Рецензии «Мандрівний замок Хаула»

• О бродячем замке
    Ирина , 4 августа 2016 г.
    О творчестве Дианы Уинн Джонс начали говорить именно после этой книги, а точнее, после выхода в свет всемирно известного одноименного мультфильма Хаяо Миядзаки «Бродячий замок». С тех пор (да и до того), писательница написала не одну прекрасную сказку, но они, увы, всё равно остались в тени «Замка».
    В нескольких существенных моментах книга отличается от мультфильма, поэтому даже если Вы смотрели шедевр Миядзаки - не откажите себе в удовольствии прочитать и первоисточник. Тогда некоторые мелочи и сюжетные повороты станут более понятны. По этой же причине, кстати, можно смело смотреть «Бродячий замок» и после прочтения)

Эта история очень... теплая. Сюжет развивается равномерно и плавно. Герои успевают и напортачить, и повздорить, и приключиться, и пошутить. Очень порадовали именно шутки в духе типичного английского юмора!

Каждый герой в этой истории сам себе на уме и каждый преследует свою цель, причем цели эти вполне понятны.

Отдельного внимания заслуживает перевоплощение Софи. Писательница действительно превратила девушку в старуху, а не поселила молодой дух в старушечье тело. Пускай изначально её и нельзя было назвать очень бодрой и весёлой, но в перевоплощение веришь - тут тебе кряхтение, и бормотание под нос, и постоянное желание спать, боли в спине. В такую старость веришь.

Что до Хаула... Уверенна, он сумел стать любимчиком молодых девичьих сердец не только в книге, и в реальном мире. Симпатичный капризный парень-волшебник, у которого есть какая-то тайна - ну что еще нужно для любви?)

Отдельного внимания заслуживает само издание книги. ВСЛ с его серией «Дивовижні світи» - это что-то само себе волшебное. Здесь радуют глаз красочная обложка, и приятная бумага. Перевод тоже не подвел! Правда, если Вы не привыкли читать на украинском, то нужно будет "причитаться".

