Рецензии «Країна Мумі-Тролів. В 3 книгах. Книга 1. Маленькі тролі і велика повінь. Комета прилітає. Капелюх Чарівника»

poker poker, 7 января 2015 г.
    Український переклад книги підтвердив усі сподівання! Дитина (доця) сама, не без успіху, читає із задоволенням. Велике спасибі менеджеру магазину (на жаль, забув ім'я, зате голос дуже приємний) за увагу та оперативну роботу! Так тримати, чудова робота!
  • Чарівний світ великих серцем маленьких істот
    Oksana , 21 апреля 2017 г.
    Туве Янсон – улюблениця не одного покоління дітей по всьому світу, однак двері її книжкового світу завжди дбайливо відчиненні і для дорослих. Взявши до рук її твори, у вас є унікалькальна можливість привідкрити завісу часу і поринути у дивовижний світ казок.

Перша книга “Країна Мумі-тролів” містить три історії з незвичайною географією подій та неповторними героями, кожний з яких – яскрава особистість. Гайда до подорожі?

Країну Мумі-тролів ви не знайдете на жодній карті світу. Вона – лише у вашій уяві, у ваших серцях. Потрапивши в неї одного разу – не можливо не полюбити осяяні сонцем простори, омиті оксамитовими хвилями моря піщані береги, високі Самотні Гори та запашну квітучу Долину. Це окремий світ добра, щирості та дива. Тут вам завжди раді – добродушні мумі-тролі гостинно запрошують до оселі, нагодують, почастують різноманітними смаколиками, дозволять переночувати, дбаючи про ваш комфорт і підбираючи розмір ліжечка спеціально для вас, а Мама Мумі-троля начаклує цілу гору смачних млинців. Тут немає місця заздрощам, злу, ненависті або просто поганому настрою. У маленьких, пухкеньких, кумедних і симпатичних створінь – добрі та відкриті серця, а маленькі ручки завжди простягнуться вам на допомогу в скрутну хвилину.
    Ви відчуєте себе у казці.
    Разом з Мумі-тролем, його Мамою та Крихітним Звірятком Чмихом ви вирушите на пошуку зниклого Тата, долатимете велику повінь і будете щиро радіти, коли його знайдете.
    Ви знайдете нових друзіх: Нюхмумрика, братиків і сестричку хропусів, поважного філософа Ондатра. Ви намагатиметесь встигати за невгамовним дослідником Чмихом та будуте миритись з буркотіннями колючого, як його кактуси, Гемуля. Ви вирушите на пошуки обсерваторії та будете рятуватись від комети у величезній печері. Ви знайдете чарівного капелюха і познайомитесь з його грізним власником, але “той, хто їсть оладки з варенням, не може бути страшним та небезпечним”. Чародій навіть виконуватиме ваші бажання – тому можете загадувати все, що прагне душа!

Читаючи, розумієш, що дитинство – найкращий період життя людини. І такі книги, як ця, допоможуть вам на трішки у нього повернутися.
  • Перша книга чудової серії
    Ілларіон Стьопочкін, 3 марта 2018 г.
    Серія книг Туве Янссон - це книги скоріше не для дітей, а для дорослих, які шукають гармонію в собі і в своєму житті.
    “Маленькі тролі та велика повінь”/ а також “Комета прилітає” – це перші, і найбільш апокаліптичні книжки з серії, де ми не тільки знайомимось із персонажами, але і розуміємо, що казковий світ, в якому живуть мумі-тролі, повний серйозних небезпек. Тут зовсім не по-казковому реальною є смерть. Однак, і в цьому розгулі стихій навколишнього світу є місце для звичайних маленьких радощів – типу млинців, випечених Мумі-мамою. Хтось із моїх знайомих сказав: “Мумі-мама – це жінка, яка пізнала дзен”. Так, її спокій не похитає приліт якоїсь комети, і навіть якщо життя в цьому світі за декілька годин має зникнути – це не привід пропускати сніданок і, тим більше, недбало сервирувати стіл. Але цього разу мумі-тролі уникають жахливого кінця, і все врешті решт завершується добре!
    “Капелюх чарівника” – отут з’являється місце не лише для філософських роздумів, уособленням яких є шановний Ондатр, але і місце для елементу фантастичних і чудернацьких пригод. Чужинці Чупсля і Трясля – майже ті самі, як і в мультику, Тофсла и Вифсла (рос.) Книга просякнута тонким гумором, читати її дуже приємно та легко. Якраз ця повість, на мою думку, буде цікавою і для дітей – не просто так її поклали в основу дитячого мультфільма
  • Країна Мумі-Тролів. Книга Перша.
    Анжела Семакова, 6 февраля 2018 г.
    Книга занурює нас у дивовижний світ казкових істот, яких придумала чарівна казкарка Туве Янсон іще в далекі часи після Другої Світової Війни. Родина Мумі Тролів та їх друзів опиняються в різних ситуаціях - складних, смішних та зворушливих, з яких їм допомагає виходити їх сміливість, мужність, сенс гумору та їх дивовижні друзі. У першій книзі три оповідання - Маленьки тролі і велика повінь, Комета прилітає та Капелюх Чаріника. Вони не випливають одне з одного. В кожному оповіданні з'являються нові друзі родини Мумі Тролів. Книга занурює читача в квітучу Долину Мумі Тролів. Ось ми бачимо будиночок, схожий на кахляну піч вимальований у блакитний колір, який пережив повінь та з'явився там, де його не очікували. В будиночку три кімнати - небесно-блакитна, сонячно-золотава і в цяточку.Ось ми вже занурюємось разом з Мумі тролем і Чмихом в дивовижну печеру або мандруємо разом з ними по Самотнім Горам. Знайомимось з новими друзями Нюхмумриком, Гемулем, Хропусем та ще з багато, багато іншими. Читати цікаво як маленьким так і дорослим, поринаючи в дивовижний та фантастичний світ доброти. Окрема подяка за український переклад видавництву Старого Лева. Книжку приємно тримати в руках. Обов'язково купимо продовження.
  • Книга первая
    Лариса , 21 ноября 2017 г.
    О книгах финской писательницы Туве Янсон говорят, что они имеют удивительное свойство делать счастливыми как маленьких, так и взрослых читателей. И это действительно так! Данная книга – первая часть собрания сочинений Янсон о незабвенных муми-троллях от львовского «Видавництва Старого Лева». Первое, что бросается в глаза, когда начинаешь читать эти книги – это великолепный перевод со шведского, над которым потрудилась Наталья Иваничук, которой нет равных, когда дело касается переводов со скандинавских языков.

