Рецензии «Всесвіт на долоні. Подорож крізь простір, час та за їхні межі»

Лучшие рецензии
Написать свою рецензию
 • Все по всесвіт!
  vasiLIT , 22 июня 2017 г.
  Рецензия полезна?
  Одна з моїх найулюбленіших книг з фізики для загального читача. Написана Крістофом Гальфардом, який свого часу був студентом Стівена Хокінга, він в чудово доступній прозі охоплює всі важливі події, теорії, особистість і дає нам уявлення про те, що в майбутньому зберігається - такі явища, як відносність, квантова механіка, чорні Діри, Походження Всесвіту, народження та смерть зірок, теорія Великого Вибуху тощо. Чудове почуття гумору Гулфара - інфекційне - я не міг перестати сміятися над багатьма моментами книги. Якщо порівнювати це з конкуруючими творами, які охоплюють подібні теми - наприклад, книги Стівена Хокінга, Роджера Пенроуза, Джона Гріббіна, Брайана Гріна, Джона Барроу, Джорджа Гамова, Білла Брайсона, я вважаю, що його найближчими конкурентами будуть роботи Джона Гріббіна та Білла Брайсон. Якщо порівнювати з обома з них вигідно, хоча роботи Гріббіна мають більшу глибину, і Брайсон охоплює всі науки у своїй книзі. Я б сказав, що це найкращий перший вступ до фізики для загального читача. Якщо ви любите науку, ви будете любити цю книгу.
  Фантастична книга. Просто фантастика. Офомлення якісне, книга великого формату, є суперобкладинка. Сторінки товсті, шифт написання хороший. Всім рекомендую знайомитися з цим якісним виданням.
 • Хочете знати все про сучасну фізику і Всесвіт, читайте книгу!
  Виталий , 15 августа 2017 г.
  Рецензия полезна?
  Читаючи десь на середині книги я вже приблизно сформулював враження про неї. І це враження було негативним. Хотів написати, що незважаючи на такі схвальні відгуки про "простоту" мови і вміння описати важке дуже просто, простим мені нічого не здавалося. Хотів написати що книга не варта, скільки за неї просять. Думав, що книга точно не для широкої аудиторії, а навпаки, дуже "нішова". Та вже десь на 2/3 книги я зрозумів, що дуже помилявся! Книга дійсно варта і відгуків і своїх грошей (а з вигідною бонусною системою якабу так і поготів)!
  Спочатку розповім про "фізичні" характеристики) По-перше, книга в товстій суперобкладинці, знявши яку маємо однотонну темно-коричневу палітурку без жодного тексту і малюнків (за виключення назви на корінці книги). По-друге, нетиповий великий формат книги з великими відступами від країв сторінки. Якби текст розтягнути на всю ширину сторінки, то їх кількість значно зменшилася б. Проте вигляд сторінки заповненої суцільним текстом про фізику, квантові поля і тому подібне мене б мабуть лякав і не факт що я б її придбав). Знову ж таки на середині книги я вже рахував сторінки до кінця, на стільки важко мені давався той четвертий розділ "Занурення у квантовий світ".
  І тепер перейду безпосередньо до змісту. В передмові автор дає обіцянку що в книзі не буде жодної формули, крім однієї, мабуть найзнаменитішої, "Е=мс2", що вже непогано інтригує і дає надію зрозуміти хоча б частину сучасної фізики. Початок книги також захопливий. Ми разом з автором подорожуємо від Землі до кордонів нашої сонячної системи, галактики, групи галактик і вкінці кінців до "стіни" видимого всесвіту. І ця подорож дійсно дуже захоплююча. Якщо ви як і я цікавитеся темою космосу, галактиками, чорними дірами та іншими пов'язаними з цим темами, то вам теж сподобається. Головною мотивацією придбати книгу якраз і було бажання розширити кругозір про космос, так як більшість сучасних документальних фільмів/серіалів про наш всесвіт я вже передивився). Та яким же чудовим бонусом після прочитання книги стало розуміння теорії відностості Ейнштейна, теорії квантових та електромагнітних полів, сутності (наскільки сучасна наука на даний момент може пояснити) понять антиматерія, темна матерія, темна енергія, сингулярність. Автор розповідає про всі види елементарних частинок, про ядерний розпад, про сталі Планка. Я нарешті зрозумів, чому кіт Шрединґера одночасно і мертвий і живий!).
  Я дуже люблю відвідувати різні сайти про високі технології та часто бачу заголовки накшталт, виявлено раніше невідомі частинки нейтрино; перевірка теорії Ейнштейна чи щось про квантову телепортацію. Проте я не розумів значення цих відкриттів (хоча й намагався їх зрозуміти як міг). Та після прочитання книги, нарешті, я можу в усьому цьому розбиратися! Недостатньо зрозумілою залишилась тільки теорія струн, проте здається поки вона і має такою бути, адже ця теорія з'явилась відносно недавно і існує виключно на рівні теоретичної фізики, без жодної можливості хоч якось перевірити все на практиці. До речі, автор протягом всієї книги підводить читача до такої "фантастичної" кінцівки про теорію струн, тренуючи нашу уяву від розділу до розділу.
  Ну і повертаючись до вищезгаданого розділу "Занурення у квантовий світ". Так, він дійсно був одним із найменш цікавих, проте надалі ця інформація постійно згадується в інших розділах (навіть в тому ж експерименті про кота Шрединґера). Тому якщо взялися читати, то обов'язвоко прочитайте хоча б половину, бо після цього почнуться справжні пригоди і в один момент читач навіть порине у чорну діру!

