Рецензии «Сковорода. Найкраще»

• Хіпстер з вісімнадцятого століття
    Галина Заборська, 4 января 2018 г.
    Книга «Сковорода. Найкраще» - це нове видання творчої спадщини українського філософа, письменника, мислителя. Змінюються часи, змінюються люди. Мабуть саме завдяки цьому ми завдячуємо появі цієї книги.
    Упорядники книги назвали її «гіпстерським» літературно-художнім виданням творів Сковороди, до якого увійшли сучасні переклади, оформлені в сучасному дизайні, авторства львівського художника Данила Мовчана, з передмовою сучасного поета та перекладача Андрія Любки.
    До книги включено найкраще з творчого спадку мислителя. Особливістю цього видання та вміщених у ньому творів є їх осучаснення, що дозволяє краще зрозуміти специфіку викладу думок автором та суть ідей, які він прагне донести своєму читачеві.
    Вказане видання має на меті «приземлити» Сковороду показати його не ідеалістом, який «літає у хмарах», і є абсолютно відірваним від життя, а звичайною, можливо дещо специфічною, людиною.
    Андрій Любка у передмові розповідає про Сковороду як людину, яка була не схожою на своїх сучасників, і яка спокійна змогла б жити в наш час зі своїми ідеями, і цілком можливо, що у ХХІ столітті ми б назвали його хіпстером, через нетрадиційні звички та вподобання.
    Тож якщо ви ще й досі вважаєте творчість Григорія Сковороди нудною та нецікавою, то після прочитання цієї книги свою думку ви неодмінно зміните.