Рецензии «Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі»

• "Той, хто знає, навіщо жити, може витримати будь-яке як"
    Ольга , 28 января 2017 г.
    "Той, хто знає, навіщо жити, може витримати будь-яке як" — вислів Фрідріха Ніцше, який атвор неодноразово згадував у своїй книзі. І прочитаючи книгу до кінця, можна зрозуміти, чому саме цей вислів так вподобав автор. Як на мене (грубо кажучи), цей вислів охоплює та пояснює майже все написане в цій книзі.
    Книга складається з двох частин: перша – це опис життя в концтаборі; друга – більш менш короткий, але дуже цікавий курс логотерапії.
    Про життя у концтаборі Освенцим слухала і бачила, коли була в ньому на екскурсію. Ті пережиті емоції неможливо передати словами, як неможливо було утриматись, щоб не заплакати. Побачивши цю книгу, захотілось її прочитати, так би мовити "почути" все від людини, яка пройшла через це "життя" у концтаборі.
    Починаючи читати книгу, думала, що вона не викличе якихось бурхливих емоцій, порівняно з побаченим. Але вже з перших сторінок я відчула той біль і страждання, які пережив автор і його товариші. Та це не основна перевага цієї книги. Розповідаючи історії із життя в концтаборі пов'язані з ним та іншими вязнями, автор дає безцінні поради, як не втрачати надію, пережити усі страждання, які приготувала нам доля і найголовніше знайти сенс свого існування.
    В другій частині — описані основи логотерапії підкріплені життєвими прикладами. Тому, для того хто може заплутатися у сказаному (використовуються наукові терміни), написана історія після теорії допоможе зрозуміти і розібратись у цьому.
    Загалом, книга дуже цікава, можна дізнатись багато з історії життя у концтаборі, пройти безкоштовний курс логотерапії, який мотивує та спонукає знайти справжній сенс свого життя.
  • Книга, що варта прочитання
    Юля , 18 сентября 2016 г.
    Купуючи книгу, я була впевнена, що прочитаю лише наполовину. Тільки ту, що про життя в концтаборі. Проте відкласти книгу змогла лише дочитавши останню сторінку.

«Психолог у концтаборі» звучить багатообіцяюче. Я очікувала хронологію переживань ув’язнених, їх героїчні історії, проте отримала значно більше. З однієї сторони, Франкл, як психотерапевт та психіатр, намагається дати персоніфіковане психологічне пояснення поведінці ув’язнених. Водночас, як і годиться філософу, він розповідає не про окремих людей, а будні концтабору в цілому.

Чому в однакових умовах ув’язнення в одних жага до життя гасне, а іншим навпаки допомагає вижити? Віктор Франкл у своїй книзі дає відповідь. В першій її частині він показує це наглядно, в другій стисло дає виклад своєї теорії «логотерапії», яка, між іншим, міститься у 12 томах. І хоча автор, вказує, що коротко описати логотерапію важко, як на мене, він справився з завданням на всі 100%.

Щодо самої теорії – я не знавець психотерапії (хоча книга спонукає дізнатися більше), тому критикувати її не можу. Проте на примітивному рівні теорія волі до сенсу мені симпатизує більше, чим Адлерівська воля до влади чи Фройдівська воля до задоволення.

Книга написано просто, підкріплена прикладами і чудово перекладена. Тому я дуже рада, що вона потрапила мені до рук.
  • "Для щастя потрібна причина"
    Анастасия , 12 апреля 2017 г.
    Чи можливо віднайти сенс життя, втративши все, навіть свободу? Чи можливо зберегти людську подобу в умовах, коли знаходишся на волосок від смерті, перебуваючи у нелюдських умовах та постійному страху? Австрійський психолог Віктор Франкл у своїй книзі «Людина у пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі» доводить, що можна. Потрапивши у концентраційний табір під час Другої світової війни, він розуміє, що або знайде причину жити та залишатись людиною, або буде наступним, хто збожеволіє чи потрапить до газової камери. Франкл переконує, що тільки ти сам можеш вирішити, яким буде твоє життя, ким ти станеш наступної митті. Людина сама обирає, як ставитись до страждань, які випали на її долю. Автор «Людини у пошуках справжнього сенсу» зміг вижити у концтаборах, тоді коли майже вся його родина загинула, насамперед завдяки тому, що змирився зі своїм становищем.

