Рецензии «Книга о разнообразии мира»

• Подорож разом з Марком Поло
    Володимир , 2 июля 2018 г.
    Ще одне джерело безцінних знань про дослідження знаменитих мандрівників. Ім'я Марко Поло відомо практично всім. Але так чи багато відомо про самого Марко, про його життя і подорожі? Насправді, про особистості цієї людини збереглися лише досить мізерні історичні відомості, які і постаралися зібрати воєдино укладачі цього видання. Книга починається з досить-таки великої вступної статті Магидовича, в якій можна знайти інформацію як про самого мандрівника, так і про факти і події, що склалися в світі за часів мандрівок Марко. Наприклад, тут наводиться існуюче на той момент подання про світоустрій, згадуються попередники Марко Поло в області дослідження світу, описуються обставини написання книги Марко, робиться спроба максимально можливо відновити маршрут його прямування і ще багато цікавих моментів. Ну а після вступу читач потрапляє вже безпосередньо в той самий світ чудес світу, описаний Марко Поло в усіх подробицях. Автор пише про все, що бачить: тут і пристрій міст, і описи природи, звичаїв, і батальні сцени ... все, що на очі потрапило, що запам'яталося, вразило, здалося важливим і не дуже ... Потрібно відзначити, що при написанні своєї праці Марко Поло оперує не тільки зібраними особисто їм матеріалами, але також використовує матеріали подорожей свого батька і дядька, Миколи і Матвія Поло, які перетнули Азію тричі.