Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті
Паперова книга | Код товару 847311
Yakaboo 5/5
Автор
Нассім Ніколас Талеб
Видавництво
Наш Формат
Мова
Українська
Рік видання
2018
Перекладач
Микола Климчук
Кількість сторінок
400
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
155х235 мм

Усе про книжку Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті

Нова книжка всесвітньо відомого філософа, математика, науковця Насіма Ніколаса Талеба, автора світового бестселера «Чорний лебідь».

Тематика

Філософія, математика, системний аналіз.

Про книжку

Наше життя неможливе без хаосу, мінливості та стресу, які постійно тиснуть на нас. В умовах невизначеності ми прагнемо сталості, однак саме вона стає перешкодою на шляху до розвитку. Дивовижно, та завдяки невизначеності і впливу змін люди, речі та цілі системи можуть еволюціонувати й ставати кращими. Цю рису Насім Талеб називає антикрихкістю й окреслює прості правила, які допоможуть обернути непередбачуваність і невизначеність на джерело самовдосконалення. Ба більше, ця властивість дає користь як людям, так і компаніям і навіть країнам, а коло питань, які допомагає з’ясувати книжка, надзвичайно широке - від методу помилок, оцінювання ризику до політики, освіти й медицини.

Для кого книжка

Книжку варто всім, хто цікавиться теорією ймовірності, математикою, філософією, системним аналізом та літературою.

Чому ця книжка

«Антикрихкість» - це детальна інструкція з виживання у світі, де правлять Чорні лебеді. Це одна з книжок усесвітньо відомої серії «Невизначеність» (Incerto), до якої входять також «Чорний лебідь» («Наш формат», 2017), «Обдурені випадковістю» та «Прокрустове ложе», які наше видавництво готує до друку. На думку самого автора, «Антикрихкість» - найважливіша його праця.

Про автора

Насім Ніколас Талеб - лівансько-американський філософ, математик, науковець. Працював на керівних посадах у брокерських фірмах Лондона і Нью-Йорка. Колишній біржовий аналітик, засновник хедж-фонду Empirica Capital LLC. Викладав у кількох університетах, зокрема в Нью-Йоркському та Оксфордському. Видатний літератор, письменник, знаний у всьому світі відкриттям феномену Чорних лебедів.

Книжки на схожу тематику

«Чорний лебідь. Про (не)ймовірне у реальному житті», Насім Талеб, «Наш формат», 2017 рік
«Мислення швидке й повільне», Деніел Канеман, «Наш формат», 2017 рік

Відгуки про книжку

"Неймовірна праця, сповнена прикладів, історій, влучних зауважень і гостроцікавих недомовок. Я вже хочу прочитати її знову. А потім ще раз".
Мет Рідлі, Wall Street Journal

"Смілива книжка, яка пояснює, чому і як саме ми можемо скористатися невизначеністю, випадковістю та помилковістю. Це може докорінно змінити ваше життя". Newsweek

"Антикрихкість - це не просто економічна й політична доктрина. Це також ключ до хорошого життя".
Fortune

Цитати

Про функціонування в умовах невизначеності
Антикрихкість любить випадкове й невизначене, що означає - і це дуже важливо - любов до помилок, точніше, до певного розряду помилок. Антикрихкість дає нам змогу функціонувати в умовах невизначеності, коли ми не до пуття відаємо, що робимо - і все одно досягаємо успіху. Скажу просто: робити ми вміємо краще, ніж думати, - саме завдяки антикрихкості. По-моєму, завжди краще бути антикрихким невігласом, ніж дуже кмітливим і крихким.

Про Чорних лебедів
Чорні лебеді (з великої літери) - це непередбачувані рідкісні події великого масштабу, які спричиняють серйозні наслідки. Непередбачувані для окремого спостерігача. Назвімо такого підсліпуватого спостерігача «індичкою» - ці події стають для нього повною несподіванкою і завдають шкоди, мов День подяки для індички. Я стверджую, що історію роблять «чорнолебедині», рідкісні події, а ми натомість займаємося тонкими нюансами звичайного, розробляємо моделі, формулюємо теорії, будуємо концепції, які не допомагають ані побачити Чорних лебедів, ані оцінити ймовірність їхньої появи.

