Рецензии «Найкоротша історія часу»

• Интересно, содержательно и просто в восприятии!
    Анатолий , 9 февраля 2017 г.
    Не уверен был на счет этой книги, все таки я - гуманитарий и с физикой на вы. Но уж очень интересно было за что же все так хвалят эту книгу.
    В итоге покупкой остался доволен! Издание отличное, заметно что издательство над ней постаралось:
    + качественный перевод,
    + твердая обложка,
    + качественная бумага и печать не остается на руках,
    + буйство оригинальных фотографий, схем, картинок, которые существенно помогают в восприятии материала.

Скажу честно, книгу читал долго, хоть в ней и всего 160страниц. Такую информацию за 1 вечер не осилишь, все таки научный материал. Но написано довольно приятно и понятно для обычного человека, не особо связанного с наукой. Читал медленно чтобы информация максимально разложилась по полочкам мозга, обдумывал прочитанное.
    Наверное, если бы нам так же и в школе объясняли физику, мне бы этот предмет тогда нравился куда больше.
    Книга понравилась. Обязательно куплю своим детям "Джордж і скарби космосу" и "Джордж і таємний ключ до Всесвіту" Стивена и Люси Хокинг. Жаль мне в детстве никто таких книг не купил..
  • Кратко о кратчайшей истории времени
    Ирина , 22 сентября 2016 г.
    Пока дети познавали мир через книги Люси Хокинг "Джордж і скарби космосу" и "Джордж і таємний ключ до Всесвіту" от Видавництва Сторого Лева, родители (то есть мы) решили тоже не отставать и приобрели "Найкоротшу історію часу" от КСД.

Книги Клуба Семейного Досуга несколько уступают в качестве ВСЛ, но зато радуют ценой. По сути, отличаются разве что отсутствием "оригинальной" обложки (над обложками ВСЛ всё-таки трудятся классные художники), ну и немного бумагой. А так - книга хорошая)

Честно признаюсь, что я гуманитарий до мозга костей и, хоть и люблю разные научно-популярные штуки, но всё же с физикой и математикой у нас любовь чисто платоническая, поэтому к работе Хокинга я отнеслась с большой осторожностью. Потом оказалось, что в руках-то я держу вовсе не ту самую "Короткую историю времени", которая произвела едва ли не научную революцию в астрофизике. КСД издали "лайт версию" этого труда и назвали "Найкоротша історія часу", как бы подчеркивая, что это издание адаптированное, не бойтесь.

И действительно - ничего особо страшного на этих 160 страницах не было, а если и могло бы быть, но мы просто не успели испугаться. Перевернув последнюю страницу, было ощущение "Вот это и всё?!". Не думайте, что там всё заканчивается на самом интересном месте. Информация подана очень емко и ясно (даже гуманитарию) и не требует диплома астрофизика, чтобы понимать о чем там речь. Мне кажется, что даже смышленный старшеклассник сможет легко (а может даже легче) усвоить всё написанное.

Сразу ощущается, что к изданию приложил руку Леонард Млодинов, который носит звание физика и очков, а также пишет сценарии для научно-популярных шоу. Пожалуй, единственное, без чего эта книга может показаться сложной, это... воображение. Возможность визуализации у себя нейтронов, протонов, кварков и даже времени хорошо поможет вам в понимании написанного ученым.

В книге также поднимаются философские вопросы, которые касаются науки, Вселенной и времени, которые (как и многие философские вопросы) остаются приоткрытыми и дают пищу для размышления еще долгое время.

В общем, книга утолила мою жажду знаний и стремление познать этот мир с точки зрения умного человека в очках. Это оказалось невероятно увлекательно (хоть и маловато) и познавательно, а еще вдохновляет на дальнейшее изучение нашего многообразного мира.
  • Отзыв
    Сергій, 20 сентября 2016 г.
    «Коротка історія часу» - це просто величезний внесок в популяризацію науки, культова праця, світовий супер бестселер. Моя думка - книжку повинен прочитати абсолютно кожен. Кілька аргументів на захист:

1) видання перевертає сприйняття релігії з ніг на голову (всякі претензії на «світове панування розуміння істини» у християн, іудеїв, мусульман і інших прихильників різних релігій, здаються дрібними і смішними. Якщо Бог і є, то Мухаммед, Христос, Будда і Мойсей - просто казкарі, і не більше того ...);
    2) після прочитання цієї книги Ви почнете інакше дивитися на оточуючий світ, адекватно оцінюючи всю його складність, елегантність і неймовірність. Я серйозно! Ось я тепер не можу спокійно дивитися на зоряне небо…

Інші пункти - на підвищення Вашої ерудиції та для загального розвитку. Бо це неймовірно цікаво! Читається легко, захоплююче. Написана книжка дійсно дуже простою мовою. Просто про складне. Як на мене - ідеально. Варто лишень перерахувати тільки частину теорій і законів, про які написано в «Історії»: Закони тяжіння Ньютона і термодинаміки; Теорії побудови світу Птолемея, Галілея і Коперника; Теорія відносності й Квантова механіка; Теорія гравітаційних сингулярностей і теорія Великого Вибуху; Теорія Чорних дір і теорія струн. Правда ж, дух захоплює?

