Рецензии «Триста поезій»

• Сильные слова
    Ирина , 30 сентября 2016 г.
    В продаже книга Лины Костенко «Триста поезій» появилась уже давно. Эта небольшая, но очень красивая антология А-ба-ба-га-ла-ма-ги уже тогда привлекла мое внимание на книжных полках, но я всё откладывала её покупку. Совершенно напрасно, как оказалось. Но знаете, купив её вот только сейчас, можно поистине насладиться той тонкой лирической атмосферой, которую дарит поэзия. Завернувшись в теплый плед, невероятно приятно с головой окунуться в эти прекрасные рифмованные строчки...

Данная книга — самое полное собрание избранных произведений Лины Васильевны Костенко. Издательство Малковича постаралась и сделала всё, чтобы книга самим только внешним видом отображала её суть. Нежный сиреневый цвет — любимый цвет поэтессы, а короткое имя «Лина», обозначающее автора, будто сближает нас с поэтессой, делая её родной и открытой для нас. Вместе с этой книгой мы сможем познакомиться с творчеством Костенко с разных его сторон.

Конечно же, большое внимание уделено здесь лирике, и не спроста — мне кажется, лирическая поэзия у неё самая знаковая. Ни у кого я не встречала таких чувственных и душевных слов о сердечный переживаниях. Взять хотя бы «Я кину все, я вірю в кілометри...» или стихотворение, с которой начинается книга «Спини мене отямся і отям, написанная так по-модернистски, без знаков препинания. В этом сборнике есть место и патриотической, и духовной лирике поэтессы.

Знаете, вновь вспомнить об этой книге Лины Костенко меня заставил... Майдан. Тогда её слова знали на память и учили, стоя на баррикадах. Тогда в социальных сетях репостили её стихотворения и восхищались по-новому! Тогда она была как никто и никогда актуальной и это удивительно, ведь не специально к этим событиям писались стихи, а такими подходящими и правильными они были... Удивительно, насколько сильным и вдохновляющим может быть слово, когда читаешь «Альтернативы баррикад». Еще на презентации этой книги Иван Малкович громко заявил, что эта книга должна быть в каждой семье. И в этом стоит с ним согласиться.

Эту антологию я перечитываю уже не раз, и этот точно был не последним.
    Юлия, 25 декабря 2014 г.
    Давно желала заполучить новое печатное издание стихотворений от несравненной Лины Костенко. И не разочарована! Качеством книги очень довольна. Особенно понравился материал, который был использован для обложки. Он приятен на ощупь и не затирается. Так что всем кто сомневается: "Не переживайте! О покупке вы точно не пожалеете!"
    Oksana, 16 октября 2014 г.
    Осінні вечори з Ліною Костенко (диск з її голосом, вірші у книзі) - релакс; або трошки сумні, або дуже красиві, або романтичні, ... але обов"язково позитивні емоції. Дякую за книгу.
  • «Гра в слова, і не тільки…»
    ілля, 18 сентября 2016 г.
    Нема таких поетів, які б не писали про любов ... І в цьому немає нічого дивного, тому що серед людських почуттів - любов займає одне з провідних місць! Любов окрилює людину, робить добрішою, кращою, створює в її душі бажання рости та розвиватись. Навіть, коли на любов не відповідають взаємністю, вона все одно приносить велику користь для нашого розвитку й особистісного зростання.

З віршами Костенко познайомився ще в школі, та вже тоді зрозумів, наскільки вони є особливими. А почувши декларування Фреймут з нагоди ювілею Ліни - як «перезавантажився», та вирішив перечитати. Мені сподобалося. Дуже. Інтимна лірика просто вражає! Навіть, дещо заводить (вже знайшов парочку віршів, вивчу та колись розкажу дружині, хм-хм…, на дозвіллі). Кожна рима - цілий світ, в якому хочеться бути, переживати, відчувати. Дуже чуттєво. Правдиво. Потужно. Так по-українськи… Дякую Ліні, що ми маємо таку прекрасну поетесу. Гордий бути її сучасником. Друзі, це справжня українська поезія, така, якою вона, мабуть, і має бути. Всім дуже раджу ознайомитися з творчістю цієї чудової поетеси!

