Рецензии «Народжені бігати. Рух до безмежних можливостей»

• Про природженого бігуна в кожному з нас
    Олеся Кізима, 2 июня 2018 г.
    ,,Народжені бігати. Рух до безмежних можливостей" (українське видання -- від видавництва ,,Наш Формат") американського письменника, журналіста, плюс, ультрамарафонця (бігун, котрий долає дистанції більші, ніж 40 км) Крістофера МакДуґала -- це вже друга книга про біг, яка цьогоріч потрапила мені до рук, сподобалася і, найголовніше, змотивувала знову взутися в улюблені бігові кросівки. Першою ластівкою для мене стала чудова весеелівська нон-фікшин новинка ,,Never stop" Марі Карачиної. З цієї книжки я теж почерпнула чимало корисної інформації, а ще отримала отакенну порцію читацької насолоди від усіх тих пригод, які випали на шляху нашого головного героя, тобто автора. Адже, лишень уявіть собі, спочатку біг був для нього, м'яко кажучи, далеко не задоволенням...

А розпочалося все з того, що працівник Гарвардського університету, Крістофер Макдуґал, вправлявся у бізі зовсім непрофесійно, причому кожен така любительська пробіжка, незважаючи на дистанцію, завершувалася тою чи іншою травматизацією. Задавшись питанням віднайти ідеальні рецепти, які стосуються різних аспектів бігу, починаючи від екіпіровки, різних технік і т.д., автор зробив низку досліджень, в процесі яких довідався про одне мексиканське плем'я, котре проживає у Мідному каньйоні та з давніх-давен славиться своїми невтомними бігунами. Це народність тараумара, кожного представника якої можна охарактеризувати фразою ,,народжений, щоб бігати". При чому, варто додати, цю репліку можна ,,пришпелити" буквально до будь-якої людини на Землі! Не вірите? Прочитайте цю приголомшуючу книжку і -- вперед, побігли!

П.С. Дане видання не лише мотивує зайнятися чи не найприроднішим та найбюджетнішим видом спорту. ,,Народжені бігати. Рух до безмежних можливостей" ще й розвінчує цілу низку міфів, пов'язаних з бігом, зокрема щодо доцільності супер-пупер дорожезних кросівок з усіма ,,наворотами" і т.д., щоб не лише осягнути мистецтво бігу, а й уникнути банальної травматизації.
  • Якщо Ви хоч трохи бігаєте - ця книга для Вас.
    Федор Нищименко, 11 июня 2018 г.
    Якщо Ви хоч трохи бігаєте - ця книга для Вас.
    Спочатку читання сцени і обставини змінюються одна за одною, трохи пізніше все це зв'язується у неймовірний клубок з багатьох історій - в один величний екшен. Навіть якщо Ви не любите художні твори (як Я )) ), то ця книга буде 100% виключенням. Мені особисто з трудом, але тим не менш, віриться, що розповідь цієї книги це реальність - фантастична реальність. Рекомендації, щодо бігу можна знайти приблизно на 200-ій сторінці, а інше захоплива розповідь про видатних бігунів. В планах відшукати фільм за мотивами цієї книжки.
    Герої книги – сам автор та бігуни-ультрамарафонці. Шлях книги - це рух до легендарного марафону усіх часів від автора і любителів бігу, які, власне, від бігу не хочуть чогось більшого окрім самого бігу. Дивно пробігти десятки кілометрів гірськими тропами, ущелинами каньйону і нічого не просити взамін? Це не пробіжка парком, чи лісом в передмісті, а біг в спеку і холод в небезпеці, де є хижі тварини, де заблукати серед кам’яного лабіринту смертельно небезпечно.
    Гарного читання !