Кожну з теорій Хокінг намагається вписати в Фундаментальну Теорію світобудови. Коли читав, чомусь відразу згадалась «Занимательная физика» Перельмана, яку я в шкільні роки просто обожнював. Нічого по-справжньому важкого для людини, що володіє нормальними базовими знаннями з фізики, нічого, що змусило б з жахом та непорозумінням відкинути читання, навпаки - якщо і виникають питання, то хочеться читати ще й ще - більше науково-популярних книг, таких самих - хороших та пізнавальних.
  • Від найдавніших часів аж по Гокінга
    Олеся Кізима, 29 апреля 2018 г.
    ,,Найкоротша історія часу" -- це спільна книжкова праця Стівена Гокінга та Леонарда Млодінова. І якщо друге ім'я та прізвище вам можуть абсолютно нічого не сказати, то про першого автора, закладаюсь, ви чули 100%! Ще б пак, це була людина, яку називають одним з найвидатніших фізиків всіх часів та народів, ще за життя ставши справжньою легендою та символом сильного духу та жаги до науки, адже, попри смертельний вердикт у 21-му віці, Стівен Гокінг ще прожив цілих півстоліття, встигнувши і бути двічі одруженим, і стати батьком трьох дітей. І хоч важка недуга прикувала науковця до інвалідного візка, вона ніколи не змогла загасити світла його геніального розуму. Варто додати, що британець усе життя був переконаним атеїстом і ніколи не вважав своє захворювання Божою карою.

Лишень уявіть собі прецікаву, мегаінформативну книгу з фізики, де буквально нема жодної формули, якщо не враховувати однісінької наприкінці -- рівняння Ейнштейна, Е=mc2. Книгу, з якої ви почерпнете отакенну пригорщу знань про будову Всесвіту й наше місце в ньому, опираючись виключно на історичні дані та наукові факти, причому затративши свій час на прочитання лишень біля півтора ста сторінок! І якщо ви усе життя вважали себе затятим гуманітарієм, мозок якого абсолютно не сприймає жодної інформації з грифом ,,фізика", запевняю, саме цей захоплюючий мініпосібник остаточно спростує створений вами ж міф про себе!

Вам чекає незабутня мандрівка крізь час та простір. На сторінках книги згадуються усі найвідоміші фізики, які крупинка по крупинці вносили свою лепту у сучасні фундаментальні знання про світобудову. Наприклад, легендарний давньогрецький філософ, математик, врешті-решт фізик, Арістотель чи не вперше у світі не лише висунув теорію, що Земля -- кругла, а й довів це, виходячи із природи фаз Місяця. Коперник, Кеплер, Айнштайн, Ейнштейн... І, врешті, сам Стівен Гокінг, з яким нам пощастило жити в один час!
  • Ох, уж эта физика!
    Алена Липецкая, 8 апреля 2018 г.
    Я в школе не очень любила физику, как-то не давалась она мне. А вот с астрономией все было по-другому. Я даже сама брала в библиотеке книги, чтоб изучать ту информацию, которой не было в школьной программе. Уже давно хотела познакомиться с трудами великого Хокинга и наконец-то решилась.
    Издание книги очень качественное: прочные листы, приятная обложка, цветные фото. Очень понравились фото с самим Хокингом: классно и с юмором.
    Очень интересно и доступно авторы рассказывают о разных физических процессах, теориях. Здесь представлено много примеров, некоторые даже в шуточной форме. То, что мне не давалось в школе (законы Ньютона, теория относительности Энштейна, черные дыры, квантовая теория), здесь детально и легко описаны. Но все равно некоторые разделы перечитывала по несколько раз, чтоб во всем разобраться.
    Больше всего понравился раздел о путешествии во времени. Авторы рассказывают способы, как теоретически можно попасть в прошлое и будущее.
    Вообщем, рекомендую книгу и школьникам, их родителям.
  • Коротко і по суті!
    vasiLIT , 3 марта 2018 г.
    В книзі «Найкоротша історія часу» відомого автора Стівена Гокінга проявляється весь талант і вся професіональність блискучого фізика-теоретика сучасності. Стівен Гокінг не тільки науковець найвищого рангу, цікавий оповідач чи просто людина з великої літери, він ще й популяризатор такої важкої на перший погляд науки, як фізика. В книзі автор намагається розповісти про сучасні досягнення фізики та астрономії і робить недоступну науку прийнятною людям, які ні трішки не дотичні до фізики. Автор намагається передати основні поняття науки, а читати книгу потрібно в ідеальній тишині, адже навіть при сконцентрованій увазі потрібно уважно і розбірливо гортати сторінки видання. Книга пояснює багато термінів, таких як великий вибух, чорна діра, еволюція всесвіту. Для мене була дуже цікава розповідь про можливість мандрівок у часу: як у майбутнє, так і у недавнє минуле. Описані основні відкриття відомих філософів та науковців дотичних до фізики, також подані короткі біографії найвідоміших фізиків. Оформлена книга дуже якісно, багато кольорових картинок та ілюстрацій. Вони значною мірою полегшують читання матеріалу. Папір цупкий, вся книга кольорова, палітурка цікава. Книга невелика за обсягом, тому прочитати її можна досить швидко. У підсумку маємо дуже якісну та цікаву науково-популярну літературу. Рекомендую!
  • "Найкоротша історія часу"
    Марія Терещук, 30 августа 2017 г.
    Прочитавши книгу "Найкоротша історія часу", навіть геть зневірений в точних науках читач-гуманітарій отримає нагоду перевідчитися в тому, що, виявляється, фізика є досить цікавою наукою.