Віктор Франкл пропонує читачам три способи знайти сенс життя навіть у найгірші, здавалось би, моменти свого життя. Неможливо не погодитись з автором та його твердженням, що щастя саме по собі не може бути метою людини – для нього потрібна причина, воно має надходити за чимось. Ідеальне людське буття – це не сліпа гонитва за щастям, а пошук причин для нього. Цю книгу варто читати як психологам, так і звичайним людям у непрості моменті їхнього життя.
  • Маленька, проте корисна.
    Андрій , 2 мая 2017 г.
    Доброго дня. Лишу і свої враження від даної книги. Отже Франкл, маємо дві частини книги, в першій автор описує своє, та життя в'язнів в таборі. Перша частина книги привабила тим, що описується все з погляду психологічного, а не історичного. Всім добре відомо про ті жахи, що відбувались в таборах і тому не хотілось читати чергову книгу про ці звірства. Описуються саме думки та почуття ув'язнених, вдається в описи причин, які допомагали кожному не зламатись духовно і пережити це все. Автор, здавалось би, пише про елементарні речі, навіть використовуючи прості та влучні вислови. Як приклад, коли його знайомий захворів і перед хворобою він дізнався про смерть дружини, автор каже, що саме смерть дружини і підкосила його товариша, і якби не цей збіг обставин, то він би вилікувався і все закінчилось добре, проте для цього чоловіка дружина і була сенсом життя, і залишившись без нього він просто здався і помер. Він каже, що їх життя їм не належить, а належить тим людям заради яких вони живуть, батькам, коханим, дітям. І що найстрашніше, це лишитись без того маяка який веде ув'язненого по тернистому шляху. Іншими словами, людина жива допоки їй є заради кого чи чого жити. Тобто це може бути якась зовсім інша мета, написання наукової праці або що. Тепер потихеньку перейдемо до другої частини.
    Тут тексту буде менше, так як в ній автор описує базові засади своєї логотерапії. Сказати по правді, сам не дуже цікавлюсь подібними речами, тому тут думок менше. Обсяг їх близько 40 сторінок, на яких автор вмістив те основне, що присутнє в його праці, яка налічує близько 10 томів. Автор каже, що подати максимум інформації і відтворити всю повноту картинки надто складно.
    Щодо особистих вражень, то книга сподобалась, 5 із 5. Читаючи її перебував у т.з. "духовній кризі", і шукав якоїсь підтримки чи допомоги на сторінках, власне і знайшов. Книга зайшла на ура. Є над чим замислитись і зробити висновки. Після її прочитання дещо змінились погляди на буденні проблеми. Книга із серії "купити, щоб була в бібліотечці", насправді, смішна ціна за якісне оформлення і сам вміст. Тим хто вагається брати чи ні, беріть не пошкодуєте.
  • Людина
    Маргарита , 7 марта 2017 г.
    Книжечка дуже компактна, її дуже зручо носити з собою і читати будь-де.
    Обкладинка дуже промовиста, як на мене. Синій колір життя за гострим дротом, колір свободи і незгасаючої надії, колючий дріт, який ранить людину не тільки фізично, а й психологічно, кожною колючкою відчаю і шоку впиваючись у її душу. І маленька пташечка, що уособлює будь-кого з тих, вязнів.
    Ця книга - про психолога у концтаборі. Людину, яка зуміла зберегти своє обличчя і описати ті жахіття, зробити аналіз з точки зору психолога. Тому й наявні численні терміни, зрозуміти які буде важкувато для людини, далекої від психології.
    Дуже просто і зрозуміло написано, порівняно з тим, якими бувають зазвичай психологічні праці.
    Цікава розплановка книжки. Перша частина - історія безпосередньо про концтабір, його порядки та правила. Цікаво було прочитати не тільки про жертв, які страждали у таборах, а й про керівництво, та тих, хто наглядав за вязнями.
    Логотерапія дуже зацікавила і спонукала ознайомитися з іншими працями Франкла. Дуже стисло і по-простому він описує свою теорію, що є ще одним плюсом.
    Дуже рада, що він зміг пережити знову ті неймовірні часи. Книжка "годная")
  • Коли не залишається нічого, окрім сміховинного оголеного існування
    Роман Терещенко, 19 сентября 2018 г.
    Інколи маленький обсяг - радше плюс, бо після прочитання залишається не втома і відчуття "нарешті кінець", а легка спраглість шукати і дізнаватись більше: в цьому випадку про Віктора Франкла, Третю віденську школу психотерапії, пошуки сенсу. Коротко і сильно - перше враження після останніх сторінок. Книга захоплює світлістю і оптимізмом автора, який зберіг віру в добро, попри всі поневіряння, які довелось витримати у трьох концтаборах, попри смерть найближчих людей.
    Попри, на перший погляд, заклично-пустослівну назву, яка стримувала від читання довгий час, таки наважився прочитати цю дивовижну працю - духовне дітище всього життя Віктора Франкла. На противагу іншим книгам, які дискредитують такого типу назви, ця не містить очевидних "правил життя, які автоматично зроблять вас щасливими, успішними і задоволеними". Ні, тут - жодних інструкцій. Перша частина, незважаючи на гнітючі сцени безупинних принижень людської гідності, звірств не лише есесівців, а й самих в'язнів, не відштовхує насамперед через висновки, які дозволяють зробити такі уроки. Друга ж - ідеальна для тих, кого цікавить психотерапія, яка не зводиться до пансексуалізму, яка не робить людину приреченою діяти відповідно до "сімейного сценарію".
    ...В цілому ж ця книга ввійде до переліку моїх улюблених через невичерпну і незламну віру у здатність людини робити вибір - навіть у найтяжчих обставинах.

