Рецензии «Навіщо потрібні чоловіки?»

• А справді, навіщо?..)))
    Леся Павельчук , 30 января 2017 г.
    Мабуть, не знайдеться такої жінки, яка б в запалі хоч раз у житті не кинула своєму опоненту чоловічої статі образливу фразу: "Та навіщо ви, чоловіки, взагалі потрібні!" І це могло б виглядати навіть смішно, якби не суцільна емансипація, що поглинає жіноцтво все більше і більше.
    Чоловіки стрімко втрачають лідерські позиції у багатьох галузях повсякдення. Вже не є обов"язковим главенство чоловіка в сім"ї, далеко не завжди чоловік забезпечує матеріальний достаток родини, все частіше жінка прпроявляє ініціативу так прагне незалежності.
    Я.Л.Вишневський розміркувує про цю проблему більше з наукової точки зору, але робить це максимально доступно і зрозуміло! Мене завжди дивувало, як у цьому авторі поєднується талант науковця з талантом письменника. Як про звичні речі він може розповісти і з точки зору генетики, і надати історичну довідку, і привнести нотку гумору)))
    Може виникнути думка, що ця книга зацікавить лише жінок, але це не так! Мені випала нагода згадати Вишневського у розмові з одним розумним чоловіком, лікарем, і яке ж було моє здивування, коли він порадив мені прочитати саме цю книгу, бо "кожне слово там- чистісінька правда!")))

• "Навіщо потрібні чоловіки"
    Марія Ярмак, 14 октября 2016 г.
    Книга Януша-Леона вишневського "Навіщо потрібні чоловіки" справила на мене щонайліпше враження. Занурившись в процес прочитання цього літературно-художнього видання, Ви не просто збавите час, а в ненав'язливій формі отримаєте силу-силенну корисної інформації, що допоможе почуватися компетенітнішими в традиційних питаннях гендерних протиріч.

Попри категоричність заголовку, де чітко артикулюється, що в центрі уваги видання постають саме чоловіки, належне місце на сторінках книги відведене також і жінкам.

Книга читається легко. Варто віддати належне вдалому перекладу та відзначити зручний формат видання.

Незважаючи на відносно куций обсяг, видання є надміру інформативним та пізнавальним. З перших сторінок прочитання, стає зрозумілим, що автор в цій тематиці далеко не дилетант. В основі книги лежить суто наукове підґрунтя. При чому, автор посилається на результати найновіших наукових досліджень.

"Навіщо потрібні чоловіки" буде особливо цікавою всім тим, хто цікавиться психологією, біологією, генетикою та й на загал всім тим, хто хоче цікаво та з користю провести час за прочитанням цієї однозначно непересічної книги.
  • Чоловіки - хто вони? Посібник не тільки для жінок :)
    Viktorija Dvorjanyn-Lystopadska, 17 апреля 2018 г.
    Відомий польський письменник вкотре піднімає "незручні" та "заборонені" інтимні питання на теренах колишніх соціалістичних країн. Теми, про які, незважаючи на ХХІ століття, у нас ще не звикли говорити вголос і відверто, без смішків та не червоніючи.
    Цього разу Януш Леон-Вишневський піднімає питання чоловічості. Він ніби під мікроскопом розглядає усе, що стосується сильнішої статі. Чи насправді вони таки сильніші, чи це черговий гендерний міф? Отак крок за кроком, з наукової позиції автор руйнує численні стереотипи і нав'язані твердження. Книжка має відчутний присмак фемінізму, і навіть сам письменник пише: "...я знаю, що належу до фемінізму (хоч і не ходжу до гінеколога)...". Він нещадно критикує чоловічу стать, не даючи їм жодного шансу, абзац за абзацом викриваючи усі негативні сторони. Хоча ні, в кінці усе рятує кохання :) "Більшість з них (жінок) сказала б своїм чоловікам, що вони часом їх потребують, часом ненавидять, а за мить знову кохають; інколи хочуть з ними просто бути, інколи хочуть, щоб вони їх роздягали і пестили, а інколи - всього переліченого разом....Світ без чоловіків...не був би добрим місцем. Надто порожній, нудний і сумний..."
    Книгу варто прочитати не лише жінкам, а й чоловікам. Так, звісно, багато чого їм не сподобається, викличе обурення, критику. Але доля правди в цьому є ;)