Книга хороша и для подростков, и для взрослых, а еще станет хорошим началом знакомства с книгами Дианы Уинн Джонс.
  • Мандрівний замок сміху
    Ирина Афонина, 10 октября 2017 г.
    Колись холодним, зимовим вечором я взяла в руки товстеньку книжечку "Мандрівний замок Хаула". Відкривши книжку, перше, що кинулося мені в око - це анотація, а особливо ця фраза - "дівчинку Софі відьма перетворила на стару бабу". З якимось дивним острахом я читала перший розділ. Дійшовши до напису "Розділ другий", книжка закрилася і не відкривалася до слідуючої осені. Ще треба завважити, що Хаул лежав у нас на полиці добрячих три місяця. Чому? Бо я боялась його читати.
    Після невдалого початку всім знайомим я розповідала:
    - Ця книга для дорослих, а не для дітей. Вона така страшна й не цікава. Там бідну дитину перетворила на стару бабу Відьма Пустирищь. Страшний чарівник Хаул їсть дівчачі серця. Фу, яка бридота!
    Але цієї осені Мандрівний замок Хаула відкрив для нас новий, небачений світ пригод про стареньку Софі, веселого Майкла, вогняного демона Кальцифера, пришелепкуватого людину - пса й самого Хаула. Читали кожного вечора перед сном й кожен раз зі спальні долинав веселий регіт. Так як опудало не даволо Софі проходу й все рвалось у Мандрівний замок. Зараз у нашому мовлені зявилося безліч кумедних фраз з цієї книги.
    Про Діану Вінн Джонс я чую перший раз, але її писанина мене захопила. Видно, що людині подобається своя права.
    Дуже раджу прочитати! Книга чудова, весела, химерна й захоплива! Як сказав Всеволод Нестайко:
    Читайте, читайте і ще раз читайте!
    Маринка, десять років.
  • Замок для всієї родини
    Вера , 9 октября 2016 г.
    В цій книжці мене вразило три речі. По-перше, це те, що мультфільм і книга чарівні по-своєму. Хоча мультфільм дивилася не один раз, відчуття того, що "я все знаю" під час прочитання не було. По-друге, те що майже всім в сім'ї книга сподобалася. Відгуки зовсім різні від " це ж дорослим цікаво" і до " добре що Кальцифер не пішов геть наприкінці" (Кальцифер це зовсім не головний герой, він вогняний демон, проте лише прочитавши книгу можна підібрати собі там улюбленця). Була і реакція "як ви таке читаєте" ;) та найбільший показник для мене був той, що майже тиждень син майстрував з лего замок Хаула, з тисячі детальок і мотора. Ну і останнє. Авторка згадує, що колись школяр попросив написати її книгу про ходячий замок, що саме вона і зробила. Проте ім'я школяра вона не пам'ятає. Як можна не пам'ятати ім'я хлопця з такими чудесними ідеями?
    Отже книга дійсно подарарує кожному своє. Дівчаткам ніжну історію про кохання, хлопцям про могутнього чарівника і його світ з павучками, цікавими дивайсами і чарами.
  • Радій життю, читай казки і вір у дива...
    Елена Павлова, 18 июня 2018 г.
    «Мандрівний замок Хаула» — пречудова книжка з доволі незвичайним і достатньо заплутаним сюжетом, в якому перетинається багато проклять і доль тих, хто під ці прокляття втрапив. У центрі казки чудернацький мандрівний замок, під дахом якого невипадково оселилися разом головні герої з їх історіями та таємницями, чиї шляхи тісно сплутані різними і теж невипадковими обставинами, тож слідкувати за розвитком подій і подальших відносин між цими героями дуже цікаво та аж ніяк не нудно. Книжка, безумовно, легка, добра й оптимістична, але водночас і трохи філософська. Головне «життєве кредо» Софі «не шукати щастя, бо спіткає невдача» можна обернути й іншим боком — як не тікай від щастя, воно все одно тебе наздожене, хоч і через невдачу. Хтозна, як би склалося життя Софі далі, якби їй так не пощастило втрапити під чари злої Відьми, через що Софі майже виштовхало у невідомість та невизначене майбутнє, отже саме так розпорядилася доля, що є вища за Відьму Пустирищ, оскільки сама ця Відьма теж шахова фігура у грі... На мене ця книга справила неабияке враження як своєю реальною казковістю, так і цим самим усвідомленням, що ніщо в житті — добре чи погане — не стається просто так, і що ніколи не знаєш, де втратиш, а де знайдеш; що все, так чи інакше, складається як треба і навіть через низку невдач можна дістатися свого щасливого фіналу... Отож, як на мене, головний висновок цієї казки і є — просто живи і радій життю, читай ось такі надихаючі казки і незважаючи ні на що вір у чудеса...
  • Помандруєм?
    Олеся Кізима, 19 мая 2018 г.
    Мабуть, чи не геть усі сучасні українські читачі чули про казку англійської письменниці Діани Вінн Джонс ,,Мандрівний замок Хаула", ба навіть не лише прочитали її, а й продовжили знайомство з іншими книжками авторки, які згодом вийшли у тому ж таки ,,Видавництві Старого Лева" у незрівнянному художньому оформленні обкладинок від творчої студії ,,Аґрафка"; або, як і я, спочатку переглянули однойменне аніме, котре побачило світ у 2004-му році з-за сприяння японського режисера Хаяо Міядзакі. В будь-якому разі, слід віддати належне обом формам історії про Софі; та найбільш, звичайно, що літературній ,,мамі", котра ,,народила" цю казку на світ Божий ще у 1986-му році, збагативши всесвіт фентезі ще одним неповторним світом -- світом магії, де мандрує таємничий замок чарівника Хаула.

Головна героїня оповіді -- вісімнадцятилітня сирота Софі, яка працює капелюшницею у майстерні своєї мачухи. Зачаклована Відьмою Пустирищ у старезну бабуню, Софі подається мандрувати світами. Першим на її шляху за окраїнами рідного містечка виявився дивовижний замок з недоброю славою: мовляв, його господар заманює туди молодих дівчат, щоб з'їсти їхні серця... Та нашій Софі-бабусі -- нічого втрачати! Так розпочинається неймовірне, сповнене пригод, небезпек та головоломок нове життя вчорашньої капелюшниці; із укладанням угоди з вогняним демоном Кальцифером та знайомством із зухвалим та егоїстичним чарівником Хаулом; із магічними порталами та несподіваним, просто-таки приголомшуючим, фіналом історії.

Ця захоплююча, фентезійно-детективна, з добрячою порцією іронії казка входить до шкільної програми із зарубіжної літератури для учнів сьомого класу. Однак, без сумніву, вона зацікавить і цілком дорослих читачів. Кожна вікова група знайде для себе щось своє, але обидві, 100%, високо оцінять превідмінний та смачний переклад Андрія Поритка!
  • Путешествующий замок.
    Елена Богатченко, 25 марта 2018 г.
    Для детей, несомненно, ничего нет восхитительного, как за один вжих очутится в стране-сказке, где запросто повстречаешь лепечущего щеночка, чирикающих русалочек, ну а запрыгнуть в блуждающий дом и вовсе невиданная удачливость.
    В таком предивном государстве Ингария живёт Софи Хаттер - героиня экранизированного романа Дианы У. Джонс.