Про антикрихкість
На щастя, природа-мати - завдяки антикрихкості - найкращий фахівець із рідкісних подій і найкраще дає раду Чорним лебедям. Мільярди років вона якось виживає без командно-адміністративних розпоряджень випускників Ліги плюща, яких розсадили по директорських кріслах. Антикрихкість - це не просто засіб від Чорних лебедів; зрозуміти її - означає перестати боятися рідкісних подій, які й творять історію, технологію, науку, все на світі.

Читати повний опис
Згорнути
Характеристики
Автор
Нассім Ніколас Талеб
Видавництво
Наш Формат
Мова
Українська
Рік видання
2018
Перекладач
Микола Климчук
Кількість сторінок
400
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
155х235 мм
Рецензії
 •  
  Чи є користь від шкоди? 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  На мою думку, головна ідея книги Нассіма Ніколаса Талеба викладена в самій її назві (англійською мовою) - як отримувати вигоду від хаосу.
  Автор невимушено доводить, наскільки непередбачуваним є сучасне життя, в першу чергу, через наявність надскладних державних та бізнесових структур. І саме ці структури роблять наш світ крихким і схильним до катаклізмів, не дивлячись на сучасні розробки із прогнозування кризових явищ та аналізу ризиків в економічній сфері.
  І саме можливість знайти антикрихкість зробить людину, річ, структуру, країну не підвладною хаосу, руйнівним змінам, катастрофам.
  Багатьом може видатися, що головна ідея антикрихкості є одночасно протиприродною – гірше означає краще і одночасно природною – вона підтверджується реальним життям.
  Кожна людина може вірити та будувати плани на 1, 2, 5, 10 і більше років наперед: придбання квартири, машини, навчання дітей і так далі. Ми, сучасні люди,і навіть зустрічі з рідними вносимо в календар та координуємо із своїми діловими зустрічами, а раптом одна несподівана подія ламає усе наше налагоджене життя вмить…
  І тому пан Талеб пропонує подивитися на світ під іншим кутом зору – і сказати дякую цій випадковості, оскільки вона дала нам змогу зрозуміти, що ми не винні в тому, що не змогли передбачити цю подію чи уникнути її, і що ця подія дала нам змогу зрозуміти крихкість усієї складно побудованої системи нашого життя.
  Автор не тільки перевертає загальноприйнятий спосіб мислення, але і також дає поради яким чином виробити в собі та в своєму житті антикрихкість, зокрема за допомогою стратегії штанги.
  Можливо ця книга і не переверне Ваш світогляд, але при вдумливому читанні примусить про багато що замислитись…
 •  
  Нас випробовують, а ми зміцнюємося 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  По-перше, ця книга великою мірою підтверджує мої особисті думки і погляди на багато речей і явищ у цьому світі.
  По-друге, ця книга зламає багато стереотипів, які глибоко укорінилися в свідомості багатьох людей. Проте це можливо, якщо читач наділений критичним мисленням.
  По-третє, ця книга мене з одного боку надихнула, а з іншого заспокоїла. І я якось спокійніше буду сприймати те, що може впасти на нашу з вами голову вже через півтора місяці. Бо «ідея виживає не тому, що сильніша за альтернативну, а тому, що виживає людина, яка в неї вірить». А ми виживемо! І, врешті, зробимо своє!
  Краще постійно переживати невеликі проблеми і катаклізми, ніж силоміць утримувати ситуацію, штучно вдавати стабільність і займатися самозаспокоєнням. Тоді система стає міцнішою. А вдавана «стабільність» рано чи пізно призведе до такого падіння чи кризи, з яких вибратися буде дуже важко. Немає мінливості – немає стабільності. Це закон життя за Талебом.
  Цікава філософія і підходи автора Талеба до різних проблем: освіти, медицини, економіки, політики тощо. Його тон дещо знущальний, але прагматичний і вірний.
  Талеб просто нищить «експертів» будь-якої галузі, якщо ці експерти займаються лише теорією, балаканиною, але не мають жодної практики. Дістається всім і всьому. І дорогим дипломам престижних університетів, які, як правило, крім гучної назви нічого за собою не мають, коли людина не має практичних навичок. І дорогому лікуванню неіснуючих хвороб дорогими ліками, від яких більше шкоди, ніж користі. І пустопорожнім прогнозам «експертів» щодо різних криз і потрясінь, особливо прогнозам постфактум, у стилі «а я ж казав», коли вже подія сталася.
  Краще діяти, хай навіть з помилками, ніж без діяти, проповідуючи красиві ідеї. «Той, хто ніколи не згрішив, менш надійний за того, хто згрішив один раз. Той, хто багато помилявся, але ніколи не повторював однієї помилки двічі, надійніший за того, хто ніколи не помилявся».
  Не питайте лікаря, яку пігулку вам вживати і чи взагалі її потрібно вживати. Не питайте фінансиста про курс долара чи надійність банків. Краще спитайте: а що ви особисто зробили б у цій ситуації на моєму місці?

