Рецензии «Конструирование языков. От эсперанто до дотракийского»

• Чому нам потрібно вигадувати мови?
    vasiLIT , 19 июля 2018 г.
    До прочитання цієї книги, я ніколи особливо не замислювався, скільки існує штучних мов і навіщо вони потрібні, окрім як для уніфікованого інструменту міжнародного спілкування. Але, як з'ясувалося, наприклад, логічні мови винаходили для того, щоб зробити людину кращою - нібито більш впорядкована мова призведе до впорядкування внутрішнього світу. У книзі розповідається про те, хто і навіщо створює штучні мови, пояснюються закладені в них правила, порівнюються штучні і природні мови. Нам розповідають про різні мови: від зовсім старих до створених нещодавно, від забутих до цілком успішних проектів. Щоб матеріал краще засвоювався, пропонуються невеликі завдання. В них потрібно використовувати описані раніше особливості мови, або здогадатися про правила самостійно. Вивчаючи створення штучних мов, звертаєш увагу на недосконалість природних. У книзі багато цікавих фактів, є, чим поділитися після прочитання і обговорити зі знайомими. Особливо мені сподобалася глава про мови, які придумувалися для вигаданих світів. Книга написана цікавою мовою, читається швидко. Видання має якісне та цікаве оформлення, папір цупкий. Книга гідна уваги, тому рекомендую всім читачам!