Рецензии «Вбивство у "Східному експресі"»

• Неможливе трапитися не може...
    Катерина , 19 февраля 2018 г.
    Прочитала книгу на одному диханні, за два дні. Читається дуже легко, сюжет побудований таким чином, щоб майстерно заплутати читача і направити його на невірний слід і від цього читати іще цікавіше. З кожною прочитаною сторінкою "завіса" поступово відкривається і підозрюваних стає все більше... Вперше один із найвідоміших детективних романів Агати Крісті, творця класичних персонажів - Еркюля Пуаро та Міс Марпл, побачив світ 1 січня 1934 року. З того часу книга не втрачає своєї популярності. Детективи Агати Крісті знаходяться на третьому місці в світі за частотою видання після Біблії і творів Шекспіра. Події в романі починаються з подорожі Еркюля Пуаро з Сирії до Стамбулу "Таврським експресом", де він ненароком стає свідком дивної розмови двох пасажирів. Прибувши до Стамбулу Пуаро зупиняється в готелі "Пере Палас", де на нього чекає лист щодо необхідності термінового повернення до Лондона, у важливій справі. Сівши у вагон "Східного експресу" Еркюль Пуаро починає помічати дивні речі: незважаючи на те, що зазвичай, взимку, поїзд їде напівпорожнім - він заповнений, до того ж людьми різних національностей і різного соціального рівня, а згодом береться за розслідування вбивства, що сталося ... До речі, Агата Крісті досить багато подорожувала із своїм другим чоловіком, археологом на Близькому Сході, саме тому події деяких детективів відбуваються там. Будучи в Стамбулі вона проживала в готелі "Пере Палас", який описано в детективі. У номері, де проживала Агата Крісті, тепер її меморіальний музей.
  • Пуаро проти принципів
    Ярослав , 9 июля 2018 г.
    Східний експрес відправляється в довгу мандрівку крізь всю Європу, до кінцевої зупинки в Кале. Відправляється, нетипово заповнений вщент, як для тієї пори року. І навіть такому славетному детективу, як Еркюль Пуаро, терміново викликаному до Лондона, в не менш термінових справах державного значення, не знаходиться вільного місця в розкішному потязі. Проте - добре мати зв'язки. І ось Пуаро разом з іншими пасажирами під розмірений стукіт коліс, мчить до трагічної розв'язки сплутаної павутини подій та переплетіння доль. Скоєно вбивство. Місце злочину обмежено вузькими перестінками купе, коло підозрюваних - тимчасовими мешканцями готелю на залізних колеса. Готелю, що застряг посеред переметеного гірського перевалу і не рушить далі, поки Пуаро не докопається до правди, якою б неймовірною вона не була.
    Всесвітньо відомий роман, не менш знаменитої письменниці, виявився найбільш нетиповим серед серії романів про пригоди Еркюля Пуаро. Тут він не скільки бореться з диявольськи хитромудрим вбивцею, хоча історія заплутана і сходиться в його голові далеко не з першого разу, - Пуаро доведеться боротись з власною совістю та постати перед вибором - вчинити так, як підказує йому серце, чи так як того прагнуть розум, совість і принципи, виплекані життєвим досвідом та вихованням.
    "Вбивство в Східному експресі" - взірець чудового психологічного детективу з розсипом гарно прописаних героїв, напруженою драматичною складовою та дилемою, що, в будь-якому випадку, не дозволить знаменитому детективу вибратись з цієї пригоди таким же, яким він був раніше.
  • Загадкове вбивство
    Лидия Демчук, 4 июля 2018 г.
    «Вбивство у «Східному експресі» найвідоміша детективна історія королеви цього жанру - Агати Крісті. Дія твору розгортається в поїзді, на якому, серед інших пасажирів, повертається в Англію знаменитий детектив - Еркюль Пуаро. Разом з ним у " Східному експресі " їде дуже різношерста публіка, а також представники всіх (або майже всіх) можливих національностей.
    Один з пасажирів, американець Ретчет, просить Пуаро стати його тілоохоронцем , оскільки він передчуває, що його хочуть вбити. Еркюль Пуаро не погоджується на таку пропозицію, оскільки американець не викликає в нього симпатії. А вже наступного дня , На наступний день Ретчета знайдено мертвим у своєму купе. Таємничості вбивству додають зачинені двері та відчинене навстіж вікно...
    Таким чином Пуаро доводиться взятися за цю справу та провести розслідування, використовуючи свою блискучу спостережливість. В результаті, на місці злочину він знаходить безліч доказів, що вказують .... майже на кожного пасажира " Східного експресу " ...
    Приємного всім читання та насолоди від прочитаного.
  • Тайны пассажиров
    Крістіна , 13 июня 2018 г.
    Прочитала книгу на одном дыхании, за два дня. Читается очень легко, сюжет построен таким образом, чтобы искусно запутать читателя и направить его на неверный след и от этого читать еще интереснее. С каждой прочитанной страницей "занавес" постепенно открывается и подозреваемых становится все больше ... Впервые один из самых известных детективных романов Агаты Кристи, создателя классических персонажей - Эркюля Пуаро и Мисс Марпл, увидел свет 1 января 1934. С тех пор книга не теряет своей популярности. Детективы Агаты Кристи находятся на третьем месте в мире по частоте издание после Библии и сочинений Шекспира. События в романе начинаются с путешествия Эркюля Пуаро из Сирии в Стамбул "таврским экспрессом", где он ненароком становится свидетелем странной беседы двух пассажиров. Прибыв в Стамбул, Пуаро останавливается в гостинице "Пере Палас", где его ждет письмо о необходимости срочного возвращения в Лондон, в важном деле. Сев в вагон "Восточного экспресса", Эркюль Пуаро начинает замечать странные вещи: несмотря на то, что обычно зимой, поезд едет полупустым - он заполнен, причем людьми разных национальностей и разного социального уровня, а затем берется за расследование убийства, произошедшего ... Кстати, Агата Кристи достаточно много путешествовала со своим вторым мужем, археологом на Ближнем Востоке, поэтому события некоторых детективов происходят там. Будучи в Стамбуле, она проживала в отеле "Пере Палас", описанный в детективе. В номере, где проживала Агата Кристи, теперь ее мемориальный музей.
  • Тамєниці пасажирів "Східного Експресу"
    Дианочка Трачук, 4 июня 2018 г.
    Агата Крісті знову підкорює весь світ! Після відомої екранізації 2017 року, до творчості королеви детективу зросла чимала популярність, тому наш Клуб Сімейного Дозвілля вирішив випустити цілу колекцію детективів цієї англійської письменниці. І мені до рук потрапив один примірник, а саме «Вбивство у Східному Експресі»!

