Рецензии «Квіти для Елджернона»

• я в захваті
    Яна Василенко, 25 июня 2015 г.
    Прочитала цю книгу за одну ніч! Неможливо відірватися. Дійсно, дуже оригінальний задум і непередбачуваний сюжет. Всім раджу. Книжка залишає за собою якийсь емоційний шлейф, а це вже багато чого варте. Читаючи, складається враження, наче Чарлі Гордон-ти, а ти-Чарлі Гордон) Книга скінчилась, а ти лежиш і думаєш "Що буде зі мною далі? Чарлі, а наступний звіт? Можливо, ти станеш, або все ж лишився розумним..." І саме в цей момент ти на кілька хвилин перестаєш жити, а потім як після довгого сну вриваєшся в реальність, таку сіру... Боляче вриваєшся.
  • горе от ума
    Лысенко Галина , 9 февраля 2016 г.
    Настолько нежное, доброе, искреннее, чистое и душевное произведение. Читается на одном дыхании, а милое оформление книги приятно радует глаз. Во время прочтения вы столкнетесь не только с несправедливостью нашего мира, с его жестокостью, завистью, грубостью, противоречиями, равнодушием и бескорыстием, но и с добротой, честностью, наивностью и любовью.

Вместе с Чарли Гордоном вы переживете метаморфозу, которая оставит в вашей душе неизгладимый след, потому что сюжет этой книги не забываемый.

Очень много вопросов ставит автор перед читателем. Что есть добро на самом деле? Существует ли любовь, или это просто химическая реакция? Нужны ли людям гении? Является ли ум привилегией? А стоило ли проходить весь этот путь, чтобы познать всю злость и ограниченность мира?!

Книга действительно стоящая прочтения. Она не сложна, но в тот же момент и не проста. Через всю книгу проложена грань между добром и злом, умом и глупостью. Это именно то, что можно советовать в любом возрасте. Книга окажется кладезю эмоций для читателей любых требований. И это именно то, что станет великолепным подарком к любому празднику.
  • Варто чи ні?
    Екатерина , 5 ноября 2016 г.
    Варто! Чому?

По-перше, цікавий та водночас легкий сюжет. Читаючи цю книгу, ти занурюєшся в сторінки все глибше та глибше, пізнаючи істинну людську психологію (а люди, як правило, трапляються різні).

По-друге, проблематика. Цей витвір порушує питання людини, суспільства та особистості. Таким чином ти знімаєш рожеві окуляри і розумієш, що світ не такий вже привітний та ласкавий. Дуже мало по-справжньому людяних людей. І це прикро.

Особисто для мене, ця книга була відкриттям (хоча я і не в захваті від фантастики). Цю книгу вважають науковою фантастикою, але події в ній відбуваються правдоподібно та ненав'язливо. Не було якоїсь награнності та перебільшення. Звісно, ти розумієш, що деякі події цієї книги не втілити в життя, але Деніел Кіз дає нам можливість пожити дещо в іншому світі – світі науки та нових можливостей.

Прочитавши цю книгу, я зробила для себе висновок, що розумних людей не люблять: не люблять тому, що є хтось кращий за них; не люблять тому, що розумні люди цікавіші і вони отримують більше уваги від оточуючих; не люблять тому, що їм вже ніхто ніколи не поверне втрачений час, який можна було б витратити на самопізнання та саморозвиток.

А який висновок зробили Ви?
  • Это гениально
    Оксана Костенко , 13 августа 2015 г.
    Книга замечательная. После прочтения неделю ходишь под впечатлением. Самая любимая книга с самым грустным концом.
  • Дуже і дуже проникливо...
    Ольга, 20 октября 2015 г.
    Книга вразила до глибини душі. З таким емоційним піднесенням читала про позитивні зміни в житті Чарлі, і з таким болючим відчуттям нікчемності все закінчилося...Автор натякає нам, що все в житті відносне, і реальність, яка тебе оточує, може насправді бути набагато кращою, ніж омріяне тобою буття. Цінуйте що маєте - життя таке коротке!
  • Must read
    Павло Лінн, 25 марта 2016 г.
    У книзі "Квіти для Елджернона" розповідається про розумово недорозвиненого чоловіка, ім'я якому - Чарлі. Головний герой згоджується на операцію, націлену на покращенню його розумових здібностей.