Щодо видання, то збірник оформлений дуже красиво. Виграшно та дорого виглядає тканеве плетіння обкладинки з золотими буквами. Безсумнівно, така література може стати відмінним презентом. До речі, настільки я знаю, то збірка є найбільш повним виданням віршів Костенко, виданим за часів незалежності України!
  • Отзыв
    Алена Докаленко, 25 июня 2015 г.
    Знаєте, я найдзвичайно люблю читати, але, як не дивно, поезія мене ніколи особливо не цікавила. Прозові твори я завжди вважала цікавішими. Але все змінилорся з того часу, як я вперше прочитала рядки Костенкової поезії. І всередині моєї душі пробудилося страшенне бажання придбати саме це видання. На превеликий жаль, мені не вдавалося це зробити впродовж кількох місяців, але коли нарешті я отиримала своє замовлення, радості не було меж! Що вже й казати про емоції, які охоплювали мене під час прочитання цієї книги! Авторка черговий раз довела читачам свою мавйстерність,свою непрвторність. Вона повела мене ніби в інший світ- загадковий,таємничий, хоча й до болю знайомий. У збірці можна знайти вірші на будь-який смак, під будь-який настрій! До того ж, видання чудово оформлене, що робить подорож у світ Поезії ще приємнішою.
  • Класика у чудовому виконанні
    Євгенія , 11 июля 2018 г.
    Давно мріяла про цю збірку, й нарешті вона втілилась! Ліна Костенко - це класика, що тут ще додати?

Щодо самого видання: надзвичайно приємна на дотик тканинна обкладинка одного з моїх улюблених кольорів, лаконічна назва, якісний папір, жовтогаряче лясе, а на додаток - дуже милий міні-формат. Алфавітний показник творів у кінці - це просто незамінна річ, коли хочеться знайти певний твір з-поміж 400 сторінок.

Ніжно люблю інтимну лірику пані Костенко, це щось таке близьке з далекого дитинства і дотепер. «Як пощастило дівчинці в сімнадцять, в сімнадцять гарних неповторних літ!» - колись ці рядки рятували засмучене дитяче серце. В зелені двадцять років я кликала кохання іншою строфою: «Моя любове! Я перед тобою. Бери мене в свої блаженні сни». А зараз, вже дорослою, часто цитую чоловікові - теж з Ліни Костенко: «Я ніколи не звикну. Я не вмію до тебе звикати» й «Скільки років кохаю, а закохуюсь в тебе щодня». Можна привести ще багато легендарних цитат про вічне й буденне, та краще просто відкрити випадковий розворот й обрати поезію цього дня ;)