Еркюль Пуаро вирушає у нову подорож до Лондона, де на нього чекають з важливою справою. Завдяки своєму другу він потрапляє на «Східний Експрес», де відомий детектив помічає дивній збіг обставин, адже у мертвий сезон зібрався цілий потяг людей різних професій та національностей. До нього за допомогою звернувся багатій з проханням забезпечити йому безпеку до кінця подорожі, бо йому часто приходять листи з погрозами. Наш детектив, якому цей чоловік здався нечесним та лицемірним, відхилив пропозицію і наступного дня знайшов його мертвим у власному купе. Пуаро прийдеться розгадати цю таємницю та знайти «приховані скелети» пасажирів потягу, які уже потім йому не здадуться простими незнайомцями.

Дуже задоволена, що нарешті познайомилася з даним витвором авторки. Все-таки, Агата Крісті майстер свої справи і я чекаю з нетерпінням, щоб познайомитися з іншими її історіями. А ще, мені вдалося вгадати вбивцю, а чи вдасться вам? Спробуйте самі!
  • Рецензія
    Анастасия Кононова, 8 мая 2018 г.
    Агата Крісті - найвідоміша у світі письменниця детектив. Її твори переведені на десятки мов світі (перше в світі місце за перекладами), мільйони читачів захоплюються детективними романами, які написані рукою письменниці, а режисери знімають все більше екранізацій за мотивами творів Агати Крісті.
    "Вбивство у Східному Експресі" - напевно, найвідоміша її книга і найулюбленіша у читачів.
    Сюжет дуже цікавий і захопливий.
    Еркюль Пуаро сідає на потяг до Лондона. Він помічає цікавий факт: у потязі небагато людей, але всі вони різних національностей і різного соціального рівня.
    Під час подорожі стається загадкове вбивство і знаменитий детектив береться розслідувати цю справу.
    Я неймовірно вражена цим романом. Фантастичний сюжет, який захоплює з першої сторінки, а найголовніше - несподіваний фінал. Як ти не намагаєшся розслідувати справу самостійно, неможливо вгадати, хто ж є вбивцею.
    Також хочу додати декілька слів про чудовий український переклад. Дуже приємно читати рідною мовою, легко, і гарне оформлення, за яке окрема подяка видавництву "Книжковий Клуб".
    Читайте і насолоджуйтесь! Пориньте у темний світ загадок і таємниць разом з детективом Пуаро!
  • Вбивство у східному експресі
    serhiy-petsa , 26 апреля 2018 г.
    Подорож на одному з найрозкішніших поїздів Європи несподівано перетворюється в одне з найбільш захоплюючих розслідувань Еркюля Пуаро. Один з пасажирів поїзда - загадковий американець, пропонує детективові за винагороду стати його охоронцем, але Пуаро відмовляється. На наступний день американця на прізвище Ретчет знаходять мертвим у власному купе. Пуаро вирішує взятися за цей таємничий злочин.
    Агату Крісті, заслужено, називають королевою детективного жанру. "Вбивство в Східному експресі" тому безперечний доказ!
    Вбивство, розслідування, причини вбивства і звичайно ж основна історія продумані до дрібниць. Всі герої цієї книги описані досить добре, вони як живі, у кожного свій характер і в уяві легко намалювати їх образ. Легкість оповідання, варіації героїв і шалена інтрига в замкнутому просторі без сумніву будуть приємні будь-якому читачеві!
    Видання виконане гарно, дизайн цікавий, заслуговує на увагу читачів. Перекладом задоволений, розповідь цікава, Книгу можна досить швидко прочитати. Рекомендую всім фанатам таємничих детективів.
  • Збіг чи продуманий хід
    Галинка , 21 апреля 2018 г.
    Агата Крісті - одна із тих класичних авторів детективних історій, якими надихають сучасні автори. Її заплутані сюжетні лінії, які, здавалося б, не мають логічного розв'язку. І досі вона залишається найпопулярнішим автором в цьому жанрі.

