Чому еволюція правдива
Паперова книга | Код товару 547119
Yakaboo 4.7/5
Автор
Джерри Койн
Видавництво
Наш Формат
Мова
Українська
Рік видання
2015
Перекладач
Тарас Цимбал
Кількість сторінок
296 с.
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
60х90/16 (~145х215 мм)

Усе про книжку Чому еволюція правдива

Тематика видання

Еволюція, природний добір, генетика, креаціонізм.

Про книгу

Ця книга – розгорнута й аргументована відповідь прихильникам теорії «розумного задуму» і незаперечне алібі для дарвінівської теорії еволюції. Жвавість, пристрасність, переконливість і доступність авторського викладу миттєво зробили книгу бестселером у рейтингу інтернет-гіганта «Amazon».

Для кого книга

Для широкого кола читачів, усіх, хто цікавиться сучасною наукою.

Чому ця книга

У традиційному для американських університетів «живому стилі» викладу матеріалу автор подає головні докази еволюції. Крім наукових предметів, Джеррі Койн викладає своїм студентам ще й стилістику наукових виступів і письма. Койн переконує: тим, хто виступає проти дарвінізму винятково з міркувань віри, не вистачить жодних доказів, бо їхня віра не спирається на розум. Однак для багатьох тих, хто має сумніви або приймає теорію еволюції, але не знає, як обґрунтовувати свою позицію, ця книжка пропонує стисле узагальнення основних підстав, на яких сучасна наука визнає теорію еволюції правдивою. Автор пропонує свою працю читачам з надією, що багато людей поділяють його зачудування самою тільки пояснювальною силою Дарвінової теорії еволюції й готові без страху поглянути на її висновки.

Про автора

Джеррі Койн (англ. Jerry Coyne; 1949 р.н.) – американський генетик, випускник Гарвардського університету, професор факультету біології та еволюції Чиказького університету, автор понад 240 наукових праць і статей у таких знаних виданнях, як Nature, Science, USA Today і Forbes. Наукові інтереси Джеррі Койна переважно зосереджені на видоутворенні, екологічній та еволюційній генетиці.

Цитати

Кілька років тому група бізнесменів із багатого передмістя Чикаґо попросила мене прочитати лекцію про теорію еволюції та її розходження з ученням про розумний задум. Віддаючи їм належне, маю визнати, що вони виявилися достатньо інтелектуально допитливими, бо захотіли більше дізнатися про гадану «полеміку». Я виклав докази еволюції, а потім пояснив, чому теза про розумний задум – це релігійне, а не наукове пояснення життя. Після лекції один зі слухачів підійшов до мене і сказав: «Я вважаю ваші докази теорії еволюції дуже переконливими, але все-таки не вірю в це». Ці слова схоплюють суть змішаних почуттів, що їх у багатьох людей викликає еволюційна біологія. Докази переконливі, але їх не переконали. Як так може бути? Інші галузі науки не потерпають від таких проблем. Ми не сумніваємося в існуванні електронів або чорних дір попри те, що ці явища значно більше відірвані від нашого повсякденного досвіду, ніж еволюція. Адже ми можемо побачити викопні рештки в найближчому природничому музеї, а про те, що бактерії та віруси розвивають стійкість до ліків, ми постійно читаємо в новинах. То в чому ж проблема з еволюцією?

***

… хоч повноцінне визнання значущості теорії еволюції вимагає докорінних змін у світогляді, воно не обов’язково веде до тих страшних наслідків, що їх завжди малюють креаціоністи, намагаючись відлякати людей від дарвінізму. Визнання правдивості теорії еволюції не обов’язково зробить із вас безнадійного нігіліста чи позбавить ваше життя мети й смислу. Воно не зробить вас аморальним і не вселить думок Сталіна чи Гітлера. Так само ця теорія не обов’язково призведе до атеїзму, адже освічена релігія завжди знаходила способи засвоїти досягнення науки. Насправді ця теорія збагачує і поглиблює наше розуміння живого світу та нашого місця в ньому.