• Сенс життя!
    Юлія , 19 августа 2018 г.
    Сенс свого життя кожна людина відкриває для себе сама.
    У цих словах закладена практично вся суть книги, всі її головні ідеї.

Це неймовірна книга, яка значно здатна змінити життя і образ думок. Не обов'язково ваших, можливо серед вашого оточення є люди яким потрібна допомога і підтримка.

Віктор Франкл провів три роки ув'язнення в концтаборах. Одним з основних аспектів книги Франкла є тема виживання.
    Перша половина книги намагається відповісти на одне питання: «Як повсякденне життя в концентраційному таборі відбивалося в свідомості укладеного?» Франкл наводить приклади ув'язнених, які знайшли надію і бажання продовжувати жити навіть в болісних умовах - все це для Франкла демонструє важливість того, що стало відомо як пошук сенсу, незалежно від ситуації.

Більшість наших скарг і проблем тривіальні в порівнянні з важким становищем Франкла, як засудженого єврея в нацистській Німеччині. Читаючи "Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі", важко не соромитися наших власних нікчемних скарг. Послання Франкла полягає в тому, що кінцевою людською свободою є свобода контролювати ставлення до ситуації, в якій ти опинився.

Книга варта уваги кожного!
  • Сенс існування у випробуваннях
    Anne , 28 июля 2018 г.
    В голові ніяк не вкладається, як можна вижити і витримати всі ті не людські умови існування, що випали в житті людей. Як їм вдалось вистояти морально та фізично і не зламатись? Не втратити жаги до життя і віри в найкраще? Адже все було проти безхмарного життя. А ще важче було психологу у концтаборі. Бо мало того, що потрібно було поповнювати свій емоційний "резервуар", а не було звідки, та й до того всього необхідно було підтримувати інших людей, аби вони робили крок за кроком, не падали духом, існували не дивлячись ні на що. І тут автор книги висунув ідею, що людина може знаходити сенс свого існування у випробуваннях. І знаєте, правда в цьому все ж є. Адже після отих всіх важких випробувань, мук, все рівно з`являється радісне та тепле відчуття. Адже проходить погане все. Після дощу і хмарного неба все рівно світить сонце, а ще з`являється веселка, яка радує око різними кольорами. Так і в житті. Після поганих, сумних ситуацій, якщо весь той негатив витримаєш, переживеш, отримуєш нагороду - позитив і радість.
  • Книга з великої літери "К".
    Анастасия , 21 июля 2018 г.
    Світ - це нелегка штука. А якщо ти потрапив в полон, як автор - то вижити психологічно та і фізично дуже важко. Але автор змін. Та у книзі "Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі" розказує, як це зробив.
    Не просто так книга входить в список "десять книжок, які найбільше вплинули на життя людей в усьому світі". Три роки ув’язнення в концентраційних таборах на 160 сторінках. Багато захоплення історією, багато жахливих історій, багато суму та печалі. Та, мабуть, гордості за те, що такі люди були у всесвітній історії.
    Але окрім справжньої історії того, як можна вижити - ми отримуємо урок психології. Віктор Франкл став засновником логотерапії. Це один з видів екзистенціальної психотерапії, заснований на пошуку та аналізі смислів існування. Розроблено Віктором Франклом було в середині XX століття, коли він як раз і пережив всі ці жахливі події життя. У логотерапії розроблений метод логоаналіза для вивчення життя і цінностей пацієнта. Саме на ньому засновано багато аналізів історії з цієї книги.
  • Досвід, який вартий того, щоб його почули...
    Роман Бутко, 20 марта 2017 г.
    Книга, яка вплинула на багатьох... Книга, яка відкриває нові погляди на життя. Книга, яка вчить цінувати життя.

Автор цієї книги винайшов новий вид психотерапії - логотерапія. Про її аспекти і йдеться в цій книзі. І не тільки про це.
    Книга розділена на дві частини. Перша частина - це розповідь автора про його досвід. Автобіографія його нелегких часів перебування у концентраційному таборі. Щодо цієї частини скажу, що було дуже цікаво її читати. Проблема минулого, яка все більше випливає назовні, і про яку треба знати. Знати, щоб володіти історією. Той шлях, що він пройшов, заслуговує на визнання, заслуговує на захоплення ним і дає сили для подолання своїх проблем...

Друга частина - то теорія. Теорія його методу - логотерапії. Вона розкладена тут на частини і розкривається з усіх сторін. Цікаво, пізнавально, але трохи методично.

Останні слова запам'ятались найбільше.
    Із часів Освенцима ми знаємо, на що здатна людина. Із часів Хіросіми ми знаємо, що поставлене на карту.

Загалом, перша частина сподобалась більше. Якби в такому викладі була вся книга - було б відмінно.

Так - 4/5.