Рецензии «Шпигун на мільярд доларів»

• Шпигунський нон-фікшн
    Юлия Мартынович, 4 мая 2018 г.
    "Шпигун на мільярд доларів" - це не лише історія шпигуна Алфреда Толкачова, а загальна картина того, як американське ЦРУ намагалось прорватися до закритої Москви, і яке це мало значення для всієї світової історії.
    На початку книги ви отримаєте невеличкий екскурс в історію створення ЦРУ, про головних дійових осіб на політичній арені США в 60-80 роках, а також про перших оперативників-шпигунів, які намагалися хоч якось прорватися через КДБ. Короткі історії перших агентів, громадян СРСР, які ставали шпигунами, та їхні долі. А потім крок за кроком перед нами розкривається історія операції, що розтягнулась на 7 років, операції, яка була надважлива для Америки. Поступово, через доповіді агентів, які були кураторами Толкачова, перед нами розкривається його особистість, погляди та мотиви, що змусили його стати зрадником для СРСР та героєм для США.
    Хоча книга є документальною, та написана дуже легко, ніби шпигунський трилер і тримає в напрузі до кінця історії.
    Я раніше думала, що в кіно робота шпигунів, перебільшена, та бачу, що насправді їх діяльність мало відрізняється від фільмів.
    Ніби паралельною ниточкою розкривається суть "холодної війни", гра політиків, та їх амбіції, що скалічили життя мільйонів.
    Дуже класне оформлення книги, справжня окраса на поличці.