***

У Сполученому Королівстві в 2006 році «BBC» провела опитування 2 тисяч респондентів, яких попрохали описати свої погляди на те, як виникло й розвивалося життя. Хоч 48% стали на бік еволюціоністських поглядів, 39% віддали перевагу креаціонізму або вченню про розумний задум, а ще 13% не визначилися. Понад 40% респондентів вважали, що з креаціонізмом або вченням про розумний задум слід знайомити учнів на уроках біології. Це вже не надто відрізняється від американської статистики. В деяких школах Сполученого Королівства вчення про розумний задум таки подається як альтернатива теорії еволюції, тоді як у США така практика заборонена законом.

***

Гени діють так, наче вони є егоїстичними молекулами: ті, які мають кращі адаптації, діють так, наче витісняють інші гени в боротьбі за майбутнє існування. Безперечно, егоїстичні гени можуть породжувати егоїстичну поведінку. Проте існує також об’ємна наукова література про те, як еволюція віддає перевагу генам, котрі ведуть до співпраці, альтруїзму і навіть моральності. Тож наші пращури, мабуть, не були звірами в усьому. Мало того, джунглі – з усім їхнім розмаїттям тварин, багато з яких живуть досить складними кооперативними громадами – аж ніяк не є настільки беззаконними, як натякає відома приказка.

Читати повний опис
Згорнути
Характеристики
Автор
Джерри Койн
Видавництво
Наш Формат
Мова
Українська
Рік видання
2015
Перекладач
Тарас Цимбал
Кількість сторінок
296 с.
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
60х90/16 (~145х215 мм)
Рецензії
 •  
  Найкраща книга про еволюцію з усіх, що читав. 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  Соціологічні опитування проведені в США та Великій Британії показують, що майже 40% населення не вірять в теорію еволюцію та є прихильниками креаціонізму, себто вірять, що життя на землі було створене якоюсь вищою силою. Дуже багато моїх знайомих, навіть тих добре освідчених, також не вірять в теорію еволюції. Думаю, що однією з причин може бути те, що в Радянському Союзі теорія еволюції була єдиною признаною та активно пропагувалась в системі освіти, а оскільки Радянський Союз себе повністю дескредитував то і до теорії еволюції частина українців ставиться з підозрою. Така логіка абсолютно хибна! Всім хто сумнівається в теорії еволюції наполегливо рекомендую прочитати книгу американського генетика та випускника Гарвардського університету Джеррі Койна - "Чому еволюція правдива". Особисто я прочитав декілька книжок про еволюції і вважаю, що книга Джері Койна найкраща. Книгу можна порівняти з працями Річарда Докінза, наприклад з "Самое грандиозное шоу на Земле. Доказательства эволюции", однак, вважаю, що "Чому еволюція правдива" краща та до того ж значно дешевша.

  Особисто мені найбільше запам`яталась розповідь про гортанний нерв ссавців, в тому числі людини. Гортаний нерв проходить від мозгу до гортані і допомагає нам ковтати та говорити. Однак шлях його проходження дуже дивний, замість того щоб іти прямим шляхом від мозгу до гортані (приблизно 30 см) він опускається в грудну клітку, описує петлю довкола аорти і піднімається назад до мозгу. Його довжина близько 90 см, що на 60 см більше ніж потрібно. В жирафи цей нерв робить аналогічну петлю і двічі проходить по довгій шиї тварини, в результаті він на 460 см довший ніж потрібно. Якщо всі живі істоти, включно з людиною, були створені якимось "вищим розумом" то навіщо "вищому розуму" було вигадувати таку чудасію? З книги зможете дізнатись розгадку дивної будови гортанного нерва.

  Цікавий розділ про конвергентну еволюцію. Як відомо, Автралія дуже рано відділилась від інших континентів і еволюція там відбувалась незалежно. В результаті в Австралії живуть сумчасті, а на інших континентах плацентарні. Виявляється, що в американських плацентарних Літяги, Мурахоїда, Крота є австралійські відповідники Тагуан, Намбат, Ноторикт. Зовні ці тварини дуже схожі, але еволюційно вони дуже далекі один від одного. Пояснення схожості дуже просте - подібні середовища привели до появи подібних видів.

  Не дивлячись на не дуже великий об`єм, книга написана як справжня наукова праця, присутній словник термінів, предметний покажчик, посилання на велику кількість першоджерел та перелік рекомендованої літератури.

  Книга написана простою мовою, дуже доступно та буде зрозумілою і непідготовленому читачу, особливо вартувало б прочитати книгу шкільним вчителям біології з неї можна почерпнути багато цікавого матеріалу.