У сюжетній лінії, написаній у формі щоденних звітів Чарлі, розкривається його подальша доля після операції. Вона виявилася корисною - все подіяло, Чарлі став розумним (аж занадто), але ж ніхто не знає, чим це все закінчиться. Нехай не думають читачі, що це історія про жахіття, та чоловіка, який мутував після операції. Ні, навпаки - це дуже тонка історія, в ході якої порушуються гострі соціальні проблеми, показано шлях дорослішання Чарлі (у тілі дорослого чоловіка він все ще залишався дитиною), нерушимі символи непорочності, ідеали, які ми створюємо собі протягом всього життя.

Всі герої у творі діють за власними роздумами, вони різноманітні - тобто не відчувається рука автора-ляльковода, який керує всіма особистостями.
    Історія розрахована на широку аудиторію, вона може виховати гарні риси в молодому поколінні, та розчулити старше. Ця книга має повне право знаходитися на полиці кожної людини.

Книга "Квіти для Елджернона" після прочитання залишає читача наодинці зі роздумами про життя, про геніїв та недоумків, про справжність дружби. Післясмак - гіркий, але історія варта прочитання.
  • Квіти для Елджернона
    Руслан , 14 января 2018 г.
    "Квіти для Елджернона" - науково-фантастичний роман американського письменника Деніела Кіза. Він написаний у формі щоденника.
    Головний герой - Чарлі Гордон. Йому 32 роки, він недорозвинений і працює прибиральником на пекарні. Це щира і світла душею людина, яка стільки років вірила, що її оточують тільки друзі. Він хоче всім подобатися. Так виховала рідна мати, яка вбивала в нього цю науку не тільки словом, але і силою. Коли ж зрозуміла всю марність своїх спроб, то вважала за краще позбавитися сина. Хлопцю дуже важко читати, писати і розуміти, що говорять люди навколо, але він намагається. Чарлі - кращий учень в школі для таких, як і він, але хоче стати розумнішим і все знати. У нього з'являється можливість позбутися своєї "хвороби", коли йому пропонують піти на операцію мозку, яка поліпшить його інтелект. Але проблема в тому, що ця методика на людях ніколи не застосовувалася, а ці операції проводилися тільки на піддослідних тваринах. І одна з таких тварин - миша на ім'я Елджернон. Її за допомогою операції зробили геніальною і змушують бігати по лабіринтах, проводячи різні експерименти.
    Чарлі не так хотів стати розумним, скільки хотів любові, дарувати почуття іншим, отримувати їх, не бути самотнім. Просто хотів бути нормальним, бути як усі. Він був позбавлений цього, будучи і недоумкуватим, і генієм. У Чарлі Гордона не було можливості розпорядитися своїм життям.
    Після прочитання переймаєшся глибиною і психологізмом роману, адже зачіпає стиль оповіді і сама історія. Душевна, зворушлива і сумна розповідь. Але, безумовно, чудова і повчальна. Книга дійсно дуже сильна. Вона з переліку тих, які потрібно прочитати кожному.
  • Квіти для роздумів
    Оксана Павлова, 4 декабря 2017 г.
    Знаєте, сумнівалась чи осилю написати рецензію на цю книгу.
    Я пригледіла її вже давно у книгарні, повертіла в руках, прочитала кілька відгуків і таки наважилась замовити її на Якабу.
    Особисто для мене книжка була частково важкою, але разом з цим, цікавою, душевною і глибокою, повчальною і сильною.
    Знаєте, для мене важливий настрій під який я читаю книгу, тому я прочитавши дві глави, закинула її - був настрій до чогось легшого і веселішого, мабуть я боялась, що книжка буде сльозливою, однак я таки взялась «Квіти для Елджернона» і мої переживання не виправдались. Так, це драма, але якась легка, читається на одному диханні, згодом я просто "ковтала" сторінки книги.
