Рецензии «Викрадач вічності»

• Веселощі чи майбутнє: як зробити правильний вибір?
    Світлана , 22 марта 2018 г.
    Надзвичайно динамічна, захоплива історія із хлопчачими пригодами та елементами містики.
    Одного лютневого дня десятирічний Гарві Свік нудьгував вдома: погода була несприятливою для прогулянок і розваг, у школі та вдома було нудно, а Гарві мріяв про тепло і веселощі. Раптом порив вітру вносить до його кімнати незнайомого чоловічка на ім’я Ріктус, який обіцяє відвести Гарві до чарівного Дому, де завжди тепло і сонячно, багато смаколиків і розваг для дітей. Кілька днів потому Гарві знову зустрічає Ріктуса і вирішує піти до Дому чудес. Там Гарві знайомиться з іншими мешканцями Дому і весело проводить час. Але згодом Гарві дізнається, що повернутися до свого реального світу майже неможливо, і Дім зберігає багато таємниць.
    Книжка захоплює, важко відірватися. Мені здається, що за її мотивами можна зняти чудовий фільм для дітей і підлітків (коли читала, неодноразово уявляла собі сцени у стилі фільмів Тіма Бартона). До того ж, у книзі гарний моральний підтекст: важливо підтримувати слабких, бути кмітливим і цілеспрямованим, не йти на контакт з підозрілими незнайомцями, цінувати щастя тут і зараз.
  • Всьому своя ціна
    Галина Заборська, 17 декабря 2017 г.
    Вам відоме відчуття коли одні свята вже пройшли, а інших потрібно чекати дуже і дуже довго? Саме такі відчуття були у хлопчика Гарві, на календарі Лютий, а за вікном зима. Різдво та Новий рік вже далеко позаду, літо ще ой як далеко… Нудьга починає поглинати Гарві, аж до тих пір доки в його житті не з’являється, а точніше залітає в кімнату (нічого не нагадує Мері Поппінс?) чудернацький незнайомець. Саме він допомагає хлопчині потрапити у будинок, де свято не закінчується, і не розпочинається, воно триває там постійно. Гарві неймовірно щасливий, про таке можна було лише мріяти, однак допитливий хлопчина розуміє, що нічого не відбувається просто так. Все має свою ціну… І чи варта така ціна тих веселощів та безтурботності, яку нібито дарують просто так.
    Якоюсь мірою така ідея перегукується з іншою дитячою книгою «Проданий сміх» Тіма Талера.
    Книга підійде для читання підлітками, адже вони вже можуть критично мислити та зрозуміти, що за свої вчинки потрібно відповідати. Саме тому дуже важливо не лише обмірковувати свої кроки але й думати про можливі наслідки.