Рецензии «Внутрішня історія. Кишечник - найцікавіший орган нашого тіла»

• Как меня очаровал собственный кишечник
    Татьяна, 26 сентября 2016 г.
    Если бы мне кто-нибудь сказал, что я буду с таким увлечением читать о книгу, посвященной кишечнику, то я вряд ли бы поверила. Не то чтобы я была противником разной литературы, посвященной здоровью, организму, диете и всему такому, но поклонником я уж точно не являюсь. Прочесть книгу Джулии Эндерс мне посоветовала моя знакомая, которая придерживается схожего мнения в литературе. Она была в восторге от этой книги и вдохновила на её прочтение и меня. И я не пожалела! Никогда бы не подумала, что книга, посвященная кишечнику, может быть настолько увлекательной. Большую роль здесь играет способ подачи информации автором. Девушка пишет легко, я бы даже сказала, непринужденно, описывая пищеварительные процессы так, будто речь идет об увеселительном путешествии по Европе.

Кишечник — это наш второй мозг. Сначала кажется, что автор преувеличивает, но по мере прочтения понимаешь, что так оно и есть. Сами посудите — всё, что мы с вами поглощаем, проходит через этот орган и даже больше. То есть, всё, что нужно для существования организма, не сможет пройти мимо кишечника! А уж сколько там всего живет, о чем мы даже не догадываемся... Джулии удалось рассказать о таких процессах, как рвота и метеоризм, что они стали куда более естественными и не такими отталкивающими. Это вовсе не значит, что я стала их обсуждать за светской беседой, но их восприятие у меня определенно поменялось.

Прочитав эту книгу, я не только обогатилась знаниями о своем организме, но и стала больше внимания ему уделять. Когда знакомишься так близко со своим телом, то относишься к нему не как к чему-то само собой разумеющемуся, а с особым вниманием, почти как к лучшему другу. Именно такое отношение и заслуживает ваш организм, уж поверьте, он ведь столько всего для вас делает каждый день - без перерывов, выходных, отгулов и отпусков. Так что стоит проявить к нему уважение и быть избирательнее в своем рационе и распорядке дня. «Внутрішня історія. Кишечник - найцікавіший орган нашого тіла» хоть и не прямым текстом, но учит гигиене питания и здоровому образу жизни.

Мне кажется, нашему нон-фикшену очень не хватало подобных книг и я рада, что зарождается некая тенденция к их изданию. Советую также прочесть книгу Аси Казанцевой «Кто бы мог подумать!» о нашем мозге — это не менее увлекательно и интересно. В свою очередь, если вы знакомы с книгой Аси и вам она пришлась по душе, смело берите и «Очаровательный кишечник» - она вас не разочарует!)
  • Занимательная гастроэнтерология
    Сергей , 8 сентября 2016 г.
    Очень интересная книга, причем, не только о кишечнике, но и обо всей системе пищеварения в тандеме с другими процессами человеческого организма (о потоотделение, о мозге, о нервной системе и все такое). Книжка, как по мне классная. Автор пишет интересно, легко, не без доли юмора. Лично я узнал много того, о чем ранее даже не подозревал. Когда решался купить это издание, прочитал немало отзывов. Многие писали, что здесь очень плохой украинский перевод, «забрасывали яйцами» издательство и лично переводчика. Скажу по правде, неточности присутствуют, но совсем в не значительной мере. Я даже и не заметил, если бы не прочитал об этом в отзывах ранее. Возможно, кому-то не понравилась сама книга - тогда это другое дело. Единственное, что смутило лично меня - это молодой возраст автора. Джулии Эндерс нет еще и 30 лет. Впрочем, история знает многих юных гениев и молодых исследователей. Книгу о кишечнике не лишним будет прочитать и чрезмерным чистюлям - я после этого перестал переживать по поводу не стерильности некоторых вещей)) хотя губка для мытья посуды меня убила ((Оказывается, она в 200 раз (!!!) грязнее ободка унитаза! Бууеее!!! В прочем, здесь много и других фактов, многие из которых Вас порадуют. Литература будет полезной не только тем, кто учит биологию, химию, медицину. Я бы сказал, что прочитав книгу, каждый возьмет себе что-то полезное, изменить привычки, станет относиться к своему кишечнику, да и всему организму, более корректно. Ведь это же наше здоровье! Что касается «физики» - то качество книги мне очень понравилось: приятная глазу бумага, качественный переплет, никакого химического запаха, что часто бывает, когда покупаешь новую литературу. И еще: на страницах будут попадаться прикольные зарисовки - всякие карлючки-рисунки, схематически изображающие поданный материал. Своеобразные - явно поднимают настроение своим беззаботным содержанием.
  • Новий етап у розумінні власного тіла
    kira18121983 , 16 марта 2018 г.
    Після прочитання даної книги, я почала уважніше ставитись до свого організму: тепер я намагаюсь не їсти нашвидку, ретельніше ставлюся до підбору продуктів харчування. Не скажу, що досі я не приділяла уваги своєму харчуванню. Але зміст цієї праці, в дещо дитячій манері подачі інформації, змусив мене серйозніше ставитись до такого важливого процесу в моєму житті, як прийом їжі. Джулія Ендерс змусила мене повірити в те, що мій кишечник, справді, чарівний. Адже книга допомогла мені підтвердити мої здогадки про важливість процесу прийому їжі та травлення для організму людини, як гарне паливо та догляд для автомобіля. Така паралель, дещо банальна, допомогла мені пояснити дванадцятирічному синові важливу роль підбору та прийому їжі, що донедавна було великою проблемою. Книга буде актуальною як для дорослих, так і для дітей та підлітків, процес прийому їжі яких змушує хвилюватись їхніх близьких. Альтруїстичні настрої даної праці, дещо дитяча манера подачі важливої інформації - все це сприяє довірі до автора та книги з перших рядків.
  • Медицинский бестселлер
    Лариса , 30 октября 2017 г.
    Джулия Эндерс – это молодая ученый и писательница из Германии, которая, несмотря на молодой возраст, уже успела прославиться благодаря своей прекрасной нон-фикшн-книге «Внутренняя история. Кишечник – самый интересный орган нашего тела». Следуя из этой основательной работы, именно кишечник является самым могущественным органом нашего тела, который может отвечать не только за наше настроение, но и за иммунитет. Именно благодаря этой удивительной книге я узнала, что защитные силы нашего организма зарождаются именно в кишечнике.

