Рецензии «Та ви жартуєте, містере Фейнман!»

• Геніальна людина геніальна в усьому!
    Olga Korets, 26 марта 2018 г.
    «Та ви жартуєте, містере Фейнман!» - оповідь, яка сподобається навіть тим, хто не цікавиться наукою, оскільки являє собою цілісну картинку із історій-пазлів про пригоди не просто науковця, а всесторонньо розвиненої людини, яка сприймає життя легко і робить те, що йому по-справжньому цікаво і не зупиняється на досягнутому. В одинадцять років він ладив майже усі радіоприймачі, оскільки «розумів, що відбувається всередині», і сприймав це як ребус-задачу з певним рівнем складності, яку необхідно вирішити. А ще Фейнман багато читав енциклопедій, знав усі ломиголовки і володів неабиякою завзятістю. Так, по мірі того, як його роботи все більш ускладнювалися, він все краще і краще виконував поставлені завдання і ставав все більш майстерним.
    Будучи допитливим студентом, він вчився шляхом розуміння, а - не «механічного заучування» розв’язував задачі старшокурсників, ходив на танці, і випадково навіть поверхнево освоїв « мову глухонімих» . Він весь час проводив досліди, не зважаючи ні нащо.
    Цікавими та оригінальними були і його жарти: він формулював задачу інакшим чином, і вже ніхто не міг одразу вирішити «простеньку» задачку, тим самим підкреслюючи гіпотезу, що «такий вид поверхневих знань може бути достатньо поширений навіть у достатньо освічених людей".
    Емоції від прочитаного - лише позитивні!Оформлення книги Річарда Фейнмана дуже гарне, обкладинка і назва книги складають враження ніби все написане – жарт, а насправді, це дуже життєстверджуюча книга про видатну особистіть, вченого-фізика, одного із творців квантової електродинаміки, Нобелівського лауреата і яка надихає творити з легкістю, сміючись, але водночас і замислюватись над головним.
  • Майстер на всі руки або причому взагалі тут фізика?
    Алексей Заец, 30 апреля 2018 г.
    Шановне панство, дочитав книгу і дещо сумно стало на душі від того, що хочеться ще і ще дізнатись більше байок від майстра своєї справи. Ця книга як вдалий і влучний жарт в момент коли обставини навколо загострились і треба змінити напрямок розвитку думок, одним словом "на вагу золота". Навіть не очікував, що більшість питань котрі в мене час від часу виникали за своє життя так тісно переплітаються з думками такого гіганта своєї справи як Дік Фейнман. Зокрема, я так само незадоволений був системою освіти в аспекті підбору підручників чи персоналу, коли людина вчила запам'ятовувати, але ніяк не розмірковувати чому саме так, чи коли, наприклад, теоретичний матеріал був закріплений невдалими прикладами котрі ну не як взяті не з навколишнього середовища і не мають практичної основи. Все це стисло викладено в підручнику і показує інколи абсурдність ситуації. Хотілось відзначити подачу автора, котрий легко і невимушено розповідає про фізику у вигляді жарту при цьому не забуваючи про різноплановість життя.
  • Життєвий шлях Річарда Фейнмана
    Khronos , 11 июля 2018 г.
    Книга "Та ви жартуєте, містере Фейнман!" є доволі оригінальним представником мемуарної літератури, що проявляється у неповторному колориті і підході до її написання. Перед нами спогади великого фізика, лауреата Нобелівської премії, який ділиться своїм життєвим шляхом починаючи з раннього дитинства. Оригінальність книги полягає у безкінечному веселому тоні всіх історій, викладених Фейнманом. Жарти - це квінт-есенція, яка пронизує кожну главу. На основі цього ми бачимо світогляд цієї видатної людини, яка шукала позитив у всьому, не падала духом і досягала всіх вершин з посмішкою на обличчі. Це не є книга-автобіографія, яка надихає бути успішним і ділиться секретами особистісного розвитку. Завдання, які ставив автор вочевидь були у піднесенні настрою свого читача, у переконанні його що завжди можна знайти креативний підхід та викрутитись з будь-якої ситуації, а місцями це були просто цікаві приклади життєвого досвіду. Книга легко читається, тому підійде широкій аудиторії без особливого цензу для всіх, хто хоче відпочити читаючи.