Рецензии «Павло Скоропадський. Спогади. Кінець 1917 - грудень 1918»

• Погляд з першоджерела
    Галина Заборська, 23 января 2018 г.
    Історія це настільки цікава, наскільки і складна наука. Вона не передбачає умовного способу, а що було б якби. Історія покликана аналізувати події та явища минулого, для того, щоб мати можливість зробити з них висновки для майбутнього.
    Саме тому, важливим моментом вивчення історії є звернення до першоджерел та оригіналів документів. Книга спогадів Павла Скоропадського це інтерпретація подій 1917-1918 років у баченні тодішнього очільника гетьманату (державного утворення в період української революції ХХ століття). Наскільки її можна вважати об’єктивною? Настільки, наскільки цього хотів сам автор. Цінність цієї книги полягає в тому, що ми можемо поглянути на події тих років очима одного з творців минулого. Звісно це буде погляд певною мірою заангажований, але суть не в тому. Головне, що ми може зрозуміти та почути чому Скоропадський діяв так, а не інакше, яка була основна мета його діяльності. Маючи певний багаж знань про цей період історії та можливість звернутися до документів ми зможемо дати відповідь на запитання, наскільки щирим був автор цих спогадів, а де він злукавив.