У Джулии Эндерс очень легкий слог, читать ее очень легко и приятно, несмотря на обилие физиологических подробностей работы кишечно-желудочного тракта, которые содержатся в книге «Внутренняя история. Кишечник – самый интересный орган нашего тела». Это настоящий мастрид для тех, кому важно собственное здоровье. Не зря данная работа стала медицинским бестселлером во многих странах по обе стороны Атлантики. Читайте книгу о кишечнике обязательно и будьте здоровы и подкованы!
  • Очаровательный кишечник
    Анна Буженко, 5 сентября 2018 г.
    Очень хотела приобрести эту книгу, потому что о ней говорили и писали все. Но из-за ее популярности у меня были настолько завышенные ожидания, что это немного подпортило впечатление. В общем и целом книга хорошая: как по содержанию, так и по внешнему виду.

Из плюсов:
    - читается очень легко, автор с юмором описывает все процессы;
    - занимательные иллюстрации;
    - много интересных фактов (для меня главным открытием было то, что во время еды можно пить воду и ничего страшного: форма желудка позволяет без проблем пропускать воду дальше и работать над пищей);

Из минусов:
    - немного "корявый" перевод (начинала читать онлайн на русском, когда пошла по второму кругу в бумажной версии - было не совсем точно написано, но вцелом можно додуматься самому);
    - из-за обилия фактов, кажется, что напихали всего интересного в одну книжку, плюс некоторые факты описываются с указанием, что это не доказано. Хотя может это и плюс.

По итогу, узнала много нового обо всем по чуть-чуть и приятно провела время. За 61 грн вполне замечательная покупка.
  • Цікава книга про кишечник
    Віолетта Петрук, 1 сентября 2018 г.
    Чудова і пізнавальна книга! Написана легко, живою мовою, без страшних науково-незрозумілих термінів, дуже виразно, зрозуміло, цікаво і з гумором. Цікаві та веселі ілюстрації додають радості від читання. Звичайно, фахівцям вона напевно здасться недостатньо інформативною, але по-моєму, вона написана зовсім для іншої аудиторії. Коли читаєш такі книги розумієш, як мало нюансів роботи власного організму ти знаєш.
    Ця книга допомагає звичайним людям проникнути в "нетрі" і в якійсь мірі наблизитися до розуміння того, що відбувається в травному тракті, а також, на прикладі того-ж таки тортика пройти цей нелегкий шлях перетравлення: від входу до виходу.
    А чудовий розділ про світ мікробів дозволив повніше зрозуміти користь пробіотиків і пребіотиків і розібратися в чому їх відмінність; осмислити, коли остерігатися антибіотиків і коли вони просто необхідні.
    Для мене ця книга виявилася корисною. Я отримала справжню насолоду, читаючи і розуміючи, що ще не раз відкрию її, щоб закріпити моменти, які випали з поля зору при першому прочитанні.
  • Про кишечник - захопливо
    Daria Baryliuk, 27 августа 2018 г.
    Виявляється, про роботу кишкового тракту, переварювання їжі й пов'язані з цим подальші процеси можна писати настільки захоплююче, що від читання неможливо відірватись. Не вірите? Тоді просто візьміть до рук книгу молодої німецької лікарки Джулі Ендерс «Внутрішня історія. Кишечник – найцікавіший орган нашого тіла»! Читаючи цю роботу, розумієш, що ми всі недооцінюємо значення цього органу, а він – насправді важливий. Так, саме в кишечнику зароджується наш з вами імунітет, який дає нашому організмові можливість протистояти різним захворюванням. Тому настільки важливо створити там правильну – хорошу – мікрофлору. Як саме це зробити – розповідає авторка.

