Рецензии «Мій друг Персі, Баффало Білл і я»

• ,,Мій друг Персі, Баффало Білл і я"
    Олеся Кізима, 2 апреля 2018 г.
    У дитинстві мені дуже подобалися твори шведської казкарки Астрід Ліндгрен. ,,Пеппі Довгапанчоха", ,,Пригоди Карлсона", ,,Брати Лев'яче серце" -- історії, які займають почесне місце у моєму серці, згадуючи які, неодмінно усміхаюся). У вже цілком дорослому віці вирішила познайомитися із доробком письменника, якого за життя називали продовжувачем традицій геніальної Астрід. Це - ,,сумний казкар" Ульф Старк. І його повість ,,Мій друг Персі, Бафалло Білл і я" (,,Видавництво Старого Лева"). Чому обрала саме цю книгу? По-перше, атмосферна обкладинка, доторкнувшись до якої, неначе відчуваєш на собі солоний подих моря. По-друге, анотація: коли до нашого календарного літа ще добрячих два місяці, а тут достатньо лише погортати декілька сторінок -- і ти серед буднів безтурботного шведського літа... Є ще й по-третє: захотілося порівняти шкільні канікули цієї скандинавської країни з її сусідкою -- Фінляндією, а саме із повістю Югана Барґума ,,Хлопчик на літо".

Уже з перших сторінок (майже)автобіографічної історії ми пліч-о-пліч з головним героєм поринаємо у думки про літні канікули. Так, це знову буде село, з батьками та братом, у дідуся та бабусі. Та цього разу із Ульфом приїде ще й кращий приятель -- Персі. Наш головний герой, з одного боку, радий, що зможе разом з другом насолоджуватися відпочинком, затіваючи різні витівки та забави. А з другого, а що, як міському хлопчаку таке сільське літо ну зовсім не припаде до душі? І, найголовніше, як Персі поладнає з його вічно набурмошеним, буркотливим, а іноді просто нестерпним дідусем???

Та усе складеться і непередбачувано, і цікаво, і незабутньо. Для обох друзів. І для самого дідуся.)