Рецензии «Леся Українка. Листи 1898-1902»

• Свідки минулого
    Галина Заборська, 4 января 2018 г.
    Шанувальники творчості Лесі Українки завдяки цій книзі зможуть гідно оцінити не лише її поезію, а й епістолярну спадщину української поетеси. Поезія Лесі Українки - це душа поетеси, в той же час листи - це її серце. Листування Лесі Українки дозволяє побачити поетесу у її повсякденні, побуті. Листи дають можливість зрозуміти особливості її творчості, поглядів, проливають світло на окремі епізоди біографії тощо.
    Ця книга буде цікавою не лише для прихильників та шанувальників таланту поетеси. Листи у цій книзі відносять до 1898-1902 років, періоду на зламі тисячоліть. За допомогою листів поетеси можна зануритися у епоху, в якій жила поетеса. Зрозуміти особливості сприйняття світу, ставлення до подій, які відбувалися в той час. Листи - це ніби машина часу, яка переносить нас у час, коли вони були написані.
    Крім того, у своїх листах Леся Українка постає перед нами звичайною людиною, зі своїми бажаннями, прагненнями, мріями, сподіваннями.
    Мені найбільше цікаво було читати, як Леся Українка ділиться з мамою результатами своєї перекладацької діяльності. Зокрема, просить почитати переклад Байрона, розповідає про своє лікування, про творчі плани тощо.