Україні.
 •  
  "Воля України, або смерть" 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  Книга Василя Шкляра "Чорний ворон. Залишенець" була першою, з якої я почала знайомство з автором. Перші думки були - "ну чому, чому я не прочитала її раніше?". Далі - "хочу ще!". Потім - "Цю книгу потрібно вводити у шкільну програму з літератури старшокласників".
  Читається легко. Мова - прекрасна, мова зачаровує своєю красою.
  Автор багато років працював над цією книгою і вона містить багато історичних фактів. Причому, написана історія без академічної нудності, живо та цікаво. Я, після прочитання, зацікавилася історією українського повстанського руху, історією Холодного Яру. Зацікавила мене також постать Петра Болбочана, про якого я, на жаль, майже нічого не знала (в книзі про нього зовсім небагато написано).
  Україна. Рідна земля. Боротьба. Воля. Холодний Яр. Кохання. Зрада (на жаль). Віра і зневіра. Україна. Це основні теми книжки про холодноярських повстанців.
  "Воля України, або смерть" - актуальне і назараз гасло українських патріотів. І віра, що все ж таки буде саме воля України.
  Після прочитання з районної бібліотеки (дитячої, що особливо радує) - купила в свою особисту колекцію - для нащадків. Думаю, що буду перечитувати ще і насолоджуватися розповіддю про боротьбу українців проти окупантів.
  Слава Україні! Нашим Героям всіх часів - слава!
 •  
  Гарний твір - прекрасного автора 66% користувачів вважають цей відгук корисним
  Вважаю, що ця книга наразі є дуже актуальною. Історія нашого народу таки повторюється і ця книга таку тему актуалізує. Дійсно, книга сама по собі важка, важка історія її, але кожен українець має право та й зобовязаний знати історію свого багатостраждального народу. Я особисто відкрив для себе до сих пір невідомих для мене фактів з історії. Ця книга про все: мужність, боягузтво, відданість, підступність, щирість тощо.

  Як на мене - дуже красива обкладинка. Така класна - блискуча, яскрава, з воронним конем та чоловіком. Всередині й справді немає ілюстрацій, але це не псує загальних вражень. Обкладинка тверда, тому забезпечить схоронність книги і її використання буде "на роки". Бонусом у цій книжці є саме два твори. Книга повністю виправдовує ціну, яка на ній зазначена. Текст стандартний, як на мене якраз читабельний. Книгу ви не візьмете із собою на відпочинок, вона надто важкувата. Хіба ви їдете на відпочинок на місяць, то це чтиво вам допоможе провести приємно час.

  Я можу порадити купити таку книжечку, оскільки за два твори ціна якраз нижча за середню, Шкляр все настільки гарно написав, що чтиво виправдовує себе саме. Раджу її придбати і ставлю оцінку - 5!
 •  
  Історія. Сьогодення 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  Знайомство з творчістю В. Шкляра я почав саме з цієї книги. І це привело мене до придбання усіх наступних книг автора. На мою думку, якість його історичних романів зростає. Хочу відмітити, що романи Шкляра не на історичну тему, на мою скромну думку, поступаються класом.
  "Чорний Ворон" - це дійсно якісний історичний роман, який приніс славу своєму автору. В ньому йдеться про боротьбу українців проти більшовиків. В центрі подій - повстанський отаман Чорний Ворон, який є історичною особою і згадується не в одному творі. Тут є все: патріотизм, самопожертва, відвага, любов та зрада. В подібні часи люди знаходяться на межі своїх можливостей. Тому в них проявляється все найкраще відносно друзів і все найгірше відносно ворогів. Питання власного виживання та виживання всієї нації стоїть дуже гостро. Добре, що серед нас завжди знаходяться відважні герої, що беруть на себе тяжку ношу їх збереження.
  Читається книга дуже легко. Багато років присвятив В. Шкляр написанню цього роману. Аби він був історично достовірний, автор довго і уважно збирав інформацію по крупинці. Велика дяка йому за це. Загалом Шкляр дуже відповідально ставиться до написання історичних романів. Так відповідально, що його почали запрошувати на інтерв'ю як фахівця з історії України.
 
Характеристики Чорний ворон. Залишенець
Автор
Василь Шкляр
Видавництво
Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля"
Мова
Українська
Рік видання
2014
Рік першого видання
2009
Кількість сторінок
432 с.
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
84x108/32 (~130x210 мм)
Палітурка
Тверда
Шрифт
Minion
Тираж
8000
ISBN
978-966-14-7839-7
Вага
320 гр.
Тип
Паперова
Клас
11-й клас
Література
Українська
Література країн світу
Українська література
Література за періодами
Сучасна література
 

Про автора Чорний ворон. Залишенець