Рецензии «Кав'ярна на розі»

Средняя оценка
4
 • 5
  2
 • 4
  3
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Лучшие рецензии
 • Кав'ярня на розі
  Ірина , 23 января 2015 г.
  Рецензия полезна?
  Історія однієї пригоди Лідки захоплює з перших сторінок. Спочатку дівчина шукає викрадача книги, котру вона читала,згодом,познайомившись із ним поблище,вирішує допомогти віднайти його втрачене кохання...Книга вчить більше помічати особливості людей що нас оточують,неважливо чи це колеги по роботі,чи хороші друзі,чи просто перехожі.Після прочитання на душі залишається тепло та легкість.
 • Все буде кава
  Галина Гришина, 28 июня 2017 г.
  Рецензия полезна?
  Зараз дуже модно пити каву, писати про каву та думати про каву. Одне лише слово "кава" у заголовку того чи іншого роману є запорукою його успішних продаж.

  "Кав'ярня на розі" Оксани Сайко — не виключення. Ну де б ще молода авторка побудувала літературні декорації для розвитку подій, як не у львівській кав'ярні?

  Герої книги — досить типові персонажі: невдаха-поет, дивакуватий незнайомець, дівчина-кельнерка, яка не може визначитися з майбутньою професією, але скрізь пхає свого носа. Але ця типовість героїв не заважає читачеві слідкувати за розвитком подій у романі.

  Вдало жонглюючи буденністю та вигадкою, Сайко рядок за рядком плете людські долі своїх літературних героїв, намагаючись завершити все прогнозованим хеппі-ендом.

  Видавець рекомендує цю книгу як підліткову літературу, видавши її у серії "Майже дорослі", але роман буде цікавий не лише підліткам.

  Ця кавова історія — для вразливих читачів, які хочуть провести вечір у гарній літературній компанії, смакуючи, звичайно, кавою. І хоча фінал роману занадто передбачуваний, це не змусить вас жалкувати про марно витрачений час.
 • Місце, де зігріваються людські серця
  Oksana , 11 апреля 2017 г.
  Рецензия полезна?
  «Кав'ярня на розі» - книга з п'янким ароматом терпкої кави, крапель дощу за вікном, затишку та тонкого мережива життєвих історій.

  Українське містечко із бруківкою, ароматом кави, та похмурістю дощового дня. Львів? Чернівці? Коломия? Мукачеве? Кожний впізнає у ньому своє місто/містечко.
  На розі знаходиться кав'ярня із доступними цінами, домашнім затишком та смаколиками. Хтось приходить сюди випити кави, яка недорога та на диво смачна, хтось заховатись від щоденних турбот і шаленого ритму життя за дерв'яним столиком, насолоджуючись хвилинками спокою, інші, щоб провести час з друзями. Тут працює юна Лідка, яка готується до вступу на екномічний, щоб втілити в життя батькову мрію, штудіюючи у вільний від роботи час ненависну їй математику. Дівчина зустрічає різних людей, пірнає у вир таких різноманітних та несхожих життєвих історій, розгадує таємниці людських сердець. Вона любить спостерігати за постійними відвідувачами: за отцем-богохульником, котрий щоразу з’являється у кав’ярні з новою білявкою, за поетом-невдахою, якому вкотре не вдається видати свою книгу, за паном із житлової контори, який через негаразди у родині щодня зганяє свою злість на інших, за пані, що приходить лише аби привернути увагу столяра, котрий щовечора сидить за сусіднім столиком із кухликом пива. Аж поки до кав'ярні не завітав дивний відвідувач у крилатому капелюсі й не поцупив Лідчину книжку. Намагаючись розгадати таємницю незнайомця, дівчина занурюється у напівдетективну історію, де вона пізнає глибину людських почуттів. Дівчинка-підліток, яка ще сама не розібралась у собі, допомагатиме дорослим розплутати клубки їхніх проблем та негараздів.

  Кав'ярня на розі - милий заклад, що притягує, немов магнітом самотніх, стурбованих, загублених. Він знає таємниці душі, які не наважуються розказати навіть найближчим. Він бачив радості зустрічей та сум розлуки, лікував розбиті серця, вселяв надію, робив людей трішечки щасливішими. Ця книга подарує вам тепло, зігріє серця у дощову та похмуру погоду.

 • Подорож лабіринтами людських доль
  Anna , 8 марта 2017 г.
  Рецензия полезна?
  Це тоненька, але надзвичайно атмосферна книга. Її можна прочитати за чашечкою кави або чаю за один вечір. Книга про маленьке місто і затишну кав'ярню. Тут усі свої, і прихід чужинця викликає неабиякий інтерес. Лідка працює кельнеркою і готується до вступу на економічний факультет. Бо так хотів батько. Сама ж дівчина не надто любить математику, але обожнює книжки.
  І от одного разу в дощовий день у кав'ярню завітав дивак у старомодному капелюсі, а за мить зник разом з Лідиною книжкою. Саме так починається подорож дівчини лабіринтами чужої долі. Вона спробує виправити чужі помилки, допоможе віднайти сенс життя не одній людині, і нарешті зрозуміє, що головне — слухати своє серце, а чужі мрії здійснювати не варто.
  У "Кав'ярні на розі" Ви зустрінете колекціонера забутих книг, який рятує їх, ховаючи від світу. Саме цей дивак-фанатик стане другом Лідки, вона спробує змінити його життя, але чи зможе?
  Щодня у кав'ярні збираються одні й ті самі люди. Їх долі пов'язані між собою, інколи трагічні або, навпаки, щасливі. Тут можна зустріти отця-богохульника, чию віру відновила стара понівечена ікона; поета-невдаху, чия поезія така правдива і щира, що ніхто не бажає її видавати; пралю і слюсаря, що таємно закохані один в одного, але бояться зробити перший крок, та багатьох інших.
  На цих 169 сторінках переплелося стільки людських доль. Ви співчуватимете одним героям, лаятимете інших, але продовжуватимете читати. Книгу можна розібрати на цитати. Стільки прекрасних і мудрих фраз, описів маленького міста і вузеньких брукованих вуличок.
  Раджу прочитати її всім. Двері кав'ярні завжди відкриті для гостей. Вона чекає саме на Вас.
  "Усім у житті керує випадок. Він іноді може бути справедливим, а іноді сліпим."
  "Коли поезія здається чимось незбагненним, і ти дивуєшся їй, тоді вона, мабуть, справжня. У справжній поезії немає місця для брехні та фальші. Інакше вона не вразить, не торкнеться душі."

  "А дощі, як виявилося, таки дійсно несуть із собою переміни..."