Розтягую задоволення, насолоджуюсь кожною сторіночкою, хочеться вчити вірші напам’ять (ті деякі, які ще не закарбувалися). Особливо приємно мати в своїй бібліотеці цю книгу, живучи на разі поза межами України, й читати вечорами самій собі вголос рідною солов’їною мовою. Мрію про те, як у майбутньому декламуватиму своїм дітям поезію Ліни Василівни :)
  • Хочеться віршів та трішки вина...
    Сяркі Діана, 21 марта 2018 г.
    Маленьке чудо в твоїх руках. Викохане, виплекане, вимріяне. Бузкова ніжність обкладинки комунікує з нами. Наче готує до інтимної зустрічі тет-а-тет з неповторністю неповторної Ліни Костенко. Ти дивишся на золотисте тиснення імені Ліна, повторюєш його, смакуєш. Подумки намагаєшся вдивитися у вічі манливої книги та передбачити про що ж лунатимуть слова.
    Не потрібно бути екстрасенсом, щоб правильно здогадатись про стартовий вірш. Інтимний, чуттєвий, такий близький нам, представникам обидвох статей: "чи біля тебе душу відморожу, чи біля тебе полум'ям згорю"... Справедливо буде порівняти колекцію її інтимних віршів з підвалом витончених вин. Адже кожний рядок п'янить твої почуття, оживляє спогади, притуплює нещастя реального моменту.
    Але Ліна це не тільки кохання. Це не тільки вишукана мелодія сильних слів. Це не тільки афористичність її влучних реплік. Це совість України. Совість нашої нації. Прикро похитувати головою в знак згоди, читаючи її рядки, звернені до сотень українців: "Сумління річ тендітна та марка, Вже дехто з нього й пилу не стирає"... Ліна Костенко прямо кидає нам наші недоліки. Вони ведуть не лише до саморуйнування, але знищення нашої культури, мови, історії, народу...
    Це геніальний талант. Надихати своїх читачів бажати високого, філософського, невидимого. Ми починаємо чути як плаче природа, як дихає степ, як повзе дорога... Ми починаємо відчувати невідчуте і чути непочуте. Що ж може бути важливішим для наших душ?
    Збірка "Ліна. Триста поезій", в унікальному оформленні видавництва "А-ба-ба-га-ла-ма-га", відкриває безмежні простори не лише Ліниної душі, але й нас самих. Це вірші, народжені для нас.
  • Поезія - це свято як любов
    Наталя Сухоніс , 22 августа 2018 г.
    Вітаю, шановне панство!
    Зізнаватися в палкому коханні до пані Ліни завжди приємно. І триста поезій - це ще одна збірка її чарівної поезії, що порадувала мене. Хоч більшість з них знаю, але із задоволенням перечитала їх та деякі вивчила напам`ять. Зараз розказую їх синочку. І хоч йому миле піврочку, він з радістю в слухається в «асортимент метафор» від пані Ліни. Думаю «Розкажу тобі думку таємну» вже стане нашим маленьким сімейним гімном. Коли синочок чує цей вірш, він завжди заспокоюється.
    У своїй рецензії я ділюсь, зараз, не загальними враженнями, а своїм, особистим. Бо в поезії Ліни Костенко кожен бачить щось своє. Мабуть саме так і відчувала авторка, саме так вона добирала «слова на користь чи в догоду» і визнавала часом «а що не знаю... Я лиш інструмент яким співають сни мого народу». І це не може не надихати читати її знову і знову.
    Формат книжки дуже зручний. Це не кишенькова книжка, але її зручно взяти з собою, що перечитати дорогою в транспорті або в кафе. А ще я підкреслювала рядки і на полях занотовувала свої враження та асоціації з певними рядками. Так це книжечка з кожною сторінкою ставала все більше чимось своїм, особистим. Тепер мені зручно звертатися до неї та перечитувати.
    Гарного прочитання!
    Читайте книжки з задоволенням!)
    Далі буде;)
  • "Лірика Ліни Костенко"
    masha.chekareva Чекарёва , 8 июня 2018 г.
    Для мене Ліна Костенко є найбільш чуттєвою і зворушливою українською поетесою. Вірші Ліни доторкаються до кожної струни душі, зачіпаючи потаємні почуття і викликаючи непідробні емоції. Особливо пронизливою є лірика великої поетеси. У творчості Ліни Костенко розкриваються різні аспекти кохання: від нещасливої підліткової закоханості до вічної любові, яка проходить червоною ниттю через усе життя. Зі шкільних часів мені запам'ятався "Світлий сонет", у якому поетеса піднімає тему першого кохання. Дівчині всього сімнадцять років. Вона вперше закохалася, проте хлопець не відповів їй взаємністю, тому що кохає іншу. Закоханій дівчині важко змиритися з цим невтішним фактом, вона плаче, проте Ліна Костенко зазначає, що все йде як слід, адже через це проходить кожна у свої сімнадцять років. Набагато трагічнішим буває кохання у дорослому віці, коли людина, яка була тобі близькою, виявляється просто сторонньою. Про це поетеса пише у вірші "Нічого такого не сталось". Дійсно, не варто казати зайвих слів тоді, коли людина не хоче бути частиною твого життя, проте наостанок у авторки попри попередні переконання в тому, що не сталося нічого страшного, все таки виривається палке зізнання: "Ти просто схожий на долю". Ліна Костенко - жінка, яка розуміє, як важко пережити розлуку з коханою людиною. Про це говорять її вірші "І як тепер тебе забути" і "Не знаю, чи побачу Вас, чи ні". Але окрім безжального болю, у віршах поетеси відчувається безмежна ніжність до коханої людини, якій вона бажає щастя, попри власний біль. Читаючи поезію Ліни Костенко, розумієш, що кожне слово було написано з душею, саме тому вірші цієї поетеси так полюбилися читачам.
  • Поезія, яка вже стала класикою
    Анна Третяк, 23 мая 2018 г.
    Ім’я Ліни Костенко завжди вимовляють із глибокою повагою та захопленням. Для мене це Жінка із великої літери, а поет безмежної мудрості та глибини. До її віршів ставлюся із трепетом і щоразу чекаю із ними зустрічі, як із найкращим другом чи із психологом.
    До цієї збірки приглядалася давно, і коли вона нарешті потрапила мені до рук, я була приємно вражена якістю видання: білі аркуші, дуже цупкі, тканинна палітурка приємна на дотик, акуратний розмір, що у мене особисто асоціюється із читанням у саду на плетеному кріслі. Одним словом, я у захваті!
    Що тоді говорити про зміст? Поезія Ліни Костенко віє теплом, вона особлива, адже проста і філософська водночас. Я завжди дивуюся: як прості і звичні слова можуть поєднатися у такі неперевершені рядки? Але у пані Ліни це виходить бездоганно.
    Вірші розділені у збірці за темами, які у них порушуються, а тому кожен знайде щось для себе. Але книгу не можна прочитати всю за раз, адже, як і з ліками, тут головне дозування! Через це я її приймала (розумій - читала) перед сном майже щодня протягом декількох тижнів. Разом із цією поезією я і плакала, і посміхалася, переживала моменти гордості і відкривала для себе все нові і нові грані таланту авторки. Відтепер це перлина моєї бібліотеки!