Рецензии «Напiвлихий»

Марія Ільїна, 11 августа 2014 г.
    Я дуже люблю казки про Гаррі Поттера, хоч мені вже майже кілька разів по 11 :). Отож книжку про ще одного британського чаклуна купила із задоволенням :) Я очікувала польоти, чаклунські штуки й витівки, проте... отримала книжку, яку "проковтнула" за 2 дні і це крута книжка для вже не дітей. Більш дорослих, менш вірячих у дива, проте тих, хто знає, що таке школа і несправедливість. Про те, що не все то біле, що білим зветься. І що якщо проти тебе весь світ - все одно знайдуться люди, які тебе зрозуміють. Напівлихий - це не просто історія-розважалка, як ГП. Це доросла книжка для тих, кому хочеться кудись втекти від шкільного. І ще не хочеться знати, хто такий Сартр і нащо він нам усім здався :) Рекомендую дорослим дітям, старшим школярам і мамам, які шукають щось "почитати" своєму нечитанному :)
  • Мої враження
    Маринюк Світлана, 19 октября 2016 г.
    «Напівлихий» - це історія про хлопця на ім'я Натан. Він живе в світі, де існують хороші (білі) і погані чаклуни (чорні). Натан, однак, унікальний тим, що він наполовину білий – наполовину чорний. Натан постійно стикається з упередженням з усіх боків, і він просто намагається вижити і дочекатися свого 17-го дня народження, щоб він міг отримати свої три дарунки і стати повноцінним чаклуном.

В цілому, я насолоджувалася цією книгою, особливо її першою половиною, в якій автор роману фокусується на дуже докладному викладенні передісторії Натана. Для декого ця частина може бути занадто розтягнутою, але особисто мені темп історії підходить. Набагато швидше події почали відбуватися в другій половині, коли ми перенеслися у теперішнє. Розвязка книги навіть трохи застала мене зненацька. Невеликим недоліком для мене стала романтична сюжетна лінія, оскільки я в неї не зовсім повірила. Спочатку книга виявилася для мене чимось незвичним, але в цілому була дуже цікава, і швидко читалася. Я точно буду читати наступну книгу у серії.
  • Про "Напівлихого"
    Олеся Кізима, 31 октября 2017 г.
    "Напівлихий" - дебютний роман сучасної англійської письменниці Саллі Ґрін, яка пише для і про підлітків. Входить до трилогії "Напівкодовий". Цікаво, що український переклад вийшов одночасно з англійським оригінальним примірником. Наше видання постало з-під пера Віктора Морозова, який опрацював й наступні частини: "Напівдикий" та "Напівзагублений". Україномовна книжка: приємна на дотик обкладинка з ламінованими елементами, зручний формат, комфортний шрифт та якісний друк. Майстерний переклад (хоча в цьому можна було й не сумніватися, оскільки саме завдяки пану Морозову Гаррі Поттер "заговорив" українською)).

Головний герой книги - відьмоліток Натан, якому випала нелегка доля народитися сином Білої відьми та найкривавішого Чорного чаклуна. Він - напівкровний, і ким є насправді, тобто Білим чи Чорним, питання, яке хвилює усіх і ціною якому є Натанове життя. Роковою датою для хлопця стане день його сімнадцятиліття, коли, згідно звичаїв, чаклун отримує свої унікальні три дари. Але до цього спочатку потрібно... дожити. Його тримають у клітці Білі та жорстоко катують. Він мріє про втечу та зустріч з батьком Маркусом. Він таки втікає... І зазнає переслідування з боку особливо вишколених Білих - Ловців. Небезпека чигає на нього зусібіч... Чи зможе Натан впоратись із труднощами та якою ціною, а головне, чи дізнається, врешті-решт, хто він?

Саллі Ґрін придумала дуже жорстокий фантастичний світ, згідно якого поруч із сучасним існує паралельний, населений ворогуючими Білими vs Чорними чаклунами. Атмосфера чтива досить похмура та гнітюча. Як на мене, авторка трохи "перегнула" з жорстокістю. Твори такого штибу адресувати підліткам? Не думаю...(
    Марьяна, 11 февраля 2015 г.
    читала старшая дочь (12 лет). Сказала, что книга понравилась, но восторга не вызвала. Сюжет не заезженый, но тематика "свой среди чужих - чужой среди своих" уже как-то слишком знакома.