Рецензии «Взаимопревращения в химии»

Средняя оценка
1
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Лучшие рецензии
 • Гарно!
  Алексей Осадчук, 14 августа 2017 г.
  Рецензия полезна?
  Досить оригінально побудована книга, наповнена якісним матеріалом.

  У першій частині (Загальна частина) подані рівняння хімічних реакцій, що відповідають перетворенням одних класів хімічних сполук у інші. Матеріал доволі структурований та навдивовижу деталізований (наприклад, у розділі "Отримання середніх солей із кислих" окремо виділено наступні підрозділи: "Отримання карбонатів із гідрокарбонатів", "Отримання карбонату одного металу з гідрокарбонату іншого металу", "Отримання іншої солі металу з його гідрокарбонату", "Отримання сульфатів із гідросульфатів", "Отримання фосфатів з гідро- та дигідрофосфатів", "Отримання солей інших кислот із гідро- та дигідрофосфатів").

  Другий розділ - "Спеціальна частина" - присвячено перетворенням окремих простих речовин та їхніх сполук, який також доволі глибоко деталізований.

  Матеріал подано лаконічно, водночас автор вказує на акценти та робить зауваги, де це потрібно. Автор не зупиняється на "класичних" рівняннях хімічних реакцій зі шкільного курсу хімії, натомість доповнює, скажімо, методи отримання тих чи інших сполук різними нетривіальними способами.

  Завершує довідник набір додатків, що, знову ж таки, подані у незвичній формі, як от таблиця розчинності представлена у текстовому вигляді з окремо винесеними поясненнями. Увесь довідник узагальнено схемами взаємоперетворень різних хімічних елементів та їх сполук, представленими у вигляді так званих "ланцюжків перетворень".