Рецензии «Сад божественных песней»

• Книга життєвої мудрості
    Настя Ткачук, 4 мая 2017 г.
    До збірки оригінальних поезій "Сад божественних пісень" увійшло 30 пісень - віршових сюжетний оповідань. Сучасному читачеві мова написання цих оповідань важка для срийняття, але попри це, твори Сковороди - мудрі філософські роздуми, це душевна драма ліричного героя, переповнена внутрішньою боротьбою та тривогою.
    Григорій Сковорода був не тільки письменником, а і громадським діячем свого часу, стояв на позиціях демократа. Сатира його творів спрямована на викриття хижацьких законів тодішнього світу. Автор роздумує про сенс життя. Він бачить його в щасті, що залежить від мудрого поводження в єднанні людини з природою.
    Значна частина творів Сковороди спрямована проти гноблення людини людиною. Стикаючись з неправдою і злом, автор став гнівним і непримиренним критиком людських вад. Великий гуманіст жив сподіваннями на майбутнє, яке він бачив у "трудолюбствуючих" простих людях, "чистих серцем", з "духом мудрості і благочестя".
    Поетична творчість Г. Сковороди глибоким корінням пов'язана з життям простого народу, його безсмертною культурою і традиціями. Його "Сад пісень..." окрилює і підносить людину. Кожен читач знайде тут щось нове і величне.
  • "Сад божественних пісень"
    masha.chekareva Чекарёва , 24 июня 2018 г.
    Ще зі шкільних часів мені запам'яталася творчість Григорія Сковороди. На відміну від інших авторів, Сковорода був не лише письменником, а й філософом і піднімав у своїх творах теми, пов'язані з сенсом буття і важливістю самопізнання. Пісні, байки, притчі і діалоги цього митця змушують читача не просто прочитати твір, а й замислитися над сенсом свого існування.
    Збірка "Сад божественних пісень" складається з тридцяти пісень, написаних Григорієм Сковородою протягом п'яти років (з 1753 до 1758 року). Назва збірки може здатися трохи дивною, однак пояснення такої назви міститься безпосередньо в самих піснях. Наприклад, у третій пісні під назвою "Весна люба, гей, прийшла, зима люта, гей, пройшла..." розповідається історія людини, яка змогла подолати свою печаль (а печаль, до речі є гріхом) і знову радіє життю. Душа такої людини перетворюється на Божий сад і стає градом Божим. Ось як про це пише Григорій Сковорода:

Щасний той і без утіх, хто подужав смертний гріх,
    Душа його Божий град, душа його - Божий сад.

До збірки входять пісні на різну тематику. Автор пише про необхідність шукати істину, про швидкоплинність життя, про важливість розуміння жертви Христа для людства.
    Раджу кожному прочитати збірку "Сад божественних пісень", адже такі книги змушують переоцінити життєві цінності та зрозуміти своє призначення в цьому світі.