Рецензии «Коллекционер»

• Убийца мечты
    vasja123456789000000 , 14 августа 2016 г.
    С самых первых страниц ты понимаешь что тебя ждет что то очень интересное и глубокое. На протяжении всей книги было очень интересно следить за поведением и мыслями маньяка. За тем как он оправдывает себя и за его ненормальной любви коллекционировать уже не просто бабочек, а живых людей.

И, конечно, было очень жутко осознавать что чьи-то мечты, таланты и красота стали пленниками какого-то маньяка, который абсолютно не понимает чего он хочет от жизни. Он просто закрылся в своей скорлупе и не хочет от туда вылизать. Главный герой мне был абсолютно противен, он как тот клещ, который спрятался где-то в уголке и ожидает как да бы напасть, ты его не видишь, но он обязательно нападет, и заберет все что у тебя было. После чтения еще долго остается какое-то волнение и какое-то непонимание зачем зачем????????
  • Жахлива колекція
    Анна Третяк, 19 июня 2018 г.
    Колекціонування – прекрасне хобі і, здавалося б, безневинне. Але коли до колекціонування долучається людина із хворою психікою, все виходить з-під контролю.
    Твір «Колекціонер» Фаулза написаний в оригінальній манері, коли одні й ті ж події ми маємо можливість побачити через призму сприйняття двох героїв: маніяка і жертви. На перший погляд, все досить просто: головний герой твору, спокійний, навіть флегматичний працівник муніципалітету має пристрасть до колекціонування метеликів. Але все змінюється тоді, коли він помічає на вулиці молоду художницю, у яку, як йому здається, він безмежно закохується. А тут ще він виграє у лотерею пристойну суму, і його запалений мозок підказує йому дивний розвиток подій.
    Для мене увесь твір схожий на застиглу у льоду фігуру, що кричить. Ззовні все дуже спокійно: головний герой дуже вихований, виважений, продумує кожен свій крок і щиро не розуміє, чого не вистачає його «коханій». А вона просто задихається у такій майже золотій клітці, також не може зрозуміти, що ж від неї хоче її мучитель. В результаті за ширмою спокою ховається відчай та горе.
    Але особливо мене вразив фінал, а саме ті висновки, які в результаті зробив головний герой, як змінилися його пріоритети і як насправді погіршився його психічний стан. Та для прочитання книгу рекомендую!
    Настоятельно рекомендую, 2 октября 2014 г.
    Книга захватывает с первых страниц
    и потом долго не отпускает после прочтения

очень и очень-очень!