Рецензии «Том на фермі»

• На ферме
    Лариса , 11 октября 2017 г.
    Потеря, тайны, недомолвки, жестокость и сумасшествие – все это вмешалось в необычный по вкусу коктейль под названием «Том на ферме». Когда-то я читала эту пьесу Мишеля Марка Бушара – франко-канадского драматурга и писателя – на языке оригинала, и была приятно удивлена, когда недавно увидела украинский перевод этого произведения от «Видавництва Анетти Антоненко». Это одна из самых интересных современных пьес, которую ставят в десятках стран, поэтому не упустите возможность познакомиться с ней.

Сюжет в произведении вращается вокруг главного героя, который приезжает на похороны своего любимого человека в провинцию, на ферму, где живут его мать и брат. Молодому человеку приходится представиться всего лишь другом покойного, ведь мать не знала об альтернативной ориентации сына. Зато его брат был в курсе и, похоже, не одобрял этого. Вскоре именно он начнет с гостем опасную игру с очень высоким ставками. Удастся ли главному герою выйти из нее целым и невредимым? Ответ – в прекрасной пьесе «Том на ферме».
  • "Ніколи не можна говорити правду"
    Анастасия , 26 мая 2017 г.
    «Том на фермі» Мішеля Бушара – одна з найпотужніших сучасних п’єс, прочитаних мною. У центрі сюжету цього невеликого твору – поїздка Тома у сільську місцевість на похорон свого партнера, який загинув у автомобільній аварії. Вже на фермі виявляється, що родина померлого – мати і брат – нічого не знали про орієнтацію сина, а все його спільне життя з Томом було суцільною брехнею. Як і в інших творах Бушара, в «Томі на фермі» є заплутані стосунки, сімейні таємниці, скелети в шафах та навіть невеликий наліт готики.

Ця камерна п’єса здається ідеальною для постановки на сцені театру, але хто б міг подумати, що на її основі можна було зняти прекрасний фільм. Проте франко-канадський режисер Ксав’є Долан, додавши своє бачення та неповторний авторський стиль, створив насправді гарну картину, яка у чомусь навіть краща від першоджерела. Та все я би радила спочатку читати твір Мішеля Бушара, а вже потім дивитись екранізацію Долана, в якій, до речі, він знявся у ролі Тома. Тонкий психологізм, надривний еротизм, незрозумілість ситуації та нотки трилеру – все це разом дозволило отримати в результаті одну з найкращих сучасних п’єс, яку на диво часто ставлять на театральних сценах у всьому світі.