Рецензии «Вбивство у "Східному експресі"»

• Чудовий детектив!
    Інна , 20 августа 2018 г.
    «Вбивство у Східному експресі» для мене улюблена книга Агати Крісті. На її сторінках ми зустрічаємо вже добре знайомого нам детектива Пуаро. Події книги розгортаються у потязі, на який випадково потрапляє наш детектив, в зв’язку з терміновим викликом його до Лондона. В дорозі Пуаро може спостерігати наскільки різноманітними є його попутчики, які волею випадка їдуть в одному поїзді.
    Але спокійній мандрівці статись не судилось – вночі трапляється вбивство одного з пасажирів. Розуміючи, що вбивця серед них, Пуаро розпочинає власне розслідування, в ході якого знайомиться з кожним із пасажирів та метою їхньої поїздки.
    Продовжуючи своє розслідування Пуаро все більше переконується, що всі пасажири поїзда зібрались в цьому рейсі не випадково. А насправді кожен з них між собою пов'язаний спільним минулим та однією ціллю – помстою.
    Книга тримає в напруженні від початку до самого кінця. Кінцівка ж, взагалі, приємно дивує читачів. Для любителів детективного жанру книга обов’язкова для прочитання! Гарні емоції від книги гарантовані!
  • Збіговисько чеснот
    Роман Бутко, 26 июля 2018 г.
    Перше знайомство з творами Агати Крісті і її персонажем - Пуаро викликано екранізацією. Тому перш ніж дивитись фільм, вирішив прочитати цей твір.

Детектив доволі цікавий. Всі події відбуваються в замкненому просторі - в паровозі, в якому зібрався доволі цікавий різношерстий народ. Сталося вбивство, і розіграно театральну сценку для закручення слідства.

Книга читається дуже легко і швидко. Хоча не дуже сподобався переклад. Якийсь він кострубатий, чи що. Як наче робився на скору руку. Можливо так і було, і видавництва намагалося скоріше випустити книгу до екранізації. Якби там не було, та враження то псувало. Детектив сам заплутаний, і підозра падала як на одного, так переходила і на іншого. Цікавий перебіг подій і розв'язка. На те він і детектив. І ви таки будете здивовані.

Подивившись екранізацію вкотре пересвідчився, що книга краще. Хоча і знято доволі красиво і якісно, та все ж багато дрібничок упущено і пересічному глядачу може то здатися дивним. Тому краще спочатку таки прочитати.
  • Неможливе трапитися не може...
    Катерина , 19 февраля 2018 г.
    Прочитала книгу на одному диханні, за два дні. Читається дуже легко, сюжет побудований таким чином, щоб майстерно заплутати читача і направити його на невірний слід і від цього читати іще цікавіше. З кожною прочитаною сторінкою "завіса" поступово відкривається і підозрюваних стає все більше... Вперше один із найвідоміших детективних романів Агати Крісті, творця класичних персонажів - Еркюля Пуаро та Міс Марпл, побачив світ 1 січня 1934 року. З того часу книга не втрачає своєї популярності. Детективи Агати Крісті знаходяться на третьому місці в світі за частотою видання після Біблії і творів Шекспіра. Події в романі починаються з подорожі Еркюля Пуаро з Сирії до Стамбулу "Таврським експресом", де він ненароком стає свідком дивної розмови двох пасажирів. Прибувши до Стамбулу Пуаро зупиняється в готелі "Пере Палас", де на нього чекає лист щодо необхідності термінового повернення до Лондона, у важливій справі. Сівши у вагон "Східного експресу" Еркюль Пуаро починає помічати дивні речі: незважаючи на те, що зазвичай, взимку, поїзд їде напівпорожнім - він заповнений, до того ж людьми різних національностей і різного соціального рівня, а згодом береться за розслідування вбивства, що сталося ... До речі, Агата Крісті досить багато подорожувала із своїм другим чоловіком, археологом на Близькому Сході, саме тому події деяких детективів відбуваються там. Будучи в Стамбулі вона проживала в готелі "Пере Палас", який описано в детективі. У номері, де проживала Агата Крісті, тепер її меморіальний музей.
  • Невипадковий збіг обставин
    Анастасія , 9 сентября 2018 г.
    "Вбивство у "Східному експресі" - це, можна сказати, класика детективного жанру від справжні "королеви детективів" Агати Крісті.
    Еркюль Пуаро - відомий бельгійський детектив. Одного дня він терміново змушений поїхати до Британії в робочих справах. І от прикрість! "Східний експрес", у якому мав їхати Пуаро, по вінця забити пасажирами, і для нього місця вже немає. Але йому на допомогу приходить мсьє Бук - власник залізничної компанії і водночас його давній друг. Досвід у роботі детектива допомагає помітити головному героєві книги одну особливість серед пасажирів - всі вони різної національності: німці, французи, італійці, англійці і на перший погляд зовсім незнайомі.
    Один із пасажирів - містер Ретчетт, американець за національністю, просить про допомогу Еркюля Пуаро - попрацювати на нього в якості його ж охорони. Він стверджує, що йому щось загрожує, але не зізнається, що саме. В свою чергу Пуаро відмовляється. Тієї ж ночі в потязі відбувалося щось дивне, і на ранок стало відомо, що одного з пасажирів вбито, а саме містера Ретчетта. За розслідування береться Пуаро. Чи вдасться вбивці перехитрити досвідченого детектива? Чи можливо навіть ВБИВЦЯМ?
    Однозначно можу сказати, що історія Агати Крісті поглине вас з головою. А майстерність і розум детектива Пуаро не перестане дивувати і захоплювати до останніх сторінок.
  • Хто ж вбивця?
    Руслана , 26 августа 2018 г.
    Прочитавши "Карибську таємницю" про міс Марпл, я подумала, що напевно Агата Крісті "не мій" автор. Але після екранізації "Вбивство у "Східному експресі" вирішила таки прочитати цю книгу. І не пошкодувала.
    В цій книзі мені подобається абсолютно все. Головний детектив, Еркюль Пуаро, просто неймовірно розумний! Замкнутий простір, в якому одночасно опинились різні люди. Загадкове вбивство і його розслідування.
    Твір складається з декількох частин, кожна з яких є певним етапом розслідування. Мені дуже сподобалась така побудова твору.
    І хоч як я не намагалася відгадати хто ж вбивця, кінцівка мене просто вразила. Недарма Агату Крісті називають королевою детективів.
    В цьому творі є захоплива робота людського мозку та дедукція разом з неймовірно тонким розумінням психології людської душі. В одному місці збираються люди різних національностей, і це робить книгу ще цікавішою.
    Але не чекайте від Агати Крісті яскравих персонажів, які добре продумані і легко запам'ятовуються. Всі вони доволі безликі, і доводиться добре думати, аж доки запам'ятаєш хто є хто. Але загальне враження від книги це не псує.
    Тож раджу цю книгу всім, хто хоче розпочати знайомство з творчістю Агати Крісті. Приємного читання!
  • Книга, в которой невозможно предугадать финал.
    Рома , 17 августа 2018 г.
    Агата Кристи королева в мире детективов. "Убийство в восточном экспрессе" стало мое первое с ней знакомство, и после него я понял, что теперь обязан прочитать всё, что вышло из-под ее пера.

