Рецензии «Улюблені вірші. Том 2»

• 100% улюблені-2!
    Олеся Кізима, 22 июня 2017 г.
    Усі, кому відомі ,,Улюблені вірші", гарантовано полюблять і цю книжку! А ті щасливці, які лише знайомляться з ,,Улюбленими віршами-2", неодмінно захочуть придбати собі і перший том!І перші, і другі 100% рано чи пізно будуть мріяти, як і я, про вихід третьої (і не останньої!) збірки!!!

Що ж так зачаровує і юного, і дорослого читача? По-перше, мова йде про продукт видавництва ,,А-ба-ба-га-ла-ма-га", що ось уже 25 років є найкращим дитячим в Україні! По-друге, упорядником є поет і директор власною персоною - Іван Малкович, нагороджений Національною премією України ім.Т.Г.Шевченка. По-третє, просто візьміть в руки цей бестселер!

Міцна,формату А4 палітурка, гладенька, де намальовані герої збірки, ніби запрошуючи у свій дивовижний світ! Усі сторінки - якісні, цупкі.Ілюстрації - провідних українських художників. Одруківок нема.

Збірка містить більше 50 популярних віршів українських та іноземних поетів. Серед вітчизняних є і відомі ще з дитинства батькам імена, і нові. Хто ж не знає: ,,Білі мухи налетіли - все подвір'я стало біле. Не злічити білих мух, що летять, неначе пух." чи ,,Весна прийшла! Тепло знайшла! - кричать дівчатка й хлопчики."? Є тут навіть вірш присвячений Івану Малковичу, що говорить :,,Всім дорослим людям знову треба вчить дитячу мову.")))) І з цим важко не погодитись, правда?

Закордонні поезії - це польські, російські, англійські переклади та переспіви відомих літературних та народних творів. Далека Швеція представлена ,,Пісенькою про Карлсона. А ,,Нове вбрання для короля" за Маркусом Седжвіком створене на основі однойменної казки Г.Х.Андерсена.

Та найнайнайбільшою перевагою цього видання є розкішні ілюстрації!!! Вони дуже гарно передають зміст вірша і характер героїв, ними можна милуватися довго-довго, а декотрі я б сміливо віднесла до міні-віммельбухів! Кожна сторінка - шедевр, однозначно!

Віршики не можуть не сподобатися! Вони - цікаві і дуже легко запам'ятовуються малятами. Як от ,,Ведмежатко": ,,Бігло біле ведмежатко і натрапило на хатку. Гарна хатка на льоду, вся у цукрі і меду. Дах у хатки не прибитий, а морозивом покритий. Стіни зроблені з млинців, а дверцята - з льодянців." Чи: ,,Стояла собі хатка - дірявий чобіток. А в ній жила бабуся, що мала сто діток."А от поезія ,,Детимам і Явсесам" заохочує вчитися самостійності, а ,,Ніколи не хвались" - назва говорить сама за себе!)))

Ласкаво запрошую відкрити для себе ,,Улюблені вірші-2"! Книжку, яка точно не припадатиме пилом на книжковій полиці!!!
  • Улюблена збірка віршів - 2!
    Маряна , 25 февраля 2018 г.
    Чудове продовження першої книги "Улюблені вірші" такого ж чудового видавництва А-ба-ба-га-ла-ма-га!
    Яскрава книга з твердою палітуркою, глянцевими сторінками (більшими, ніж формат А4), великим обсягом (майже 90 сторінок), дивовижними ілюстраціями 9 художників, які надають книзі колоритності та багатогранності. Та найголовніше з багатьма віршами, у книзі їх понад 50!
    Якщо порівнювати перший і другий томи, то наші дітки надають перевагу першій частині, хоча і тут є безліч віршів, які вони цитують та розповідають.
    Серед фаворитів - цікавезний вірш польського автора Юліана Тувіма у перекладі Дмитра Павличка "Окуляри", повчальний вірш "Коник-Стрибунець" (мораль та ж, що й у казці про мишей Круть та Верть), а також вірші "Але й снігу намело" , "Негість" та інші.
    Варто зазначити, що до збірки, як і в першому томі, увійшли вірші із нашого дитинства (мої улюблені вірші з дитячих років "Гарна хатка у курчатка" та "Білі мухи налетіли").
    Також серед віршів є досить багато творів Григорія Фальковича, які наповнені такою ніжністю та безтурботністю, що хочеться перечитувати їх ще й ще ("...У Пітона все прекрасно, він радіє, як дитя. Головне - це своєчасно поміняти стиль життя".)
    Багато перекладів з польської, з англійської, шведської та російської мов, в також безкінченні забавлянки "Ліниві вареники" та "Мокра ворона".
    Досить актуальний вірш для батьків "Швидко" ("...Зрозумійте, це - важливо: хочу жити неквапливо!").
    Також тут є вірші, для пояснення слів-омонімів:" Сто ніжок" та "Каламбури" (наприклад, "Учи теля, не вчи теля - йому не треба вчителя"), ну і кумедний вірш-розповідь на основі казки Г.Х. Андерсена "Нове вбрання для короля".
    Тож придбайте та читайте справді "Улюблені вірші-2" всією сім'єю!
  • Надзвичайна підбірка віршів
    Світлана , 9 августа 2017 г.
    У книзі представлено багато віршів і скоромовок відомих поетів, а також віршована казка «Нове вбрання для короля» (на основі казки Г. Х. Андерсена). Більшість віршів оригінальною українською мовою, але й і перекладені (переклад дуже вдалий, якісний). Ця книжка була моїм знайомством з віршами М. Вінграновського (і згодом було придбано ще дві його збірки творів).
    Ця збірка віршів надзвичайна, багато віршів дуже кумедні, деякі змушують замислитися. Віршик «Швидко» вважаю гімном сучасного сімейного виховання, адже в ньому яскраво прописана часто квапливе і байдуже ставлення до дитини (у батьків усе «швидко» і «немає часу») та бачення цього ж світу дитиною, її бажання пізнавати його власним способом: «самостійно», «неквапливо». Загалом, мені дуже сподобалося, що вірші підібрані таким чином, що в них можна побачити дитячий світ, як дитина пізнає і бачить усе навкруги (її бажання та мрії, її страхи, почуття). І дійсно, дуже сподобалися кумедні вірші (про смачну хатку і ведмежатко, про курчатко і розмальовану хатку, про загублені окуляри). З цієї книги ми з донькою вчили вірші на свято весни («Веснянка» Л. Глібова) і на конкурс читців, присвячений українській мові («Дитяча мова» Г. Фальковича).
    І звісно, окрема мова – ілюстрації, вони розкішні, виконані 8 різними художниками, що дозволяє побачити малюнки, виконані різними стилями.