Рецензии «Кінець роману»

• Кінець ненависті
    Юлия Мосиец , 2 марта 2018 г.
    Ця книга заділа щось дуже потаємне. Мабуть, те "я", яке довгими роками я приховую від усіх решти - зрештою ж ніхто нас не любить такими, як ми є насправді.
    "На відміну від усіх нас, вона вміло ухилялася від надокучливого чуття провини"
    Нас сприймають через призму своїх думок та почуттів. За нелюбов приймають найщиріше кохання, за брехню - істинну правду. Це книга про кохання, ненависть та пошуки власного Бога, що, в принципі, не залежить від релігії. Моріс ненавидить Сару, що покинула його. Чоловік Сари Генрі ненавидить Моріса, бо підозрює того в зв*язку з дружиною, а Сара ненавидить себе, бо "сучка й облудниця".
    "Я хочу такого, що прийме всю правду про мене й не потребуватиме оберігання".
    Чи ж має щось спільне кохання з жагою володіння та ревнощами? І чи не найвищий прояв любові - відпустити того, кого ти любиш?
    Просто є інші, у них іншого кольору крила і їм треба щось більше, ніж просто жити, але вони теж вміють кохати, при чому дуже сильно, нехай і не зовсім зрозумілим коханням.
    "Кінець роману" - ода любові, що завжди закінчиться.
    "Боже, Ти вже досить зробив - пограбував мене до нитки. А тепер я надто втомлений і старий на те, щоб учитися любові. Дай мені спокій - раз і назавжди."
  • "Кінець роману"
    p-t-a-s-h-k-a , 22 октября 2017 г.
    Книгу Грема Гріна «Кінець роману» можна уподібнити з книжкою Ієна Мак’юена «Амстердам». В «Амстердамі» оповідь починається з похорону коханої жінки обидвох головних героїв. Так само в «Кінці роману» є жінка Сара. У неї є чоловік Генрі Майлз, а також серед головних героїв її коханець Моріс Бендрікс. Моріс знайомиться з Сарою маючи на меті використати її в своїй творчості, як письменник. Це призводить до захоплення один одним. Сара поринає в чуттєві стосунки з Морісом. Книга написана з вуст головного героя Моріса Бендрікса. На початку оповідки він зазначає, що ця книжка не про любов, а про ненависть, яка охоплює весь роман. Хоча не можна однозначно сказати, що читаючи роман ти бачиш тільки ненависть, яка займає чільне місце в ньому. Так вона присутня на сторінках книги. Але є не тільки вона. Є любов, є жертва своїми почуттями та вигодами. Грем Грін має свій особистий стиль письма, його цікаво читати. Хочеться зазначити, що книга заснована на епізодах з життя самого автора. Є в книзі багато неодназнозначних, суб’єктивних поглядів, завдяки чому читати її стає ще цікавіше.
    Наостанок, з приводу зовнішнього вигляду цієї книжки, завдяки новітнім технологіям, її обкладинка приємно вразить своїх читачів своєю структурою.