Рецензии «Реформація. Успіх Європи і шанс для України»

• Урок для України
    Галина Заборська, 29 декабря 2017 г.
    «Реформація. Успіх Європи і шанс для України» розповідає про епоху, яка визначила подальшу долю та напрям розвитку Європи. Власне Реформація зробила Європу такою, якою вона є. Україні як країні пострадянського світу є чому повчитися у західних країн.
    Книга є колективним дослідженням вчених кількох країн світу, які шукали причинно-наслідкові зв’язки між Реформацією та економічним прогресом європейських країн. Автори вважають, що якби не Реформація, то економічної могутності Європи ніколи б не було.
    На мою думку, повторити успіх європейців нам однозначно не вдасться. Перш за все тому, що Європа йшла своїм шляхом не один і не два роки. Європа стала такою як вона зараз є завдяки наполегливій праці та протестантському вихованню, що плекалося десятиліттями.
    Під час презентації цієї книги український економіст Роман Шеремета. Зазначив, що сьогоднішня Європа є такою, якою ми її знаємо, саме завдяки Реформації. Церкви принесли нові ідеї, кращу освіту, іншу трудову і соціальну етику, і з цими словами важко не погодитися.