  І ще один важливий і актуальний момент – питання сигналу і шуму. Потік інформації, яким завалює нас сучасний світ, перетворює врівноважених людей на невротиків. Врівноважені реагують лише на сигнал, а невротики – на шум. Різниця між цими двома типами людей і показує відмінність між шумом і сигналом. Шум – це те, що треба ігнорувати, сигнал – це те, до чого варто прислухатися.
  Що глибше ви занурюєтеся в інформаційний потік, то більше отримуєте шуму.
  Не розрізняючи за шумом суті, ми починаємо реагувати надто емоційно. Найкраще, що тут можна зробити: брати до уваги тільки суттєві зміни в даних умовах і не зважати на дрібні коливання. Людина раціональна, з ясним незасміченим розумом, який не потопає в морі інформації, не сплутає життєво важливий сигнал із шумом. Чого не скажеш про людину надто стурбовану, надто чутливу й невротичну – її шум легко збиває з пантелику. Важливий сигнал вас знайде, не переживайте. Важко пояснити людям, що чим більше у них інформації, тим менше вони розуміють…
Купити - Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті
Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті
230 грн
Немає в наявності
 
Інформація про автора
Нассім Ніколас Талеб
Нассім Ніколас Талеб

Есеїст, математик і трейдер - Нассім Ніколас Талеб народився в ліванському місті Аміон, сім'я його сповідувала православ'я. Під час громадянської війни родина була депортована. Батько Талеба був лікарем-онкологом, займався антропологічними дослідженнями, серед предків Талеба - політики, які представляли інтереси православної спільноти Лівану: так, його дід і прадід по материнській лінії були засту...

