Рецензии «Павло Скоропадський. Спогади. Кінець 1917 - грудень 1918»

• Спогади
    Маргарита , 10 марта 2017 г.
    Книга дуже громіздка і за своїм розміром і за значенням інформації, яку вона у собі вміщує. На диво мала ціна, тому я зовсім не вагалася перед тим, як її придбати.
    Окремо по палітурці. Дуже стильно витримана в одному кольорі, такому, стриманому, немов би суцільна стара фотографія. Приємна на вигляд.
    Ми насправді дуже мало знаємо про Павла Скоропадського і ці "Спогади" - прекрасна можливість заповнити прогалини у своїх знангях з історії.
    Суперечлива постать. Якщо порівнювати ті ж українські джерела, можна по-різному розуміти цю безумовно визначну особистість. А якщо вже залучати ще й іноземні.
    Це - слова самого Скоропадського. Як він розумів тогочасне становище, які передбачення робив і на що сподівався - все надзвичайно цікаво.
    Дуже корисна книга і з суспільно-політичної точки зору. Якщо провести паралель із сьогоденням, можна, як би це не звучало гірко, побачити, що і сто років тому українці робили ті ж самі помилки, що й роблять зараз.
    Пізнавально і цікаво. Дуже рекомендую всім ознайомитися з цією книгою і винести для себе окремі елементи.
  • Держава Скоропадського
    Андрій Осаволюк, 20 ноября 2017 г.
    Процес українського національного державотворення початку 20 століття асоціюється, в першу чергу, з Українською Народною Республікою, хоча Українська Держава гетьмана Скоропадського має куди більше підстав називатися «державою». Якби Скоропадському вдалося вберегти створену ним державу, сьогодні його спогади мали б не меншу цінність, ніж мемуари Лі Куан Ю. Але, як ми знаємо, історія не терпить умовного способу. Скоропадський програв, а його постать несправедливо обділена увагою українців 21 століття.

Ця книга для тих, хто любить вивчати історію з першоджерел. Павло Скоропадський наводить своє бачення українського державотворчого процесу, пояснює логіку своїх вчинків на посаді Гетьмана України, наводить опис сучасників, з якими йому доводилося перетинатися в доленосні для України часи. Також цікаві роздуми гетьмана про українську історію, культуру, мову. Думки та ідеї Скоропадського продовжують бути актуальними і в наш час. Окрім безпосередньо «спогадів» Скоропадського в книзі є кілька статей сучасних істориків, які аналізують постать останнього українського гетьмана.

Окремо варто відзначити якісне оформлення книги. Гарна палітурка, якісний папір і верстка. Закладка – дрібниця, а приємно.