Рецензии «Історія України від Діда Свирида. Книга 2»

• Раджу!!!
    Світлана , 12 августа 2017 г.
    Виходу у світ другої книги історії від Діда Свирида я, як і решту, очікувала з нетерпінням. Тепер, прочитавши її, можу сказати, що дуже потішена.
    Чим же така особлива дана книга?
    Вона проста і доступна. Тут немає надлишку наукової термінології і складних речень. Будь-яка подія описується легко і зрозуміло. Приклади розкриття причинно-наслідкових зв"язків дуже вдалі і осягнути їх може навіть дитина. Чого варте лише порівняння системи престолонаслідування, запровадженої Ярославом Мудрим, з багатоквартирним будинком. Вкотре дідусь довів, що складне завжди можна пояснити на прикладі простого, моя улюблена "кухонна психологія".
    Книга антикумирна (написати антигеройська рука не піднімається). Дідусь почергово знімає з усіх історичних діячів ореол винятковості, геройства, возвеличення, святості. Він вказує на їхні досягнення, якщо вони були, але також і показує хиби, недоліки, провали тощо. Усі вони перетворюються на звичайних людей. Трохи з цієї тенденції вибивається постать Чингісхана у автора, бо тут дідусь додав до уявлень про монгола, як лютої, жорстокої людини ще й інші характеристики-розум, кмітливість, честь, далекоглядність,-які, зазвичай, у підручниках історії знайдеш рідко, хіба у вузькогалузевих працях.
    Історія від Діда Свирида розбиває чимало міфів, які засвоєні нами ще зі школи і до сьогодні панують у широкому вжитку. Які? Про Ігорів похід на половців, битву на Калці, тяжкість татаро-монгольського іга, Куликовську битву-це з найпопулярніших. Та й узагалі дідусь доволі прискіпливо розглядає усе те, що здається величним з боку російських істориків, а також і те, що надто героїзують українські.
    Свирид Опанасович вводить у вжиток кілька нових понять, якими просто не можу не поділитися-Андрія Боголюбського він називає Іконокрадом, і на сторінках часто можна зустріти згадку про особливу зброю братів Данила і Василька-СУВ. Здогадуєтеся, що це? Навряд. Це спокійна українська впертість (СУВ)
    Особлива подяка дідусю за котів. Не завжди у книзі з історії Ви знайдете згадку про цих тварин. А Дід їм майже цілий розділ присвятив. Повірте, роль цих істот у перебігу історичних подій таки доволі велика.
    Потішила мене фраза про те, що історія України потребує ще глибокого вивчення, бо у дітей складається хибне враження, що за часів Галицько-Волинської держави життя на інших українських землях не існувало, а воно було, просто не досліджене і не описане.
    На жаль, книга не без гріхів. Очевидно, сказався поспіх видання Історії до Книжкового Арсеналу. Одруківки, пропущені літери і навіть слова.
    Та попри це, "Історія України від Діда Свирида" й надалі лишається моїм найулюбленішим підручником, хоч дідусь і каже, що він лише скромний сільський обиватель, а геть ніякий не вчений. Тепер очікую появи третьої книги.
    Дякую, Свириде Опанасовичу! Впевнена, завдяки Вам кількість бажаючих більше дізнатися про історію рідної землі зростатиме, причому в геометричній прогресії.
    Раджу!!!
  • Книга, от которой трудно оторваться
    Natasha Sabadash, 7 июля 2017 г.
    Те, кто уже прочитали первый том, согласятся со мной, что второй том ждешь с очень большим нетерпением. Что же там происходило дальше?

И с первых страниц попадаешь в Киев, к Ярославу Мудрому. Он как раз выдает замуж своих дочерей. Об Анне знают все, но скорее всего мало кто знает, как сложилась ее судьба. Почитайте, очень интересно.

Когда читала эту книгу, то постоянно ловила себя на мысли, что фраза "схід та захід разом" - очень правильная и актуальная до сих пор.

В книге описывается круговорот событий с детьми и внуками Ярослава. Тут и Киев, и теребовлянский князь Василько, и Данила Галицкий, и Крым, и битва на реке Сутень (как оказалось это река Молочная в Запорожской области).

А вы знали, какой город Украины монголо-татары так и не смогли взять? А здесь об этом написано.

Интересны события основания Москвы, которая по сути началась с кражи тысячелетия Андреем Боголюбским. А вы знаете, что и откуда он украл? Кстати предмет его воровства цел до сих пор и его можно увидеть своими глазами, правда для этого придется ехать в Москву.

На месте и знаменитая парочка таможенников. Они идут в ногу с духом того времени.

Эта книга, как и первая, читается на одном дыхании.
    Прекрасное изложение, интересные факты.
    Книга, с которой можно заново влюбиться в Украину и ее историю.
  • Рецензія
    Анастасия Кононова, 2 ноября 2017 г.
    Якщо ви вже прочитали першу книгу, то я не здивована, що ви хочете придбати другу. Адже "Історія України від Діда Свирида" - це неймовірно захоплива книжка, в якій розповідається історія України від перших поселенців і до сьогодення. Зараз написано лише дві книги, але вони є такими чудовими, що тисячі читачів чекають на вихід наступних.

Чому я рекомендую її вам? Тому що нікому не подобається сидіти за нудними підручниками і зубрити всю ніч перед контрольною роботою. А Дід Свирид подає нам ту саму інформацію таким чином, щоб нам було легко і зручно її сприймати.

Справді, до прочитання цієї книги я вважала, що історія - це дуже нудно, і не знала, як підготуватися до ЗНО так, щоб здати його успішно. Тому дякую видавництву "Юністіан", авторові цих книжок, і всім, хто працював над створенням книжки, яка так припала до душі всім читатам, які придбали і прочитали цю цікаву енциклопедію.

Я хочу додати, що "Історія України..." зацікавить навіть тих, хто ніколи не любив історію, повірте, набагато приємніше прочитати нашу історію з легкої руки Діда Свирида.
    Анастасия Кононова, 24 июля 2017 г.
    "Історія України від Діда Свирида" - вторая книга от некого Свирида Опанасовича. Те, кто прочел первый том, непременно ждали выхода продолжения. Первая книга стала бестселлером продаж, поэтому неудивительно, что читатели с нетерпением ждали выхода еще одной.
    Автор продолжает рассказывать нам историю нашего государства. События во второй книге охватывают период с десятого столетия до четырнадцатого. Мы прочтем обо всем, что происходило на нашей территории со времени правления Ярослава Мудрого и до битвы на реке Синие Воды.
    Вторая книга не менее увлекательна, чем предыдущая. Тот же стиль написания, легкая подача исторических фактов и событий, которые очень легко запоминаются с первого раза в отличии от зубрежки на уроках истории. Все события поданы в легкой форме, с ноткой юмора и иронии.
    Помимо этого в этой книге можно встретить такие исторические факты, о которых мы ничего не знали, и о которых нам не рассказывали на уроках истории.
    В общем, однозначно советую прочесть эту книгу, ведь мы должны знать историю нашей родной Украины, а с помощью этого "легкого учебника" сделать это будет намного легче.