Детальніше

Рецензії Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті

 •  
  Чи є користь від шкоди? 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  На мою думку, головна ідея книги Нассіма Ніколаса Талеба викладена в самій її назві (англійською мовою) - як отримувати вигоду від хаосу.
  Автор невимушено доводить, наскільки непередбачуваним є сучасне життя, в першу чергу, через наявність надскладних державних та бізнесових структур. І саме ці структури роблять наш світ крихким і схильним до катаклізмів, не дивлячись на сучасні розробки із прогнозування кризових явищ та аналізу ризиків в економічній сфері.
  І саме можливість знайти антикрихкість зробить людину, річ, структуру, країну не підвладною хаосу, руйнівним змінам, катастрофам.
  Багатьом може видатися, що головна ідея антикрихкості є одночасно протиприродною – гірше означає краще і одночасно природною – вона підтверджується реальним життям.
  Кожна людина може вірити та будувати плани на 1, 2, 5, 10 і більше років наперед: придбання квартири, машини, навчання дітей і так далі. Ми, сучасні люди,і навіть зустрічі з рідними вносимо в календар та координуємо із своїми діловими зустрічами, а раптом одна несподівана подія ламає усе наше налагоджене життя вмить…
  І тому пан Талеб пропонує подивитися на світ під іншим кутом зору – і сказати дякую цій випадковості, оскільки вона дала нам змогу зрозуміти, що ми не винні в тому, що не змогли передбачити цю подію чи уникнути її, і що ця подія дала нам змогу зрозуміти крихкість усієї складно побудованої системи нашого життя.
  Автор не тільки перевертає загальноприйнятий спосіб мислення, але і також дає поради яким чином виробити в собі та в своєму житті антикрихкість, зокрема за допомогою стратегії штанги.
  Можливо ця книга і не переверне Ваш світогляд, але при вдумливому читанні примусить про багато що замислитись…
 •  
  Нас випробовують, а ми зміцнюємося 100% користувачів вважають цей відгук корисним
  По-перше, ця книга великою мірою підтверджує мої особисті думки і погляди на багато речей і явищ у цьому світі.
  По-друге, ця книга зламає багато стереотипів, які глибоко укорінилися в свідомості багатьох людей. Проте це можливо, якщо читач наділений критичним мисленням.
  По-третє, ця книга мене з одного боку надихнула, а з іншого заспокоїла. І я якось спокійніше буду сприймати те, що може впасти на нашу з вами голову вже через півтора місяці. Бо «ідея виживає не тому, що сильніша за альтернативну, а тому, що виживає людина, яка в неї вірить». А ми виживемо! І, врешті, зробимо своє!
  Краще постійно переживати невеликі проблеми і катаклізми, ніж силоміць утримувати ситуацію, штучно вдавати стабільність і займатися самозаспокоєнням. Тоді система стає міцнішою. А вдавана «стабільність» рано чи пізно призведе до такого падіння чи кризи, з яких вибратися буде дуже важко. Немає мінливості – немає стабільності. Це закон життя за Талебом.
  Цікава філософія і підходи автора Талеба до різних проблем: освіти, медицини, економіки, політики тощо. Його тон дещо знущальний, але прагматичний і вірний.
  Талеб просто нищить «експертів» будь-якої галузі, якщо ці експерти займаються лише теорією, балаканиною, але не мають жодної практики. Дістається всім і всьому. І дорогим дипломам престижних університетів, які, як правило, крім гучної назви нічого за собою не мають, коли людина не має практичних навичок. І дорогому лікуванню неіснуючих хвороб дорогими ліками, від яких більше шкоди, ніж користі. І пустопорожнім прогнозам «експертів» щодо різних криз і потрясінь, особливо прогнозам постфактум, у стилі «а я ж казав», коли вже подія сталася.
  Краще діяти, хай навіть з помилками, ніж без діяти, проповідуючи красиві ідеї. «Той, хто ніколи не згрішив, менш надійний за того, хто згрішив один раз. Той, хто багато помилявся, але ніколи не повторював однієї помилки двічі, надійніший за того, хто ніколи не помилявся».
  Не питайте лікаря, яку пігулку вам вживати і чи взагалі її потрібно вживати. Не питайте фінансиста про курс долара чи надійність банків. Краще спитайте: а що ви особисто зробили б у цій ситуації на моєму місці?