Якщо ви ніколи не цікавились медициною і роботою свого організму, книга «Кишечник – найцікавіший орган нашого тіла» все одно вас зацікавить! Саме видання від «КСД» мені також сподобалось: численні ілюстрації, біленький папір, зручний формат. Думаю, «Внутрішня історія» - це саме той нонфікшн, який має стояти на полицях всіх, хто дбає про своє здоров’я.
  • Неочікувано цікава книга про наш внутрішній світ
    Vikulaska , 17 июня 2018 г.
    Як вдалося цій молодій усміхненій дівчині розповісти так багато і зовсім не нудно?! Медична освіта та наукова діяльність дарують знання, але завдяки чому автору вдається захопити цілком і повністю увагу читача? Напевно, для цього ще потрібні вроджений письменницький хист та непересічне почуття гумору, адже без цих якостей неможливо було б продемонструвати читачеві „сором’язливі” органи нашого тіла та їх мікроскопічних мешканців настільки яскраво та цікаво!

Перед читачем – цілий світ, який захоплює, дивує, смішить та зацікавлює з кожною сторінкою все більше і більше. Виявляється, всередині кожного з нас живе сто мільярдів мешканців, які залежать від нас і водночас керують нашими почуттями, думками, відповідають за стан нашого здоров’я і тривалість нашого життя! Людські мікроби можуть і нашкодити, і навести лад у своїй домівці. Все залежить від розумного ставлення людини до свого внутрішнього мікрокосму. Цікаво, що, наприклад, алергія, депресії, зайва вага – наслідки дисбалансу в якості і кількості бактерій в нашому кишківнику.

Мені настільки сподобалася ця книга, що хочеться зробити її настільною і за потреби не раз заглядати в неї, щоб перечитати та освіжити в пам’яті потрібні на цей час дані.

Хочеться подякувати Джулії Ендерс та її сестрі Джилл за необхідні кожному знання, за гарний настрій і за розкриту чарівність нашого внутрішнього світу.
  • Я знаю, що я нічого не знаю :)
    Татьяна , 13 июня 2018 г.
    Дуже класна книжка, про те, що людство й досі не може бути впевненим у тому, що впливає на наше життя. Про те, що всередині нас знаходиться неймовірний Всесвіт - який досить емоційно спілкується з нами.

Книжка підштовхує до розуміння, що слід налагоджувати власний зв'язок з самим собою. Бо Внутрішній Всесвіт є таким же унікальним, як і відбиток пальця людини... Написано все легко, з нотками гумору та прикладами з життя.

Дуже цікавий розділ, про народження дитини. Про те, що на початку нашого життя ми живемо в стерильному середовищі і дуже самотні. Це порівняння: “стерильність = самотність” вражає!

Сучасний світ рветься саме до цієї "стерильності". Людині простіше видалити все, ніж познайомитися з цим і найти спільну мову... І це стосується не тільки бактерій чи мікробів, а загалом є гаслом нашого життя: не подобається хтось і ми його звільняємо, видаляємо або ігноруємо...

Якщо ж глибше зануритися у цю тему, то приходить розуміння: все, що раніше ми вважали "поганим" - відіграє свою, якусь дуже важливу роль, захищає наше життя. І річ не в тому, щоб ізолюватись від чогось, що ми не можемо зрозуміти, чого боїмося, а щоб утримувати баланс - де кожний має право на життя, але... зі своїми певними обмеженнями! :)
  • Анатомія з легкістю!
    vasiLIT , 4 марта 2018 г.
    Одна з найкумедніших книг, коли-небуть прочитаних мною. Книга Джулії Ендерс «Внутрішня історія. Кишечник - найцікавіший орган нашого тіла» легкий та зрозумілий інструктаж про діяльність людського кишечника. Саме та тема, про подробиці якої ми ніколи не говоримо і соромимося розмовляти з друзями чи членами родини. Книга пише про норми випорожнень, про те, як потрібно виводити випорожнення, про наявність газів або їх відсутність, про бактерії в кишечнику. Книга ділиться великою кількістю порад. В дослідженні описано багато цікавих і широкому загалу невідомих фактів. Читати дуже пізнавально та корисно. Наприклад, новиною є те, що кишечник має власну нервову систему. Книга проста та доступна, а пояснює надважливі життєві функції. Авторка наголошує, що людина дарма нехтує одним з найважливіших органів людського тіла. Книга невеликого об’єму, в ній багато ілюстрацій та малюнків виконаних в формі карикатур. Часто малюнки мимоволі змушують читачів сором’язливо посміхатися і це дуже кумедно. Книга буде корисною всім віковим категоріям, як молодому так і старшому поколінню. Вона надає слушні та конструктивні поради. Той випадок, коли про серйозні наукові теми можна дізнатися коротко зрозуміло та весело. Рекомендую!