Рецензии «О фотографии»

• Про фотографію
    serhiy-petsa , 27 апреля 2018 г.
    Сюзен Зонтаг - американська письменниця, чиї книги перекладені на пострадянському просторі з серйозним запізненням. Адже ще в другій половині XX століття праці Зонтаг друкувалися в провідних журналах, продавалися в книжкових магазинах і вивчалися в провідних західних університетах. Для мене Сюзан Зонтаг - незвичайна особистість. Жінка з надзвичайно цікавою біографією і життєвою позицією. В її житті було чимало романів, вона прийняла свою бісексуальність і протягом усього життя вчилася розуміти себе і своє тіло. Закохувалася часто, сильно і виключно в тих, хто був в змозі відкрити їй новий світ і середовище, на яке Зонтаг звертала свої письменницькі амбіції. Один з останніх її романів з фотографом Енні Лейбовіц і породив даний збірник есе «Про фотографію».
    Книга чудова, в ній стільки висновків, до яких самостійно прийти дуже не просто. Цікаві, глибокі роздуми, підкріплені прикладами, яскравими роботами видатних фотографів. Я наполегливо буду рекомендувати прочитати цю книгу всім тим, хто хоч якось пов'язує своє життя зі світом фотографії. Для мене вона стане настільною.
    Єдиним мінусом, на мій погляд, є той момент, що неможливо зануриться в читання повністю, адже зміст рясніє незнайомими іменами і доводиться весь час обніматися з гуглом. «Про фотографію» - це не та книга, з якої можна скоротати час поки стоїш в черзі до лікаря або їдеш в галасливій електричці. З цією книгою треба попрацювати. Один глава, написана Зонтаг подарує вам імена таких фотографів, про яких ви й не чули ніколи, а дуже даремно. Раджу до прочитання!