Данная история рассказывает нам о персонаже Кристи - знаменитом бельгийском сыщике Эркюле Пуаро.

Немного о сюжете. Известный сыщик Эркюль Пуаро по стечению обстоятельств вынужден возвращаться в Англию на знаменитом "Восточном экспрессе". Пассажиры, которые едут вместе с ним в вагоне собрались разного социального класса и разных национальностей. Один из пассажиров по фамилии Рэтчетт, предлагает нашему сыщику, за вознаграждение, побыть его телохранителем на время поездки, так как он опасается, что его могут убить. Но Пуаро отказывается, и уже на следующее утро оказывается, что тот самый Рэтчетт мерт.

Скажу сразу, что интрига будет сохраняться до самого финала, ведь алиби есть у всех пассажиров. Читается книга с такой же невероятной скоростью, с какою и мчится сам поезд. Агата Кристи очень удачно выбрала направление своего романа, ведь герметичный детектив позволяет читателю сконцентрироваться только на самых важных деталях и не упустить лишнего. Но как бы там ни было, предугадать куда направится сюжет дальше просто невозможно. А финал всей истории вызывает неподдельный шок. И ты испытываешь радость по тому поводу, насколько же захватывающейся получилась разгадка.

"Убийство в восточном экспрессе"- мастерски написанный детектив, с интересными персонажами и лихо закрученным сюжетом.
  • Пуаро проти принципів
    Ярослав , 9 июля 2018 г.
    Східний експрес відправляється в довгу мандрівку крізь всю Європу, до кінцевої зупинки в Кале. Відправляється, нетипово заповнений вщент, як для тієї пори року. І навіть такому славетному детективу, як Еркюль Пуаро, терміново викликаному до Лондона, в не менш термінових справах державного значення, не знаходиться вільного місця в розкішному потязі. Проте - добре мати зв'язки. І ось Пуаро разом з іншими пасажирами під розмірений стукіт коліс, мчить до трагічної розв'язки сплутаної павутини подій та переплетіння доль. Скоєно вбивство. Місце злочину обмежено вузькими перестінками купе, коло підозрюваних - тимчасовими мешканцями готелю на залізних колеса. Готелю, що застряг посеред переметеного гірського перевалу і не рушить далі, поки Пуаро не докопається до правди, якою б неймовірною вона не була.
    Всесвітньо відомий роман, не менш знаменитої письменниці, виявився найбільш нетиповим серед серії романів про пригоди Еркюля Пуаро. Тут він не скільки бореться з диявольськи хитромудрим вбивцею, хоча історія заплутана і сходиться в його голові далеко не з першого разу, - Пуаро доведеться боротись з власною совістю та постати перед вибором - вчинити так, як підказує йому серце, чи так як того прагнуть розум, совість і принципи, виплекані життєвим досвідом та вихованням.
    "Вбивство в Східному експресі" - взірець чудового психологічного детективу з розсипом гарно прописаних героїв, напруженою драматичною складовою та дилемою, що, в будь-якому випадку, не дозволить знаменитому детективу вибратись з цієї пригоди таким же, яким він був раніше.
  • Загадкове вбивство
    Лидия Демчук, 4 июля 2018 г.
    «Вбивство у «Східному експресі» найвідоміша детективна історія королеви цього жанру - Агати Крісті. Дія твору розгортається в поїзді, на якому, серед інших пасажирів, повертається в Англію знаменитий детектив - Еркюль Пуаро. Разом з ним у " Східному експресі " їде дуже різношерста публіка, а також представники всіх (або майже всіх) можливих національностей.