За сюжетом Еркюль Пуаро вирушає у експресі з Туреччини до Англії. Через погані погодні умови, великий снігопад, потяг зупиняється у заметі. Але це не єдина неприємність, яка спіткала пасажирів, в одному з купе знаходять мертвого чоловіка, який був жорстоко вбитий. Ну і, звичайно, Пуаро береться за цю справу.

Наступні 70% книжки складаються з опитування свідків і аналізу ситуації. Авторка наче дражниться з нами, не даючи до останнього дізнатися хто вбивця, зате потім подає неймовірний вердикт.

Ця книжка ідеально підходить для легкого читання або у поїздках на довгі відстані. Мабуть, саме тому цю серію зробили в такому зручному не великому форматі.

Щодо фільму, який вийшов минулого року, то він значно відрізняється від книги, тому спершу раджу читати книжку.
  • Хто ж вбивця?
    Kseniya Olenich, 28 февраля 2018 г.
    Почавши читати роман «Вбивство у «Східному експресі»» Агати Крісті, то перше, що спало на думку, що можна заплутатися з хронологічністю подій та з індивідуальністю кожного героя, тобто пасажира потягу. Але настільки грамотно побудована розповідь не дає змогу загубитися навіть неуважному читачеві.
Роман побудований з трьох частин:
Частина перша. Факти.
Складається з восьми розділів. В першій частині розповідь починається «з далеку», адже Пуаро (головний герой, детектив) зустрічає декількох персонажів та саму жертву ще до того, як зайшов до вагону у «Східному експресі». Також в першій частині одразу і здійснюється вбивство, але фактів настільки мало, що можна потренувати свою увагу.
Частина друга. Свідчення.
Складається з п’ятнадцяти розділів. У другій частині Пуаро починає своє розслідування за допомогою опитування кожного пасажира, що дає читачеві змогу ближче познайомитись з кожним із них. Герої дають свідчення по черзі у вагоні-ресторані, для кожного свідчення відведений свій розділ. Так, Пуаро опитав тринадцятеро людей.
Частина третя. Еркюль Пуаро сідає та розмірковує.
Складається з дев'яти розділів. Третя частина являється найцікавішою, адже через надзвичайну інтуїцію Пуаро ми дізнаємось все більше фактів про кожного з героїв, що переводить підозру з одного на іншого. Спочатку із-за нових фактів була під підозрою княгиня Драгомірова, потім графинв Андерні, потім міс Дебенгем і так далі.
Найважливіше для романа-детектива є неочікуваний кінець, адже за весь час читання книги задаєшся тільки одним питанням: "Хто ж вбивця?". Агата Крісті у своєму романі «Вбивство у «Східному експресі» зможе здивувати.
  • "Вбивство у східному експрессі" - детектив, який варто прочитати!!!
    Ilona Frozen, 17 февраля 2018 г.
    Агата Крісті - це найвідоміша письменниця у жанрі детективу. У світі продано близько мільярда її книг. Її твори чарують атмосферою Англії, але ще більше неймовірними сюжетами та неочікуваними розгадками.
    "Вбивство у східному експрессі" останнім часом набуває великої популярності і для мене це зовсім не дивно. Причини для кожного є різні, наприклад те, що Еркюль Пуаро - це харизматичний чоловік із прекрасними вусами. Але вартий уваги не тільки цей приватний детектив, а й сама сюжетна лінія. Багато незнайомців в одному вагоні, вони різні за національністю, за статусом, за всім... І тут стається вбивство. Жорстоке вбивство... Еркуль Пуаро береться за рослідування. Але все не так просто як здається на перший погляд. Кожен з пасажирів має алібі. Кожен каже, що бачив незнайомця або незнайомку. Як же це розгадати? Викоритавши свої здібності, Пуаро доходить до висновку: вони не випадково тут опинилися і підозрює тепер усіх! Він все-таки розгадує цю важку загадку. Читаючи, цю книгу ви будете з Пуаро розслідувати вбивство, але повірте, ви ніколи не догадаєтеся хто вбивця!