Рецензии «Вибрані твори»

• Поет моря та хмар
    Eugene Lir, 14 ноября 2016 г.
    Мрійник. Хмарник. Характерник серед шістдесятників. "Поміж дощу та вітру". Все це -- Микола Вінграновський.

Мене він завжди цікавив чи не найбільше з усіх шістдесятників і, завдячуючи "Смолоскипу", я зрозумів, чому. Писати про поезію Вінграновського -- це ніби намагатися спіймати вітер. Писати про його прозу -- це ходити босоніж по мокрій землі після дощу. Писати про його сінематоґраф -- це вдивлятися в безкрайнє небо моря. Тобто словами не передати, лише метафорами.

Проаналізувати свою внутрішню спорідненість з митцем я зміг майже на всіх рівнях творчості, бо видання презентує вибрані поезії (деяких віршів не вистачає, але інакше книжка була б вдвічі товша), дуже файну добірку оповідань та малої прози взагалі, а також публіцистику, критику, присвяти та спогади про автора. Повноцінний екскурс у життя та творчість людини. Навіть світлини наприкінці видання є.

Щиро дякую "Смолоскипу" за пророблену роботу. Сподіваюся, що серія "Шістдесятники" продовжиться не менш якісними примірниками.