    Один з пасажирів, американець Ретчет, просить Пуаро стати його тілоохоронцем , оскільки він передчуває, що його хочуть вбити. Еркюль Пуаро не погоджується на таку пропозицію, оскільки американець не викликає в нього симпатії. А вже наступного дня , На наступний день Ретчета знайдено мертвим у своєму купе. Таємничості вбивству додають зачинені двері та відчинене навстіж вікно...
    Таким чином Пуаро доводиться взятися за цю справу та провести розслідування, використовуючи свою блискучу спостережливість. В результаті, на місці злочину він знаходить безліч доказів, що вказують .... майже на кожного пасажира " Східного експресу " ...
    Приємного всім читання та насолоди від прочитаного.
  • Тайны пассажиров
    Крістіна , 13 июня 2018 г.
    Прочитала книгу на одном дыхании, за два дня. Читается очень легко, сюжет построен таким образом, чтобы искусно запутать читателя и направить его на неверный след и от этого читать еще интереснее. С каждой прочитанной страницей "занавес" постепенно открывается и подозреваемых становится все больше ... Впервые один из самых известных детективных романов Агаты Кристи, создателя классических персонажей - Эркюля Пуаро и Мисс Марпл, увидел свет 1 января 1934. С тех пор книга не теряет своей популярности. Детективы Агаты Кристи находятся на третьем месте в мире по частоте издание после Библии и сочинений Шекспира. События в романе начинаются с путешествия Эркюля Пуаро из Сирии в Стамбул "таврским экспрессом", где он ненароком становится свидетелем странной беседы двух пассажиров. Прибыв в Стамбул, Пуаро останавливается в гостинице "Пере Палас", где его ждет письмо о необходимости срочного возвращения в Лондон, в важном деле. Сев в вагон "Восточного экспресса", Эркюль Пуаро начинает замечать странные вещи: несмотря на то, что обычно зимой, поезд едет полупустым - он заполнен, причем людьми разных национальностей и разного социального уровня, а затем берется за расследование убийства, произошедшего ... Кстати, Агата Кристи достаточно много путешествовала со своим вторым мужем, археологом на Ближнем Востоке, поэтому события некоторых детективов происходят там. Будучи в Стамбуле, она проживала в отеле "Пере Палас", описанный в детективе. В номере, где проживала Агата Кристи, теперь ее мемориальный музей.
  • Тамєниці пасажирів "Східного Експресу"
    Дианочка Трачук, 4 июня 2018 г.
    Агата Крісті знову підкорює весь світ! Після відомої екранізації 2017 року, до творчості королеви детективу зросла чимала популярність, тому наш Клуб Сімейного Дозвілля вирішив випустити цілу колекцію детективів цієї англійської письменниці. І мені до рук потрапив один примірник, а саме «Вбивство у Східному Експресі»!

Еркюль Пуаро вирушає у нову подорож до Лондона, де на нього чекають з важливою справою. Завдяки своєму другу він потрапляє на «Східний Експрес», де відомий детектив помічає дивній збіг обставин, адже у мертвий сезон зібрався цілий потяг людей різних професій та національностей. До нього за допомогою звернувся багатій з проханням забезпечити йому безпеку до кінця подорожі, бо йому часто приходять листи з погрозами. Наш детектив, якому цей чоловік здався нечесним та лицемірним, відхилив пропозицію і наступного дня знайшов його мертвим у власному купе. Пуаро прийдеться розгадати цю таємницю та знайти «приховані скелети» пасажирів потягу, які уже потім йому не здадуться простими незнайомцями.

Дуже задоволена, що нарешті познайомилася з даним витвором авторки. Все-таки, Агата Крісті майстер свої справи і я чекаю з нетерпінням, щоб познайомитися з іншими її історіями. А ще, мені вдалося вгадати вбивцю, а чи вдасться вам? Спробуйте самі!