Рецензии «Копаний м'яч»

Средняя оценка
1
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Лучшие рецензии
Написать свою рецензию
 • Про гру, яка об'єднує мільйони людей: Галичина, перша половина минулого століття
  Олеся Кізима, 22 декабря 2017 г.
  Рецензия полезна?
  ,,Копаний м'яч. Коротка історія українського футболу в Галичини в 1909-1944 роках" - перша книга, присвячена історії українського футболу, власне на території Західної України. Написана журналістом Денисом Мандзюком впродовж копіткої семирічної праці з архівними матеріалами, зокрема з примірниками спортивного часопису ,,Змаг". Охоплює період першої половини минулого століття та являє собою не лише цікаву хроніку чи не найпопулярнішої спортивної гри у світі, а й колоритний, захоплюючий та пізнавальний екскурс у тогочасне суспільне життя галичан.

  На початках футбол являв собою щось середнє між регбі та вуличною бійкою. Правила як такі були привезені з Англії ,,батьком" українського спорту Іваном Боберським. Цікавою була тодішня футбольна лексика: футбол називався грою ,,копаний м'яч", футболіст - ,,грачем", команда - ,,дружиною", чемпіонат - ,,мистецтвом", а переможець чемпіонату, відповідно, ,,мистцем".

  До речі, якщо у команді бракувало усіх одинадцяти гравців, то її могли ,,докомплектувати" на місці гри з... глядачів! Спочатку було доволі сутужно як з формою, так і з взуттям, тож гра босоніж нікого не дивувала. Якщо судді, на думку вболівальників, судили нечесно, їм добряче перепадало на горіхи і під час, і після матчу. Самі футболісти теж вдавалися до ,,театру" - симуляції, за що теж могли поплатитися опісля самосудом трибун.

  Про цілу низку цікавинок через гумористичну призму можна довідатися саме з фейлетонів, якими рясніли тодішні спортивні часописи. Написані були влучно, гостро та колоритною мовою, яка би дуже сподобалася сучасному читачу. Тому ця книга буде відмінним подарунком, як футбольному фанату, якому до смаку історичні відомості про улюблену гру, так і любителям краєзнавчих видань, ґрунтовно опрацьованих та гарно проілюстрованих. Читайте та збагачуйтесь новими знаннями! Воно того варте!