Рецензии «Імперія ангелів»

• Відгук
    Галинка , 10 января 2018 г.
    Цикл «Ангели» включає в себе дві частини «Танатонавти і «Імперію ангелів».
    Танатонавти – це люди, які прагнуть дізнатись, що буває після смерті і активно займаються вивченням цього питання.

В «Імперії ангелів» розповідається про одного з танатонавтів, який помирає безглуздою смертю через нещасний випадок. І от він отримує нагоду самостійно пізнати яке воно загробне життя.

Тут розповідається про те, який шлях проходить душа в проміжку між тим, як вона покидає тіло і постає перед Небесним судом. Що таке Рай і де насправді знаходиться Пекло. Хто такі Ангели-охоронці і яка місія стоїть перед ними.

Три головні герої – це люди різної статі, національності і світобачення, єдине що їх об’єднує, це спільний Ангел-охоронець. Головне завдання Ангела-охоронця – зробити так, щоб після смерті, душі цих людей, потрапили в Рай. Але як це зробити, якщо вони своє життя бачать зовсім по-іншому? І що буде, якщо Ангел на деякий час забуде про своїх підопічних, щоб вдовольнити власну цікавість?

Ангел-охоронець має виконувати усі прохання свого клієнта, але самим людям треба бути дуже обачними в своїх побажаннях, бо необдумані вчинки часто призводять до неочікуваних наслідків.

Деякі з бачень автора можуть категорично відрізнятись від християнських догм і бути суперечливими. Але книжка однозначно навіває на роздуми і може багато чого навчити.
  • Дивна-дивна книга
    aravita.bl , 13 августа 2017 г.
    Безперечно, це - суперечлива книга. Але ж саме такі приваблюють читачів. Я дуже рада, що "Імперія ангелів" вийшла українською і що завдяки "Yakaboo" я відкрила для себе письменника Бернара Вербера.
    Особисто мені авторова концепція потойбічного світу припала до душі. Хоча дехто й не знаходить у ній певної логіки, дехто обурюється, що релігію прирівняно до міфології, що догми християнства порушено, я вважаю, до книги слід ставитися більш лояльно, по-філософськи. Врешті-решт, ніхто з нас не знає, як цей світ влаштовано насправді.
    Головний герой Мішель Пенсон, ставши янголом, бере під опіку три людських душі. А ще він разом із друзями-колегами прагне досліджувати Рай і позаземні цивілізації. Це створює нашарування сюжетних ліній, інтригу, певною мірою ускладнює твір, що мені, якщо чесно, подобається. Утім, текст все одно більш тяжіє до масової, ніж до високої літератури. Читати легко, на одному подисі. Цікавою видалася теорія про таємне значення цифр.
    Дещо неправдоподібний фінал роману - битва ангелів із неприкаяними душами. Склалося враження, ніби автор "нафантазував" уже стільки, що не знає, як закінчити. Утім і в цій сцені є щось символічне. Узагалі, "Імперія ангелів" - збірка очевидних і прихованих смислів. Та попри дивність книги, істини, які вона проповідує, правильні.
    Роман вчить людину еволюціонувати духовно: перш за все, саморозвиватись і виходити за межі доступних вимірів, не бути обмеженою, вузьколобою, не заздрити іншим, а будувати власне щастя. Для мене це - переконливий аргумент читати книгу і поважати її автора. Бажаю і вам "познайомитися" чи "налагодити дружбу" з творами Бернара Вербера!
    P.S. А ще - мати рейтинг більший від 333 балів!
    P.P.S. Зрозумієте, прочитавши "Імперію ангелів".