  Окремо хочеться відмітити чудовий дизайн обкладинки книги та гарну закладку. Останнім часом в багатьох книгах видавництва "Наш формат" присутня закладка, що дуже зручно та мило.

  Одним словом - купуйте, читайте!
 •  
  Чому еволюція правдива? Ця книга вам пояснить. 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  Доброго часу доби. От є такі книги, що хочеться взяти до рук, хочеться і все. Це саме така книга. Шикарна обкладинка, хороші сторінки, гарний друк, суперові ілюстрації ще й закладочка є... Одним словом - "Наш Формат".
  Та не обкладинкою єдиною. Автор доволі доступно та чітко пояснює таку складну складну річ, як еволюція. Жодної образи креаціоністів я не побачив, що не може не радувати. Все викладено максимально коректно та дружелюбно. Біологічна термінологія присутня, але в міру, якщо є якийсь специфічний термін, то він пояснюється. Тому особисто у мене ніяких складнощів при читанні не виникало. Читаючи цю книгу ви вбиваєте двох зайців, отримуєте насолоду від самого процесу, поглибите/поновите свої знання з біології, археології (так, так є трішки й про археологію). Цікаво було прочитати розділ про власну еволюцію... еволюцію homo sapiens.
  Єдине, про що вас попрошу, після прочитання даної книги, не потрібно потім бігти до церкви і "тролити" прихожан/священиків. Будьте толерантними, поважайте свободу віросповідання.
Купити - Чому еволюція правдива
Чому еволюція правдива
 
Товар більше не виробляється
 

Рецензії Чому еволюція правдива

4.7/5
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1
 •  
  Найкраща книга про еволюцію з усіх, що читав. 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  Соціологічні опитування проведені в США та Великій Британії показують, що майже 40% населення не вірять в теорію еволюцію та є прихильниками креаціонізму, себто вірять, що життя на землі було створене якоюсь вищою силою. Дуже багато моїх знайомих, навіть тих добре освідчених, також не вірять в теорію еволюції. Думаю, що однією з причин може бути те, що в Радянському Союзі теорія еволюції була єдиною признаною та активно пропагувалась в системі освіти, а оскільки Радянський Союз себе повністю дескредитував то і до теорії еволюції частина українців ставиться з підозрою. Така логіка абсолютно хибна! Всім хто сумнівається в теорії еволюції наполегливо рекомендую прочитати книгу американського генетика та випускника Гарвардського університету Джеррі Койна - "Чому еволюція правдива". Особисто я прочитав декілька книжок про еволюції і вважаю, що книга Джері Койна найкраща. Книгу можна порівняти з працями Річарда Докінза, наприклад з "Самое грандиозное шоу на Земле. Доказательства эволюции", однак, вважаю, що "Чому еволюція правдива" краща та до того ж значно дешевша.

  Особисто мені найбільше запам`яталась розповідь про гортанний нерв ссавців, в тому числі людини. Гортаний нерв проходить від мозгу до гортані і допомагає нам ковтати та говорити. Однак шлях його проходження дуже дивний, замість того щоб іти прямим шляхом від мозгу до гортані (приблизно 30 см) він опускається в грудну клітку, описує петлю довкола аорти і піднімається назад до мозгу. Його довжина близько 90 см, що на 60 см більше ніж потрібно. В жирафи цей нерв робить аналогічну петлю і двічі проходить по довгій шиї тварини, в результаті він на 460 см довший ніж потрібно. Якщо всі живі істоти, включно з людиною, були створені якимось "вищим розумом" то навіщо "вищому розуму" було вигадувати таку чудасію? З книги зможете дізнатись розгадку дивної будови гортанного нерва.

  Цікавий розділ про конвергентну еволюцію. Як відомо, Автралія дуже рано відділилась від інших континентів і еволюція там відбувалась незалежно. В результаті в Австралії живуть сумчасті, а на інших континентах плацентарні. Виявляється, що в американських плацентарних Літяги, Мурахоїда, Крота є австралійські відповідники Тагуан, Намбат, Ноторикт. Зовні ці тварини дуже схожі, але еволюційно вони дуже далекі один від одного. Пояснення схожості дуже просте - подібні середовища привели до появи подібних видів.

