Рецензии «Як розмовляти з дітьми про мистецтво»

Средняя оценка
4
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1
Лучшие рецензии
Написать свою рецензию
 • Мистецтво для дітей: просто про складне
  татьяна шикерява , 26 февраля 2017 г.
  Рецензия полезна?
  "Як розмовляти з дітьми про мистецтво" Франсуаза Барб Галль- це справжня знахідка! Ця книга буде надзвичайно цікавою не лише для своєю основної аудиторії - дітей. Вона просто неперевершений путівник у класичне мистецтво для дорослих.
  Адже, якщо дивитися на картини Народження Венери Сандро Боттічеллі, то все начебто зрозуміло і більш-менш можна пояснити сенс і суть картини. Але є й інші справжні шедеври, зокрема, сучасні, які подекуди й дорослим не під силу зрозуміти. І на перший погляд вони здаються дуже незрозумілими і незамислуватими штрихами пензлика на полотні, а мають свою історію створення і самі є частиною певної епохи мистецтва та соціуму, піднімають глибокі питання. Саме ця книга привідкриває двері і світ мистецтва та пояснює чимало дрібничок:наприклад, чому усі до дрібничок. Наприклад, чому Мона Ліза Леонардо да Вінчі не надто весела картина, чому вана така темна і світло акцентоване на руках, чому на картині небагато барв, що там на задньому плані, чи багато Леонардо да Вінчі створів картин.
  Книга має дуже гарну структуру і розрахована на дітей від маленьких до +101 )) Під кожну вікову групу: дітей від 5-7 років, 8-10 років, 11-13 років є власні питання і відповіді відповідно до віку. Утім, ще раз підкреслюю цю книгу варто читати усім. Читати по троху, один день - одна картина - щоб інформація добре засвоювалася.
  А коли перегорнете останню сторінку, то є продовження - Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ століття того ж самого автора. Франсуази Барб Гааль.
 • Рецензия
  Марина Бондарчук, 7 июня 2018 г.
  Рецензия полезна?
  "Як розмовляти з дітьми про мистецтво" рассчитана, прежде всего, на детей, но и людям, которые только начинают знакомиться с миром живописи, книга очень пригодится и понравится.

  Вот казалось бы, смотришь на картину и видишь все, что нужно, но кто же задумывается над тем, что автор хотел изобразить, что за история скрыта за тем или иным рисунком и, почему было нарисовано так, а не иначе (здесь необходимо либо тонкое, детальное знание эпохи, либо комментарии специалиста) и именно тогда на помощь приходят книги подобные этой.

  Под репродукцией картины указаны вопросы, которые могут возникнуть у детей того или другого возраста, и ответы на них.

  Например, я и понятия не имела Ян Ван Эйка изображена не беременная женщина, оказывается выглядеть подобным образом было модно. Да и о картине "Рождение Венеры" я узнала много нового и интересного для себя.

  Да и просто рассматривать репродукции картин было интересно.

  Но вот сколько бы автор не твердил о современном искусстве, сложности одного цвета, эта ветвь "Искусства" осталась мною не понятой. Совсем.
 • Простими словами і в зручній формі
  Олеся Кізима, 23 июля 2017 г.
  Рецензия полезна?
  Якщо до Ваших рук потрапить ця неймовірна книжка, відкривайте її хутчіш! І нема різниці, яку сторінку, як і неважливо, де Ви зараз знаходитеся!))

  Припустимо, відкрили на сторінках 78 та 79. Ліворуч Вам усміхнеться загадкова ,,Мона Ліза" або ,,Джоконда", намальована близько 1503-1506 років. Дерево, олія; 77×53 см. Знаходиться у музеї Лувр (Париж, Франція). Праворуч містяться найбільш ймовірні питання, які би поставила дітвора 5-7 років (Хто ця жінка? Хто її намалював? Чому картина така темна? Чому Джоконду завжди називають красивою?), 8-10 років (Чому ця картина така знаменита? А що там на задньому плані? Чому контури такі нечіткі?), 11-13 років (Чи здобула ця робота визнання у часи Леонардо да Вінчі?). І до кожного питання - лаконічна відповідь, подана простими словами.

  Цю книжку можна розглядати і як конспект, і як путівник, і як довідник, і як мистецький довідник водночас, причому будь-де, навіть у громадському транспорті чи десь у черзі. Вона адресована не лише натхненним батькам та педагогам, а й усім-усім спраглим поглибити свої знання у світі художнього мистецтва.

  Але поряд з усім вищенаписаним, це не підручник з історії мистецтва: тут нема ані звичної хронологізації, ані нанизування ученої термінології. Ця книжка створена з метою полегшити життя усім, хто любить живопис, але не зовсім знає, як оглядати мистецькі твори. І, найважливіше, як поділитися цією приємністю із дітьми.

  Тут нема традиційного трактування творів образотворчого мистецтва. Завдання книжки - ,,поставити" читача перед картиною: що в ній можна побачити та відчути? як це висловити простими, зрозумілими словами?

  Як зацікавити дітей картинами? Автор дає підказку: висловіть перше враження просто, дозвольте дитині вибрати самій найцікавішу картину, користуйтеся планами і читайте описи експозиції. Й не забудьте придбати листівки-репродукції наприкінці. Як і не оминіть кафе: так похід у музей стане справжнім ,,виходом у світ"!))
 • Рецензия
  Наталія, 7 мая 2015 г.
  Рецензия полезна?
  Пречудова книга. Корисна передусім дорослим. Багато чого відкрила для себе особисто. Дякую. Задоволена, що обрала її.