  І ще один важливий і актуальний момент – питання сигналу і шуму. Потік інформації, яким завалює нас сучасний світ, перетворює врівноважених людей на невротиків. Врівноважені реагують лише на сигнал, а невротики – на шум. Різниця між цими двома типами людей і показує відмінність між шумом і сигналом. Шум – це те, що треба ігнорувати, сигнал – це те, до чого варто прислухатися.
  Що глибше ви занурюєтеся в інформаційний потік, то більше отримуєте шуму.
  Не розрізняючи за шумом суті, ми починаємо реагувати надто емоційно. Найкраще, що тут можна зробити: брати до уваги тільки суттєві зміни в даних умовах і не зважати на дрібні коливання. Людина раціональна, з ясним незасміченим розумом, який не потопає в морі інформації, не сплутає життєво важливий сигнал із шумом. Чого не скажеш про людину надто стурбовану, надто чутливу й невротичну – її шум легко збиває з пантелику. Важливий сигнал вас знайде, не переживайте. Важко пояснити людям, що чим більше у них інформації, тим менше вони розуміють…
 •  
  Малі зусилля, що дають великий результат
  Автор закликає вірити і коритися ідеї "Чорних лебедів" (під якими маються на увазі елементи непередбачуваності), а також "крихкість" (схильність елементів впливу цих самих "лебедів") і "Антіхрупкості" (стійкості до дії невизначеності). Основна ідея полягає в тому, щоб в будь-якого роду ситуаціях не намагатися знизити рівень невизначеності шляхом прогнозування майбутнього (оскільки воно не прогнозовано повністю), а підвищувати свою стійкість до різного виду подразників з одного боку і отримувати вигоду з невизначеності - з іншого. Про це можна було написати одну главу, але ця нескладна думка розтягнута на безліч сторінок. Велика кількість повторень протягом книги надають їй об'єм (чисто фізично збільшується число сторінок), але перевантажують текст - якби я не читала її в своєму звичному неквапливому темпі, мені б швидко набридло читати про одне й те ж в кожній другій чолі. "Антіхрупкость" написана таким чином, що ти зобов'язаний в неї просто вірити. Талеб, нічого толком не пояснюючи, змушує тебе думати так, як він пише (ох, вже цей науч-поп).
 •  
  Все про антикрихкість
  Книга головним чином орієнтується на невизначеність, випадковість, вірогідність, безлад, і на те, що робити в світі, якому ми не розуміємо нічого. Читачам, які читали попередні книги автора, це видання точно буде до смаку. Талеб має специфічний стиль письма в нього короткі формулювання, він пише тезами, ніби формулами, які в подальшому розписує та пояснює. Таким чином, складні та комплексні ідеї подаються в легшому більш зрозумілому форматі. Автор дуже відвертий і він нещадно критикує відомих всі людям мислителів та економістів. Талеб стверджує, що сутності або системи є або крихкими та ненадійними, або, за його словами, антифрагільними. У іронії розповіді Талеб розповідає про помилковість історії та упередження переможців, коли вони вибирають приклади, щоб підтримати свою історію. Хоча книга містить багато економічних теорій і ідей, вона не є економічною. В першу чергу це книга з філософії та логіки. Вона змусить вас замислитися й поставити під сумнів не тільки ваше повсякденне життя, але й суспільство, яке ми побудували навколо нас.
 •  
  Переклад
  Книга цікава, але переклад просто до вульгарності жахливий. В російському варіанті все адекватно, якщо прочитати ті ж самі рядки, які у даному перекладі досить таки вульгарні. Приклад давати повністю не буду, але якщо в російському варіанті "к черту" так і написано, якщо автор так вирішив висловитись підозрюю також різко на мові оригіналу, але на російській такі переклади виглядають адекватно. А на українській вирішили перекласти "по Талебівськи це буде в с..." (Якщо конкретно, то я про розділ про філософію Фалеса. Чому український переклад виглядає на рівні сільського діалекту? До чого тут фантазувати з вульгарними словами? Чому би просто не написати якимось нормальним замінником? Окрім подібних слів, сам переклад досить важкий. Таке враження ніби перекладач був злий на весь світ, бо йому доручили перекладати книжку. В такому разі слід шукати нормальних перекладачів і тримати цензуру на вільні фантазії перекладачів, бо гидити на мову не зовсім личить в час, коли вона і так занепадає. Перекладач тут 100% розмовляє суржиком, бо навіть русизми в цьому перекладі виглядають не грамотно. Мабуть, саме тому і хочеться книги на англійській або російській, а не на рідній мові.
 •  
  Антикрихкість у сучасному світі