  Тож прочитавши цю книгу, як зауважує сам автор, ви будете розуміти сучасну фізику, а також історію та будову всесвіту на рівні випускника технологічного університету (хоч і не в технічних деталях звичайно). А такі знання - це вже не абищо!
 • Про враження
  Шаварин Валентина , 18 апреля 2018 г.
  Рецензия полезна?
  Купувала цю книгу двічі :) Одну собі, іншу (уже після того, як прочитала свою) - як перевірений варіант на подарунок читаючій сімейці. Зізнаюся, перечитувала цю книгу опісля ще не раз.

  Про саму книжку як таку.
  Її приємно тримати в руках. Тверда палітурка, м'який та ароматний кремовий папір. Справляє хороше враження уже з перших хвилин.

  Про зміст книги та підхід до викладення матеріалу.
  Книга зручно розділена на тематичні блоки. Це сприяє тому, що Ви плануєте собі розділ чи два на вечір, аби не перериватися на середині прочитання поточного через втому/відсутність часу. Така поблочність дала мені змогу резюмувати все, попередньо прочитане, повторити про себе засвоєне та швидко знайти складне для повторного прочитання.

  Читається напрочуд легко попри свою науковість, яку б я охрестила "лайтовою". Формул, як завбачливо попереджає автор на самому початку книги, справді дуже мало - аж одна. Тому нелюбителям фізики та математики вона не стане на заваді в отриманні легкої наукової насолоди від читання і споглядання. І справді - легка науковість - це те, що потрібно, аби описати складне простими словами для непідготовленого читача. Я з радістю відкривала для себе світ мікрочастинок та макрокосму, неоднократно перечитувала ті абзаци, де хотіла ще раз осягнути і своїми словами пояснити те, про що пише автор (зокрема, пояснення про те, чому рух тіла з масою зі швидкістю світла неможливий як такий, про що я й гадки не мала до цього).

  Загальне враження.
  Дуже жалкую, що не мала такої книги у шкільні роки в якості посібника для уроків фізики та астрономії. Там він справді став би у нагоді! Манера автора подавати все у формі гри, фантазії змушує апелювати до свого внутрішнього творчого єства. Закриваєш очі - і уявляєш все те, про що він пише. Автор неоднократно жартує з читача та з читачем. Звернення автора саме до читача (так-так, саме тебе, це з тобою Гальфар веде бесіди) налаштовує на відкритість сприйняття інформації. Немов ведеш неквапливу бесіду з другом за чашкою обпікаючого чаю. Чимало письменників ігнорують такий підхід до подачі матеріалу, закутуючи суху теорію в занудні беземоційні речення. Тут маємо діалог, комунікацію. Ви справді відчуваєте себе ще одним діячем. І спостерігачем, і учасником експериментів. Це підкуповує.

  Кому рекомендую.
  Рекомендую цю книгу підліткам, студентам, дорослим - та будь-кому, кого так чарує мікро- та макросвіт і хто любить провести час в хорошій книжковій компанії!