Рецензии «Математика кохання. Стереотипи, докази і пошук остаточного рішення»

Математика кохання. Стереотипи, докази і пошук остаточного рішення

Обычная цена: 78 грн

Особое предложение: 66 грн

• Велике розчарування
    vasiLIT , 16 февраля 2018 г.
    В мене були занадто великі очікування щодо цієї книги. В результаті вона мені зовсім не сподобалася. Не хочу нікого відмовляти від прочитання, тому наголошую мій відгук - це моя суб'єктивна думка.
    Авторкою книги "Математика кохання. Стереотипи, докази і пошук остаточного рішення" є популяризатор науки Ханни Фрай, яка вже у вступі наголошує, що вибір теми кохання був не випадковим, адже таким чином вона намагалася зацікавити читачів і привернути їх увагу на красу та важливість королеви наук математики. Початок книги мені сподобався. Книга, яка відразу обгрунтовує, яку я можу мати кількість потенційних партнерів у своєму регіоні за все своє життя. Чудово! Сказав я. Але далі було все гірше. Розділи книги побудовані за хронологіє розвитку людського індивідума: перше знайомство, секс, відносини, одруження та довге, щасливе життя. З поступовим проходження цих розділів авторка почала наводити все більше різних математичних теорій та формул пояснюючи свої результати. На мій погляд, саме ці розрахунки зробили для мене книгу дуже нудною. Можливо, якщо ви полюбляєте різні розрахунки та логічні паралелі, то ця книга буде ідеальною для вас. Для мене вона стала аутсайдером, тому моя оцінка 2/10.
  • Про найзаплутаніше і незрозуміліше. What Love Is?
    Євген Садовий, 3 декабря 2017 г.
    Побачити аудіо-візуальний уривок книги можете, набравши в google. Такий собі тізер-трейлер на 17 хвилин. Напрочуд артистична і симпатична молода авторка у доступній іронічній формі подасть близькі кожній людині спостереження і закономірності зі сфери залицянь та пошуку шлюбного партнера. У книжечці згадується про цей 17-хвилинний виступ і вказується, що він є доповненням до книжки. Якщо у вас математичний склад розуму чи Ви нещодавно складали іспит з вищої математики у принципового викладача, то прочитаєте брошурку за годинку, максимум півтори, якщо не ще й не відволікатиметесь на смартфони.

Для мене вищезгаданий тізер був більш можливо цікавим, аніж сама книжка. Мабуть від останньої чекаємо конкретних рецептів, готових рішень - тільки бери параметри і підставляй до готових формул. Десь і сам невеличкий об’єм розчарував, де 20% паперу витрачені на надування об’єму до параметрів книжки))

Хоча доктор Фрай намагається пояснити якомога більш попсовою формою, що САМЕ можна вирахувати у стосунках він-вона, ступіні успішності на сайтах побачень і знайомств, при обчисленні вірогідного супруга-супруги для утворення подружньої пари, втім, інколи збагнути це важко. Тут є дві причини. Чому множаться і беруться саме такі-то показники і саме з такими індексами. Це вже для більш mathematically-advanced читачів. По-друге, читаючи, усвідомлюєш, що більшість читачів не повірять так легко, що вряд чи ідеальний партнер для довготривалого спільно життя знаходиться саме після 38% побачень чи після партнерки, яка теоретично ознаменувала підхід до 40% своїх життєвих контактерок з приводу зустрічань. От бачите. Ви вже встигли заплутатися)) Порада. Математики, висновки яких наводить тут Ханна, просто описують реальність. Ті закономірності, які можна описати моделями. Звісно слід пам’ятати, що закономірності виявляються на великих масивах. Перечитайте, якщо недовірливі, про суть закону великих чисел.

Ханна Фрай не відкрила Америку, намагаючись цифрами описати, скажімо, ігри на побаченнях чи правильний підбір, розрахунок і розташування гостей на весіллі. Вона собі так і робила. Мабуть задоволена. Авторка і не присвоює собі винахідництво у цій сфері. Вона цитує і спирається на інших авторів. Такі явища як визначення і оцінка кризи в сім’ї, наприклад, в перший рік після народження другої дитини, ще від 1970-х на прицілі у психологів і математичним апаратом.

Переклад. Відчувається, що перекладали дослівно зі специфічної наукової британської мови (Фрай викладає у Лондоні). Переклад практично бездоганний, редагували напевно не раз. Просто треба вчитуватись.

Цікавою може виявитись книжка для викладачів соціології шлюбу та родини, психології шлюбу, для шкільних психологів чи класних керівників, якщо вони математики, для розминки студентам, які вивчають курс статистики чи математичного моделювання.
    До речі, прочесав усю Петрівку – там цієї книжки не було. У деяких книгарнях є – на пару десятків гривнів дорожче, ніж на yakaboo.

Задоволеність від книжечки балів 7.