  Наш світ дуже крихкий, і ми стаємо теж дуже крихкими, адже маємо більшу залежність від світу і від непередбачуваних подій. Чи можна з цим щось порадити? Насім Талеб говорить що Так! Ми можемо і повинні з цим щось зробити, і стати антикрихкими. Але для початку потрібно дізнатися що це означає бути антикрихким. Якщо наївно розмірковувати, то ми можемо подумати, що це бути міцним, твердим абощо. Але насправді, це зовсім не те. Бути антикрихким, це бути відкритим на зміни і при цьому ці зміни (стреси) будуть сприяти нам ставати кращими кращати. Піддаючись стресам ми будемо ставати сильнішими.
  Насім Талеб у своїй книзі приводить приклади, щоб допомогти нам розібратися із поняттям антикрихкості. Вводить поняття випуклості і увігнутості, які допомагають нам зрозуміти принципи антикрихкості. Користується поняттями штанги, які він описав у своїй попередній книзі "Чорний лебідь", яке говорить про те, щоб досягти антикрихкості, потрібно зменшувати речі, які роблять нас крихкими.
  Антикрихкість це не єдине нове поняття яке ви зустрінете у цій книзі. Ви познайомитеся з поняттям ятрогенії, зрозумієте суть його на прикладах з медицини. Адже часом користь від ліків не є такою однозначною.
  Антикрихкість це певна філософія життя. Бо пропоновані автором підходи часом схожі на певні психологічні практики (уявіть зранку свій найгірший день, приготуйтеся до подібних подій, і тоді всі події цього дня будуть вам здавалося набагато кращими).
  Досить дивний був переклад, бо часто автор згадував Україну (чи це не була заслуга перекладача?) На жаль з оригіналом я не порівнював, тому не можу однозначно відповісти на це питання.
  Загалом книга сподобалася. В парі з Чорним лебедем може стати досить ґрунтовним підходом до життя.
 •  
  Антикрихкість
  Книга, яка розвиває нестандартне мислення. Вона вчить нас не боятися викликів життя, а сміливо йти їм назустріч. Для багатьох людей, які не змогли отримати вищу освіту, життя може показатися безперспективним. Однак, як показує практика багатьох розвинених країн, що вища освіта це неголовне для успішного життя. Існують високорозвинені країни, де невеликий відсоток громадян мають вищу освіту. Ці країни заохочують людей здобувати практичні навички, які можна здобути лише коли займаєшся якоюсь справою, а не бездумно слухаючи безкінечні лекції. Насправді нам непотрібно розуміти принцип роботи лампи, щоб нею користуватися, достатньо знати де знаходиться кнопка, яка її вмикає. Більш важливо знати, що не можна робити, ніж безкінечну кількість теорій. Антикрихкість можна описати, як здатність ставати сильнішим під час різних випробувань. Цю здатність здобувають люди, які не зламалися під тиском життєвих обставин і впевнено йшли до своєї мети. Не завжди вдається з першого разу втілити все задумане, можуть траплятися й непередбачувані обставини, але наступного разу ми будемо до них готові та станемо сильніші. Моє враження від книги залишилось позитивним, тому що я зміг дізнатися багато корисної інформації.
 •  
  Не каждый увидит свое
  Где найти ответы там, где не поможет ни совет кума, ни православная молитва?
  Читайте умные книги. В них не будет простых рецептов. Но именно в умной книге (если ты читатель думающий) можно неожиданно найти непривычную формулировку. Другой взгляд на привычные вещи, которая поможет расставить в голове недостающие паззлы.
  Для меня такими в "Антихрупкости" стали:
  - воспоминания Талеба об его учебе (и мы в семье скорректировали подход к обучении дочери точным наукам);
  - расшифровку понятия гормезиса (и я взялся за свой кошмарный режим питания);
  - тезис о ложной эффективности риск менеджмента (я прозрел, как защититься от безработицы в возрасте 55+)).
  Хвала тебе, Нассим наш Талеб ... я увидел свое!!!
  Очень радует чувство юмора у Талеба, - я с удовольствием пересказываю коллегам сценку в отеле (гламурный инвестбанкир и его нелепый чемодан ))))
  Завидую тем людям, которые еще не прочитали. Им еще предстоит насладиться этим аппетитным, интеллектуальным, и тонко оформленным блюдом.
  И еще, это вот.
  Рекомендую именно бумажный вариант.
 
Характеристики Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті
Автор
Нассім Ніколас Талеб
Видавництво
Наш Формат
Мова
Українська
Рік видання
2018
Перекладач
Микола Климчук
Кількість сторінок
400
Ілюстрації
Немає ілюстрацій
Формат
155х235 мм
Палітурка
Тверда, Суперобкладинка
Папір
Офсетний
ISBN
978-617-7388-93-6
Вага
800 гр.
Тип
Паперова
 

Про автора Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті