Рецензии «В інтернеті хтось помиляється!»

• Очень хорошо!
    anastasi77777 , 30 декабря 2016 г.
    Моя любимая книга на эту тему.
    Лучший момент тут: описание того, что люди не бояться общаться по интернету. Мы сидим дома за экраном и можем говорить и писать все, что хотим. Мы даем советы и рекомендации налево и направо, мы критикуем, мы ругаемся, мы оцениваем и так далее. Наш экран - это вход во вторую реальность.
    Но в книге не только об этом. Тут затронуты очень яркие мифы, которыми живут люди! И очень много примеров того, как люди легко покупаются на ложь или явную бессмыслицу.
    Тут очень много научных данных, что мне безумно понравилось! А так же тут подростку рассказывают о жизни и о типичных ошибках в этой жизни. Хоть я должна заметить, что книга не только лишь для подростков. Хотите верьте, хотите не верьте, но в свои 30 я получила от нее гораздо больше, чем сын-подросток (насколько я могу судить).
    Всегда замечаю оформление текста. И тут очень много разных картинок, иллюстраций. Все выдержано в стиле, о котором заявлено.
    Я и мой сын были довольны. И это однозначно та книга, которую я советую!
  • Дізнайся, перевір!
    Ксюша Олейник, 3 августа 2017 г.
    Так вже мені пощастило, виграла я цю книгу у конкурсі. Назва мені відразу сподобалась, заінтригувала. І почала я її читати, на першій же лавочці, і не могла відірватись.
    Так у книзі 12 розділів присвячені різнім темам. Теми ці дуже значущі і важливі для суспільства. Адже дійсно є багато людей, які не володіють достовірною інформацією, тим самим вводячи в оману людей, але насамперед себе.
    Цю книгу я б рекомендувала усім верствам населення і будь-якого віку, і не для того, щоб посперечатись (хоча тим, хто полюбляє, то нехай), а для того, щоб розуміти важливість тих чи інших тверджень, які впливають на наш світогляд і на наше здоров'я. Дуже сподобався розділ “ГМО містять гени” та “Треба їсти натуральне”, адже дуже важливо знати, що ми їмо.
    Автор відповідає на питання дуже скрупульозно, дає багато посилань на використані джерела, тож всім, хто хоче перевірити інформацію не складе важких зусиль цього зробити. Текст подано простою мовою, що полегшує сприйняття інформації.
    У кінці книги автор дає стислий курс пошуку наукових матеріалів. Це дуже цінна порада, адже знайти правильну і правдиву відповідь в пошукових ресурсах досить складно, але якщо знаєш секрети пошуку, то досягти результатів вже не буде важко.
    Автор спонукає аби кожен умів і хотів перевірити інформацію, яку йому надають ті чи інші джерела, щоб свідомо підходив до важливих проблем суспільства, тоді б людство досягло неймовірних успіхів.
    Не маю сумнівів, що я ще не один раз звернусь до цієї книги.
  • всем читать
    Iv enko, 31 октября 2016 г.
    Отличный науч-поп. Книга совсем не об интернете, как можно подумать с первого раза, взглянув на обложку, а о повсеместных и распространенных заблуждениях. Обсуждаются довольно-таки важные, но тем ни менее интересные проблемы. При том что в книге достаточное количество научной информации, это как на взгляд человека, далекого от предмета, текст легко и весело читается. Послевкусие остается прекрасное и очень располагает к дальнейшему изучению науки.

Чудесный, и самое главное полезный подарок, как для себя, так и для дорого вам человека, здравомыслие которого вам не безразлично. Только вот категория на сайте не совсем верная, это не детская литература. Хотя, для детей и подростков такая книга будет тоже полезна и спокойно сможет быть ими переварена. Огромное спасибо украинскому издательству Виват и переводчику Алене Гапак за Асю Казанцеву. Качество издания хорошее, правда печать русского издательства немного лучше украинского, но и цена уже другая. Считаю, что книга достойна стоять на полочке у каждого человека.
  • Хочеться більше таких книг!
    vasiLIT , 17 марта 2018 г.
    Відома та популярна книга російської журналістки Асі Казанцевої «В інтернеті хтось помиляється» є черговим прикладом того, що немає сенсу боятися нон-фікшн літератури, тим паче з таким чудовим методом викладу матеріалу як в нашої авторки. В книзі розповідається про різноманітні наукові непорозуміння, про які люди часто сперечаються у всесвітній мережі інтернет. Перше питання – це тема гомеопатії. Авторка торкається таких важливих питань, як ВІЛ та СНІД. Описані шляхи поширення не тільки цих, а й інших вірусів та збудників. Також описана тема акупунктури, генетично модифікованих організмів, та різних дослідів на піддослідних тваринках. Погодьтеся, досить суперечливі теми та запитання. В книзі описані такі одвічні дилеми, чи чоловіки розумніші за жінок, чи потрібно їсти м'ясо, чи впливає пропаганда на розвиток гомосексуалізму, чи потрібно поширювати тему креаціонізму. В кінці книзі є стислий курс пошуку істинних та правдивих досліджень. Авторка вчить аналізувати та фільтрувати інформацію, надає інструменти до розвитку критичного мислення. Книга легка, корисна, цікава та вчить думати. В неї гарне, стильне оформлення, з якісними та кумедними карикатурами. Рекомендую всім!
  • Сучасний погляд на інтернетні холівари
    Світлана , 30 ноября 2017 г.
    Це друга книжка Асі Казанцевої в стилі наук-поп. Читається вона, особисто мені, набагато легше, ніж перша «Хто б міг подумати!». В першій книзі забагато біології, різних формул та термінів, короткий справочний матеріал з біології у кінці книги не дуже допомагає. Тому я закинула ту книгу до кращих часів. Але вирішила дати авторці другий шанс. І не даремно.

Книжка «В інтернеті хтось помиляється» написана дуже легко, інформативно, цікаво та з гумором. Відчувається постійна взаємодія з читачем. Досліджуються різні питання, які зараз дуже популярні на теренах інтернету. Це зокрема гомеопатія, прививки, акупунктура, відмінності селекції та ГМО, еволюційна біологія, досліди за участю тварин, чи шкідливе споживання м’яса, гендерні відмінності, статева приналежність, релігія.

Багато з цих питань та статей безпосередньо в інтернеті я сама часто ставила під сумнів, але шукати наукове підтвердження не мала ані хисту, ані часу. Навіть коли статті інтуїтивно здавались повною «заказухою». Ася Казанцева зробила все це за мене, довівши, що ніколи не можна довіряти так званій «Одній Науковій Статті», навколо якої зазвичай побудований весь матеріал «сенсації» популярних сайтів.

Ми знаходимось під постійним впливом інфовійни та пропаганди. Цю книгу найкраще можна охарактеризувати назвою однієї з глав – «Знання проти страху». Адже Ася Казанцева описує ряд критеріїв, за якими можна спробувати відрізнити наукові статті від ненаукових та як правильно шукати саме наукові статті. Маючи в своєму арсеналі такий функціонал знань, ви вже не станете жертвою пропаганди хоча б тому, що у вас наявне критичне мислення та звичка самостійно перевіряти інформацію. Авторка права, навички пошуку та аналізу наукової інформації необхідні всім користувачам інтернету.

Тому рекомендую знайомство з авторкою почати саме з цієї книги.