В первую часть трехтомника входят такие повести, как «Маленькие тролли и большое наводнение», «Комета прилетает» и «Шляпа волшебника». В издании удобный для деток большой шрифт, а также авторские иллюстрации, ведь прекрасная Туве Янсон была не только талантливой писательницей, но и не менее талантливой художницей. Эти похожие на хвостатых бегемотиков существа завоевали любовь детей и взрослых по всему миру. Произведения о них добрые, необычные, замечательные! Это бесспорный мастрид для больших и маленьких читателей.
  • Країна Мумі-Тролів - Країна дитинства
    Hannah Kolyada, 28 сентября 2017 г.
    Перш за все хочу сказати, що я вже досить доросла дівчинка. Цього року мені виповнився тридцять один рік, але це зовсім не означає, що я не люблю казки. Навпаки. Будучи дорослою (ну майже дорослою) я ще дужче полюбила казки, ба зараз я ще більше потребую їх як схованку від щоденної сірості та проблем. І особливе місце у моєму серці займає цей дивний, теплий та світлий світ - чарівна країна Мумі-тролів. Ця казка, окрім затишного відчуття дитинства, вся пропитана неймовірно ароматним запахом кави, троянд, молока, запашних свіжо випечених булочок та лісових ягід. Ця книга - найдобріша, найчудовіша, найтепліша та найзатишніша історія! І це зовсім не дивно, адже вона скандинавська, а хто як не скандинави є істинними поціновувачами затишку та домашнього тепла. Вони навіть мають спеціальне для цього слово - Хюгге (перекладається як "Затишок" та "Добробут" - надбання північних країн і способу життя, який вони культивують: неквапливого, раціонально вивіреного, наповненого теплотою). Коли на твоїх землях лютує справжнісінька зима, сніжні замети та люті морози із дикими поривами вітру, то єдине, що залишається - це триматися разом біля вогню та зігрівати один одного добром, піклуванням та гарними (чи може найкращими?) казками.
    Туве Янссон - фінська письменниця, що писала шведською мовою, вигадала світ дивовижних істоток і влюбила в нього нього дітей (і дорослих) з усього світу. А цей красивий український переклад та якісна, дуже приємна книга від "Видавницва Старого Лева" тільки додасть радості та задоволення від читання. Навіть у тих, хто зовсім не любить читати! Перша книга подарує вам прекрасні повісті: «Маленькі тролі і велика повінь», «Комета прилітає», «Капелюх Чарівника». А як бонус, ви отримаєте ілюстрації самої авторки - Туве Янссон. А що це означає? Ви маєте змогу побачити світ Мумі-тролів її очима. Насолоджуйтесь!
  • Замечательная книга про добрых и милых зверушек
    катерина , 13 февраля 2017 г.
    С детства любимые персонажи вновь заняли мои мысли. Я помню как в детстве мама читала нам с братом истории про семейство мумми-тролей, добрых и веселых зверушек.

И вот у меня подрастают свои дети, и захотелось что бы они тоже были знакомы с такими чудесными историями. Когда пришло время выбирать на каком языке покупать книгу, я отдала предпочтение украинскому, так как хотелось поддержать нашего издателя. Книга хорошая, рисунке все те же что я помнила, но единственный минус, как по мне, перевод имен главных героев. Зачем было обозначать Фрекен-Снорк как «Хропсю», а Снусмумрика как «Нюхмумрика» мне абсолютно непонятно. Дело в том что мы начинали знакомство с Мумми-героями с других историй, которые у нас на русском языке и ребенок познакомился с персонажами и запомнил их таковыми, а здесь получается небольшая путаница.

