Рецензии «Перетворення»

• "Перетворення"
    masha.chekareva Чекарёва , 19 июня 2018 г.
    Новела "Перетворення" відкрила для мене дивний світ, світ, у якому живе "маленька людина" з великим серцем, простий службовець Грегор Замза. Дивно, до чого ж сірим і одноманітним було життя цієї людини. Ще до перетворення Грегор цілими днями сидів на роботі, а ввечері завжди був дома. У його житті, по суті, не було нічого з того, що сповнює людське життя яскравими барвами. Які були в нього захоплення? Він читав газети, вивчав розклад потягів, іноді щось вирізав із дерева. У нього не було справжніх друзів, не було коханої дівчини, тому після перетворення він міг згадати лише двох-трьох товаришів, симпатичну покоївку із провінційного готелю і касирку з магазину капелюхів. Чому в його пам'яті залишилися спогади про тимчасові і нічого незначущі зустрічі? Напевно, тому що нічого незвичайного і яскравого у його житті не було. Він жив заради сім'ї, заради роботи, а на особисте життя і на друзів часу просто не вистачало. Мені запам'яталася фраза про те, що Грегор не забував нагадати собі, що від спокійних роздумів толку значно більше, ніж від поривів відчаю. Тут дійсно є чому повчитися: людина знаходила в собі сили спокійно мислити і не панікувати, навіть при таких незвичних обставинах.
    Твір зовсім невеликий, але скільки всього автор зміг вкласти в цю невелику новелу. Це одна з тих книг, після яких трохи сумно, але чомусь саме після таких творів особливо хочеться жити, любити, починаєш цінувати те, що маєш.