Рецензии «Таємниця козацької шаблі»

Средняя оценка
4
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1
Лучшие рецензии
Написать свою рецензию
 • Таємниця, яку можна розповідати
  Ольга , 3 февраля 2017 г.
  Рецензия полезна?
  «Таємниця козацької шаблі» – це чудова пригодницька повість для дітей та дорослих, і вона не випадково включена до програми з української літератури у 5 класі. Адже саме у такому віці потрібно прищеплювати учням любов до книг та пригод.
  Дружня сімейка Руснаків без вагань вирушає на порятунок реліквії – козацької шаблі. У допомогу їм – вроджена сміливість, патріотизм і… чарівний автомобіль Машка. Вони подорожують місцями козацької слави, оглядають фортеці та потрапляють у халепи, але завдяки своїй кмітливості знаходять вихід. До того ж підозрілий «хлопчик» Антипко постійно збиває їх з маршруту і посилає у небезпечні місця. Незважаючи на усі труднощі, Наталочка з батьками виконали свою місію та дізнались таємницю козацької шаблі.
  У повісті поєднуються безліч тем, а це забезпечує всебічний розвиток та формування читацького інтересу. Вигадані епізоди переплітаються з реальними подіями, а історичні факти знаходять віддзеркалення у сучасності. І дуже важливо, що ця книга формує систему цінностей та показує, на скільки важливо любити свій рідний край та знати його історію. До того ж, у «Таємниці…» є чудовий приклад гарних сімейних стосунків.
  Пригодницька повість Зірки Мензатюк – це універсальна книга, де багато пригод, мандрів та гумору!
 • Рецензия
  ярослав вигодованок, 25 февраля 2015 г.
  Рецензия полезна?
  Захоплююча пригода з відтворенням подій у реальному часі.
  Є одна опечатка, в останньому розділі, а загалом книга цікава для дітей.
 • Квест по замках України
  Тетяна , 8 апреля 2017 г.
  Рецензия полезна?
  Ця книжка після прочитання спонукає неодмінно заглянути до ілюстративного довідника чи до мережі Інтернет із запитом про замки України. А ще краще, слідом за червоною Машкою та сім'єю Руснаків влаштувати чудові літні канікули з маршрутом: Київ - Дубно (Дубенський замок) - Тараканівський форт - Берестечко (Козацькі Могили) - Підгірці (Підгорецький замок) - Олесько (Олеський замок) - Кам’янець-Подільський (Кам’янець-Подільська фортеця) - Хотин (Хотинська фортеця).
  Детальні описи місцевості, непомітне для читача згадування визначних історичних фактів України, містична поява привида, неймовірні та цікаві пригоди на шляху до пошуку козацької шаблі так захоплюють у дивовижу художнього світу, що неможливо його покинути недочитавши.
  Зірка Мензатюк "вималювала" чудових героїв: свідомих українців - чесну і слухняну Наталочку, справедливих і сміливих хлопців-пластунів Северина та Василя, гарних батьків. Антиподи їм - підступний та задиркуватий Антипко та його родина - спонукають до роздумів.
  Книга повчальна, розумна, корисна. Хороший подарунок.
 • Маленькая история про большие приключения
  Ирина , 9 августа 2016 г.
  Рецензия полезна?
  Какая маленькая книга, а столько впечатлений! Автор рассказывает нам интереснейшую историю об увлекательных приключениях семьи во время их путешествии по Украине. В книге много уделено реальной истории Украины, которая очень органично вплетена в повествование. Автору удалось написать такую историю, которая будет держать внимание ребенка до самого конца, без скучных описаний и кучи дат.

  Тут есть всё, чтобы история стала добротной приключенческой детской книгой — загадочные тайны, путешествия по разный городам и даже привидение. Очень понравилось какой сплоченной выглядит семья Руснаков. Хочется во многом их наследовать, хотя по сути перед нами самая обычная дружная семья. Мама с папой здесь берут непосредственное участие в истории в отличии от большинства подобных книг, в которых наличие родителей почему-то предпочитают упускать, будто ребенок сирота и взрослые ему вообще ни к чему.

  Книга не обделена и милыми детскими шутками. Взрослым над таким тоже можно посмеяться, но адресован юмор в первую очередь детям — без пошлостей, немного банальный и наивный, но очень милый. Издание небольшого формата, но в твердой обложке — такую оказалось очень удобно взять с собой в поездку, она и небольшая, и не помялась в сумках. Отдельно порадовало оформление! Тут есть симпатичные черно-белые иллюстрации, которые оживляют героев.

  Кстати, она рекомендована к прочтению для 5-го класса, так что её точно стоит прочитать на летних каникулах) Мы читали всей семьей и нам очень понравилось! Замечательная история, по прочтению которой Ваш ребенок скорее попросит свозить его в Камянец-Подольский, а не в Диснейлейнд)))