Рецензии «Рождение сложности. Эволюционная биология сегодня. Неожиданные открытия и новые вопросы»

• Про еволюційну біологію
    vasiLIT , 29 июня 2018 г.
    Перед нами дуже чітка та цікава книга. Все написано без загравань з читачем, без повторення одних і тих же ідей по сто разів, з красивою та зрозумілою мовою. Я з величезним інтересом прочитав про те, за рахунок яких хімічних процесів живуть мікроби, про симбіотичні системи, про появу мітохондрій, про механізми еволюції. Спокійно можу сказати, що це одна з кращих науково-популярних книг по еволюції та біології, що я читав за останній час. Автор Олександр Марков - доктор біологічних наук, палеонтолог і відомий популяризатор науки. Його книги написані легко і цікаво і призначені для широкого кола читачів. Ця його книга в захопливій формі розповідає про те, як зародилося життя на Землі, що призвело до формування різних багатоклітинних організмів, що таке мутації і чому вони так важливі в зміні форм життя на нашій планеті. Текст не перевантажений науковими термінами, автор подає інформацію дозуючи невеликими порціями, доповнює розповідь цікавими фактами і інформативними кольоровими ілюстраціями. Видання має якісне та цікаве оформлення, папір цупкий. Рекомендую всім читачам!
  • Захоплива історія
    serhiy-petsa , 19 июля 2018 г.
    Автор цієї книги, Олександр Марков - доктор біологічних наук, палеонтолог і відомий популяризатор науки на теренах СНД. В своїй роботі він проводить читачів через етапи формування життя з моменту його зародження і до появи вищих організмів, розкриває деякі теорії еволюційної біології останніх років, наводить неймовірні приклади з живої природи, а також згадує деякі, поки незрозумілі, наукові проблеми. При цьому автор відразу у вступі попереджає, що кількість експериментальних даних за останні десятиліття неухильно зростає, висуваються нові теорії і підтверджуються або спростовуються старі, так що якась частина інформації в книзі стане застарілою вже до моменту її виходу. Автор також пояснює, чому необхідні такі книги і чим небезпечна псевдонаука. Це одна з кращих науково-популярних книг по еволюції та біології, що мені доводилося читати. Текст не переобтяжений науковими термінами, автор подає інформацію стабільними порціями, розбавляє розповідь цікавими фактами і інформативними кольоровими ілюстраціями. Дуже цікаво, тому рекомендую всім читачам!