Вражає хист авторів (Стівена Гокінга та Леонарда Млодінова) настільки дохідливим для пересічного читача чином витлумачувати складні матерії.

Приємне враження справив підхід "Клуба сімейного дозвілля" до оформлення видання: книга має цупку палітурку, текст надруковано на дуже якісному, приємному на доторк папері, досить красивим є дизайн обкладинки. Ще до початку процесу читання книга спроможна викликати естетичне задоволення в читача, завдяки самому своєму вигляду.

Видання є зручно структурованим. Читач, що підзабув якийсь термін чи гостро потерпає від прогалин в базових знаннях з фізики, може швиденько інтегруватися в контекст видання, зазирнувши до словника, поданого наприкінці видання. Дуже інформативними є також кольорові вставки-ілюстрації по ходу текстового наповнення.

Варто також відзначити якісний переклад цього видання.
  • Коротка рецензія на "Найкоротшу історію часу"
    Валерия Табакова, 15 апреля 2017 г.
    Навіть якщо у шкільні та/або університетські роки Ви не розуміли сутність ключових постулатів фізики, книга Стівена Хокінга дозволить Вам наздогнати упущене. Варто віддати йому належне за популяризацію такої, на перший погляд, незрозумілої сфери знань.

Якщо бути лаконічним, то книга розповідає про розвиток наукових знань (в першу чергу, пов`язаних із будовою Всесвіту), починаючи від тверджень, що Земля стоїть на трьох китах, до опису теорії квантової механіки та неможливості її об`єднання (на даний час) із постулатами теорії відносності в одну об`єднану теорію квантової гравітації.

Незважаючи на прагнення автора написати книгу якомога простішою мовою, читати її все таки досить складно (особливо, якщо Ви, як і я, раніше фізикою не цікавились) у зв`язку із специфікою наукової термінології (на щастя, наприкінці книги Ви зможете знайти словник ключових термінів).

Особисто мій інтерес до даної книги виник після перегляду її змісту. В моє око відразу впала назва глави "Кротовини і мандрівки в часі". Маючи справжню пристрасть до науково-фантастичних кінострічок про подорожі в часі, я вирішила, що обов`язково повинна ознайомитись з даним виданням. Саме так почалось моє знайомство зі світом Стівена Хокінга і ні крихти не пожаліла. Якщо Вам також цікава ця тема, не зволікайте і пориньте у чарівний безмежний космос!
  • Захватывающе!
    Маргарита , 7 марта 2017 г.
    Да, я тоже отпишусь как истинный гуманитарий) Хотя я ничего не понимаю в физике, мне всегда было интересно слушать о черный дырах, временных пространствах, теории струн и т.д.
    Эта книжка - как раз то, что мне подходит. Очень просто и коротко обо всем. Отдельно хочу отметить превосходные иллюстрации в цвете, на которые можно отвлечься и поразглядывать.
    Замечательно оформлено. Само удовольствие держать ее в руках.
    Написано все достаточно просто, насколько это возможно, когда мы говорим о физике и т.д., нету никаких формул, хотя бы мне было приятно увидеть парочку и расшифровать их.
    Каждый раздел по-своему интересен. Некоторые моменты было достаточно сложно "обмозговать", нужно было откладывать книжку и лезть в интернет за дополнительными объяснениями. Некоторые моменты захотелось подробнее рассмотреть, так что книга достаточно стимулирующая.
    Очень достойный подарок, я думаю, такую книжку будет интересно почитать любому. Неизвестное всегда манит нас)
    Как бы хотелось мне, чтобы физику в школах преподавали используя вот такие книжки. Очень заинтересовали описанные здесь и другие книги, поэтому я однозначно рекомендую эту книгу всем, даже людям, отдаленным от науки.