    «Квіти для Елджернона» - нестандарт, вона про незрозумілі для нас, можливо навіть десь страшні речі. Вона провокує читача задуматись про життя і здоров'я, про те, наскільки ми не цінуємо те, що є у нас "по дефолту", адже люди схильні уникати людей з інвалідністю і задумуються про такі речі у випадку, коли це зачіпає їх особисто, або ж їх оточення.
    Після прочитання книги задумуєшся наскільки важливим є життя, здоров'я, наскільки важливо використоввати його правильно, не кидати на вітер. Адже давайте глянемо на головного героя Чарлі - наскільки мало часу він мав будучи "таким як ми", і наскільки багато він зробив.
    «Квіти для Елджернона» дійсно варті уваги читача, думаю, вона допоможе багатьом переосмислити своє життя.
  • Роман, выросший из рассказа
    Екатерина Львова, 29 марта 2017 г.
    Трогательная история жизни затягивает с первых же страниц. Мы погружаемся в простой мир Чарли. Понимаем то, чего не может понять он. Начинаем переживать за него, сочувствовать ему. Но несправедливость не исчезает даже тогда, когда Чарли меняется. Справившись с этими проблемами, он сталкивается с новыми.
    Два разных Чарли. Две разных жизни. Какая из них лучше? Надо ли стремиться к большему или просто плыть по течению? Можно ли переломить свою судьбу? Есть ли путь к счастливой жизни? Надо ли прощать? Стоит ли возвращаться в прошлое? И множество других вопросов. Книга настолько живая, что вызывает кучу разных эмоций: радость, грусть, задумчивость, негодование, спокойствие, местами недоумение. Самое главное - это то, что никто не сможет остаться равнодушным. Поэтому, не проходите мимо этой книги, выделите время и прочитайте ее. Вы не пожалеете о потраченных часах.
    Это роман, который не скоро забудется после прочтения. А забудется ли вообще? Скорее всего захочется перечитать его еще раз и заново погрузиться в мир Чарли. Эх...
  • Що це за квіти?...
    Світлана , 3 января 2017 г.
    Вперше до рук я взяла цю книгу кілька місяців тому - відкрила і закрила. Не знаю, що мені завадило тоді її прочитати. Чи це назва мене спантеличила, чи це незвичний формат. Зрештою я відважилася прочитати цю книгу. Я її не просто прочитала із задоволенням, я її "проковтнула". Ця книга буде актуальна в будь-який час. Ми прогресуємо, намагаємося йти в ногу з часом, ставати мудрішими, розумнішими, але забувши приказку: "Менше знаєш - міцніше спиш".

Ми рухаємося за однаковою треєкторією - дитсадок, школа, університет... Для чого? Хіба не, щоб бути розумними? Е ні... Просто нас так навчили. Жага до знань в нас то прокидається, то згасає.

Розумним якраз хоче стати головний герой книги. Проте для чого йому стати іншим? Він не знав, що коли ти змінюєшся, то й змінюється світ довкола тебе.
    Прочитайте цю книжку. Ваш світ теж зміниться! Не сумнівайтеся! Це не просто "Квіти..." на душу, це бальзам на серце, це випробування для ваших нервів, а також нестримна жага читати далі!

Раніше ніколи не задумувалася, як живеться розумово відсталим людям, була суворішою до них. Але побачила, на скільки їм не просто живеться. Вони живуть у зовсім іншому світі і потребують зовсім мало, аби бути щасливими. Ця книга, ніби перенесла мене у інший світ, світ, де розум - не просто високий IQ, а щось значно більше...