Рецензии «The Sandman. Пісочний чоловік. Том 1»

• Серйозна література може бути мальованою
    Артем Трусило, 18 декабря 2017 г.
    Ця книга – шлях до світу, з котрим вам не захочеться прощатись, це витвір мистецтва не тільки в індустрії графічних історій, а й в літературі взагалі (отримані цією серією нагороди тому підтвердження). Перший том - прелюдія, і являє собою прочинені двері, пройшовши в котрі відбудеться поступове знайомство з історією і основним персонажем – Морфеєм – Пісочним чоловіком – володарем царства сну.

Зовсім коротко про зав’язку сюжету: деякий орден забажав отримати життя вічне, для цього вирішили захопити Смерть, та в результаті обряду у полон потрапляє не вона, а її брат – Пісочний чоловік. У нього відбирають його «інструменти» та лишають його свободи на більш ніж півстоліття, допоки…

Кожен випуск має свої характерні особливості та деяку жанрову приналежність.
    Епізод «24 години» може справити сильне враження, тут дійсно горор історія (навіть подорож до пекла з попереднього епізоду виглядала карикатурно), тут Гріх проявляється у всій своїй подобі, і від цього стає «тяжко», адже розумієш, що «всі демони тут, на Землі», і таке дійсно відбувається в реальному світі.
    Заключний 8-й випуск (епілог 1-го арка) присвячений зустрічі Сна і Смерті – і він шикарний (епізод), і вона шикарна – таке зображення Смерті важко не полюбити.

Мультиверсум DC надто великий, щоб можна було коротко про нього розповісти, та це й не потрібно, знавці – знайдуть масу «гостей», аллюзій і референсів, як до проявів світу вигаданого, так і нашого реального; а новачкам допоможуть розлогі примітки в кінці книги.

Гортаючи сторінки книги, я насправді відчував непередаване відчуття естетичного задоволення: композиція панелей, розбивка на кадри, деталі (особливо в перших «рамках»), а обкладинки кожного випуску - прекрасні (велика подяка Дейву Мак-Кіну) (сподіваюсь видавництво «Рідна мова» по завершенні випуску всієї серії також видадуть книгу з зібранням всіх цих зображень з обкладинок).
  • Легендарний ,,Пісочний чоловік" від Ніла Ґеймана. Українською
    Олеся Кізима, 25 января 2018 г.
    2017-й рік став для мене відкриттям такого всесвітньо відомого майстра пера як фентезійний письменник Ніл Ґейман, у першу чергу, завдяки флешмобу ґейманоманія від yakaboo, у якій взяла участь з величезним задоволенням. ,,Скандинавська міфологія", ,,Книга кладовища", ,,Небудь-де", ,,Кораліна", ,,Зоряний пил", ,,Обережно, триґери!" та класнющі ,,Американські боги"! 2018-й розпочався з приємного сюрпризу, а саме, з прочитання легендарного нілоґейманівського графічного роману ,,Пісочний чоловік", який вважається культовим, зважаючи на численні престижні нагороди, схвальні відгуки критиків та цілі армії прихильників.

Власне це видання - перша книга із серії, яка налічує 12 томів. Називається ,,Прелюдія Ноктюрни". У ній ми довідуємся про невдалу спробу одного таємного Ордену полонити саму Смерть, в результаті якої невільником стає її брат - Морфей, володар царства Сну, або ж Пісочний чоловік. Понад півстоліття йому довелося скніти в ув'язненні, протягом якого у його володіннях розпочався справжній хаос... І от Морфей таки стає вільним та повертається відновити колишню могутність та порядок...

,,Пісочний чоловік" належить до серії коміксів DC, тому у ньому зустрічається чимало впізнаваних героїв. Текст містить дуже багато алюзій та прихованих смислів, що стане чудовою можливістю помізкувати-згадати та робити припущення, що ж мав автор на увазі. А перевірити свої здогади та віднайти відповіді на запитання можна у кінці книги, де містяться пояснення-ключі.

Видання - дуже і дуже якісне! Тримаючи його в руках, відчуваєш,скільки праці у нього вкладено! А прочитавши, неодмінно розширюється кругозір та загальна ерудованість, оскільки оповідь густо насичена міксом давньої та сучасної міфології та літератури, легенд та навіть філософії.

Слід додати, що цей графічний роман рекомендовано для прочитання саме дорослими, оскільки містить відповідні сцени 18+.
  • Історія, яку хочеться розглядати
    Ярослав , 3 июня 2018 г.
    Ця книга могла бути про те, як небезпечно гратися з силами, які непідвладні людям, проте це лише зав'язка сюжету. Або про те, якими можуть бути наслідки, коли владу отримують ті, хто не здатен використати її на благо, але це лише рушійна сила найкривавішої, та найбільш жахної частини. То що ж таке Сендмен, або ж Пісочний чоловік? Це комікс, який насправді є чимось більшим ніж просто красиві малюнки з підписами. Це повноцінна книга про людську жадобу до безсмертя і безмежної влади, про помсту і шлях додому, сповнений втрат і здобутків. Це історія про надприродне, сповнене людського і про людське, сповнене ницістю. А ще - це просто красиво намальована і фантастично написана пригодницька сага з великою купою посилань до всесвіту DC, в якому відбувається дія, релігійних алюзій, міфології, гумору, філософських роздумів про смерть та призначення. А також про пошук себе у світі, чи, скоріше - світах. Тому що, навіть божественне походження, не рятує від самотності і пошуку свого місця.
    Я в захваті від "Прелюдій та ноктюрнів" і обов'язково продовжу знайомитися з подальшими пригодами Морфея, його сестри Смерті та інших персонажів. Рекомендую любителям серйозних коміксів і тим, хто думає, що комікси не здатні бути серйозною літературою, аби переконатись в зворотньому.