Но это не уменьшает значимости книги.
    В книге масса интересных и веселых сюжетов. Особо запомнились милые и совсем простые «Трясля» и «Чупсля» со своей вализкой, которые разговаривают на не всем понятном иностранном языке ), но мои дети теперь так тоже начали разговаривать.

Думаю многие взрослые и дети оценят книгу на отлично.
    Бондарчук Марина, 8 ноября 2016 г.
    Муми-Троли это классика детской литературы. Немного непонятная, безумная история знакомит юных читателей с возможностью с помощью книг окунутся в неизведанные, новые миры. В детстве я зачитывалась этой книгой и рисовала её персонажей и по прошествии времени всё так же рисую на страницах тетрадок смешных существ - муми-тролей.
    Перевод очень хороший, как и издание - рисунки помогают представить место действия, их приятно рассматривать, а плотные страницы то что нужно для маленьких читателей. Больше всего нравятся первые две истории, они лучше всего запечатлелись в памяти.
  • Найкраща книжка для дітей!
    Тарас, 24 сентября 2016 г.
    Все, що було дуууже цікаво читати в дитинстві хочеться прочитати синові зараз, щоб він теж знав всіх тих дивних і чудових героїв «в обличчя» (та й самому згадати те, що брало за душу). Свій вибір я зупинив саме на цій книжці, тому що це найбільш повне видання, точнісінько як те, що було в «моєму» виданні ще 1992-го року.

Вже не пам'ятаю дрібних деталей та порядку слів у реченнях, зате в голові назавжди залишився образ чарівного зворушливого неповторного світу мумі-тролів. Малий захопився книжкою не зразу, були моменти, коли йому ставало відверто нудно (перша повість про велику повінь у нас йшла повільно), і ми бралися за інші твори (менш важкі, більш прості та веселі), прочитавши які, поверталися до Мумі-троля. І поступово син в твір просто закохався, чого мені, ніде правди діти, хотілося)). Тепер ніяких перерв між повістями - на порядку кожного вечора виключно мумі-тролі! Зовсім не хочеться, щоб книга закінчувалася. Повість на всі часи!

Дуже незвичайна та, навіть, дещо дивна. Схожа на сон. Такі чарівні пригоди, такі дитячі та одночасно глибокі міркування персонажів відносять в далеку мумі-долину, де сім'я мумі-тролів стає такою рідною та близькою. Окремо хочеться відзначити ненав'язливі ілюстрації. Вони не захоплюють уяву від А до Я, а лиш показують окремі моменти, для того, щоб в голові склалася повноцінна картина того, що відбувається. Якраз добре для розвитку уяви у дітей.
  • Обязательно читать детям, взрослым - по возможности =)
    Ирина , 23 сентября 2016 г.
    Удивительно, как летит время! Казалось бы, только недавно я читала старую книгу о муми-троллях вместе с бабушкой, как теперь покупаю книги своим детям. Можно проследить за тем, насколько всё поменялось с тех пор! Например, книги Янссон начали издавать на украинском. И кто! Видавництво Старого Лева! Наверное, лучше них никто бы больше не справился с такой, я считаю, ответственной задачей. Перевод сделан качественно и узнаваемо даже для тех, кто вырос на русских книгах. Читается легко и непринужденно. Естественно - само качество издания на высоте и сделано с любовью для маленьких читателей.

Книги Янссон о муми-троллях какие-то особенно сказочные и удивительные. Традиционно в детских сказках мы привыкли следить за приключением мальчиков или девочек, разных животных, реже - волшебников и рыцарей. Все мы понимает, кто они такие, и сюжетом там удивить сложно. Совсем другое дело - муми-тролли! Кто они? Откуда взялись? Где живут? Существуют ли на самом деле? Наверное, именно это так притягивает внимание детей к этим историям. Наличие необычных, абсолютно невиданных ранее персонажей подстегивает их любопытство и вот их уже невозможно оторвать от книги!)

В первой книге вмещены следующие три истории: «Маленькие тролли и большой наводнение», «Комета прилетает» и «Шляпа волшебника». Первая история - некая "проба пера" писательницы. Мы впервые знакомимся с нашими любимыми персонажами. Перечитав эту историю уже будучи довольно взрослой, я даже разглядела определенные черты космогонического мифа в ней! Сами посудите - большое наводнение это же как Всемирный потоп. Как мне кажется, эта часть больше похожа даже на притчу.

«Комета прилетает» - тут мы видим некую философскую идею экзистенциализма. Приключения в этой части весьма символичны и иронично обыграны автором, особенно философы, к которым приходят за ответами, но те оказываются абсолютно бесполезными. Ну и «Шляпа волшебника». Тут никакой мистики, только чистая сказка)) Полеты на луну, пиры, превращения, исполнения желаний... в общем, всё как должно быть в хорошей сказке. Муми-троллей определенно стоит читать детям и опционально взрослым. Опционально - потому что далеко не все из нас спустя годы сохраняют способность наслаждаться детскими книгами. А тут, к тому же, еще и такой богатый украинский язык =)