  Не дивлячись на не дуже великий об`єм, книга написана як справжня наукова праця, присутній словник термінів, предметний покажчик, посилання на велику кількість першоджерел та перелік рекомендованої літератури.

  Книга написана простою мовою, дуже доступно та буде зрозумілою і непідготовленому читачу, особливо вартувало б прочитати книгу шкільним вчителям біології з неї можна почерпнути багато цікавого матеріалу.

  Окремо хочеться відмітити чудовий дизайн обкладинки книги та гарну закладку. Останнім часом в багатьох книгах видавництва "Наш формат" присутня закладка, що дуже зручно та мило.

  Одним словом - купуйте, читайте!
 •  
  Чому еволюція правдива? Ця книга вам пояснить. 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  Доброго часу доби. От є такі книги, що хочеться взяти до рук, хочеться і все. Це саме така книга. Шикарна обкладинка, хороші сторінки, гарний друк, суперові ілюстрації ще й закладочка є... Одним словом - "Наш Формат".
  Та не обкладинкою єдиною. Автор доволі доступно та чітко пояснює таку складну складну річ, як еволюція. Жодної образи креаціоністів я не побачив, що не може не радувати. Все викладено максимально коректно та дружелюбно. Біологічна термінологія присутня, але в міру, якщо є якийсь специфічний термін, то він пояснюється. Тому особисто у мене ніяких складнощів при читанні не виникало. Читаючи цю книгу ви вбиваєте двох зайців, отримуєте насолоду від самого процесу, поглибите/поновите свої знання з біології, археології (так, так є трішки й про археологію). Цікаво було прочитати розділ про власну еволюцію... еволюцію homo sapiens.
  Єдине, про що вас попрошу, після прочитання даної книги, не потрібно потім бігти до церкви і "тролити" прихожан/священиків. Будьте толерантними, поважайте свободу віросповідання.
 •  
  Еволюція "для чайників"
  Почну з запитання: "Чи вірите ви в еволюцію"? 100-150 років назад це питання мало б сенс, бо наукові знання того часу давали простір для аргументацій, як прихильникам так і противникам еволюції. Сьогодні це запитання таке ж абсурдне, як і питання про те, чи вірите ви, що Земля кругла та обертається навколо Сонця, а не навпаки. Так, звичайно, можна знайти прихильників різних нісенітниць, як наприклад тих хто вірить в теорію пласкої Землі чи її пустотілість, але, сподіваюсь, для більшості це не більше ніж привід покепкувати з таких людей. Отже повернемось до еволюції. Я в неї вірю і ця книжка дала мені змогу краще зрозуміти її принципи і методи. Іноді важко осягнути, як живі істоти одного виду змінюються і утворюють новий вид, але причиною цього нерозуміння в основному є те, що нам важко оцінити масштабність мільярдів років. Ми мислимо днями, роками, десятиліттями, максимум століттями, і вже тисячоліття це щось доволі величезне, а що казати про мільйони років, чи тим більше мільярди. У книзі досить переконливо та поетапно проілюстровано зміни у організмах різних тварин, які призвели, наприклад, до утворення китів, та й не тільки їх. Аргументовано розбито одну з найбільших "твердинь" антидарвіністів про неможливість утворення ока шляхом еволюції. Але є одне але, навіть декілька. Найперше автор занадто зациклився на "тиканні" прихильників теорії «розумного задуму» в помилки їхньої теорії. По друге автор розглядає в основному тварин, тоді як про рослинний світ, гриби, тощо, згадано лише побіжно. Зрештою, найважче пояснити еволюцію саме на тому етапі, коли живі організми стали розвиватись в різних напрямках: одні, як рослини, інші, як тварини, тощо. І найголовніше те, що автор цілком оминув тему утворення першої "цеглинки" життя. Бо ж найбільша таємниця саме тут, і найважче якраз пояснити утворення живого з неживого. Та не зважаючи на ці зауваження книга заслуговує вашої уваги, то ж рекомендую.
 
Характеристики Чому еволюція правдива
Автор
Джерри Койн
Видавництво
Наш Формат
Мова
Українська
Рік видання
2015
Перекладач
Тарас Цимбал
Кількість сторінок
296 с.
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
60х90/16 (~145х215 мм)
Палітурка
Тверда
Папір
Офсетний
Папір
Газетна
ISBN
978-617-7279-17-3
Тип
Паперова