Софи выучилась на искусную портниху и создавала очаровательные фасоны дамских шляпок, которые продавала в своём скромном магазинчике, но в мастерской бывало ей малость скучновато.
    Как-то раз, в старомодный городок, где работала Софи забрёл ходячий замок, по его пятам следовала мстительная болотная ведьма.
    В несчастливый для Софи день, в лавку нагрянула сама колдунья и послала в бедняжку заклятие старости всего навсего за то, что вежливая девушка не угодливо прекословила ей.

Софи пришла к порогу замка в качестве уборщицы. Молодой волшебник Хаул, пропадал по делам секретным. Ученик его Майкл удирал по важнейшим поручениям.
    В доме оставались хранитель огня Кальцифер, да старушка Софи, у которой сохранилось полно не растраченного времени на уборку, шитьё и горемычные раздумывания.
    В глубине заворожённый замок оказался безнадёжно задёрнут паутиной сеткой и покрыт невообразимой оболочкой пыли, что неприятно поразило опрятную Софи.
    Заботами Софи самодельный замок принимал приятный вид. В доме было несколько дверей, отворявшие другие порталы, можно сказать не сходя с места замок переносился на многие мили.

Чародей долго производил на Софи впечатления увиливателя, ненадёжного эгоиста, но вопреки всему он всегда был добр к ней, даже стремился избавить от злобных чар.
    Западню Хоул по волшебству обогнул, его самого однако догоняло проклятие. Свершилась не одна конфронтация, дивное противоборство захлёстывало. В то мгновение как безжалостную ведьму проучили, людей расколдовало чародейство.
  • Необычный замок
    Лариса , 8 декабря 2017 г.
    Накануне Хэллоуина я люблю почитать что-то о ведьмах и магии, и этот год не стал исключением. В 2017-м для такого чтения я выбрала сказочную повесть «Ходячий замок Хаула», которую написала одно из самых известных детских писательниц Англии Диана Уин-Джонс. Сразу оговорюсь, что «Ходячий замок» - это история не столько магическая или мистическая, сколько психоделическая. Огонь-демон, капризный чародей, девушка, которая превращается в старушку и, похоже, только рада этому и, конечно же, замок, который может перемещаться в пространстве.

Отдельного упоминания заслуживает издание этого произведения от «Видавництва Старого Лева». Замечательный (впрочем, как всегда) перевод, живые насыщенные цвета и иллюстрации на обложке – все идеально! Кроме того, здесь удобный крупный шрифт и неизменно хорошее качество печати. Если вы ищите, что почитать и хотите познакомиться с по-настоящему необычной историей, обратите свое внимание на «Ходячий замок Хаула» Дианы Уин-Джонс! Даже если это произведение и не понравится вам стопроцентно, этот читательский опыт вы вряд ли забудете.
  • Мандрівний замок Хаула
    Руслан , 26 ноября 2017 г.
    "Мандрівний замок Хаула" - фентезійний роман британської письменниці Діани Уінн Джонс.
    Це історія скромної дівчини Софі Хаттер, яка живе в чарівній країні Інгарії. Вона має ще двох сестер: Марту і Летті. Дівчата підросли, і мати вирішила влаштувати їх долю. Софі має продовжити сімейну справу в капелюшній майстерні. В один момент все кардинально змінюється: в цю майстерню приходить Відьма, яка посилає прокляття на Софі і перетворює її з гарної дівчини в дев'яностолітню стареньку, і вона, взявши торбину, відправляється на пошуки щастя. Так починається неймовірна пригода юної і одночасно дуже старої Софі Хаттер. В першу ж ніч вона дістається до чаклуна. Знайомиться з могутнім чарівником Хаулом і його демоном Кальцифером, який володіє величезною таємницею. Хаул - харизматичний чародій з купою недоліків. Дівчина і демон вирішують допомогти один одному позбутися злих чар, укладаючи взаємовигідну угоду. Софі судилося пережити найнебезпечніше випробування в житті, захоплюючу пригоду в Мандрівному замку, в якому вирішує залишитися на невизначений термін. А замок цей - цілий таємничий світ, який зберігає за своїми дверима безліч цікавого і потайного. Софі, попри деякі незгоди, вражає витримкою, жагою до життя, силою характеру, позитивним мисленням.
    Автор створив цілий світ зі своїм баченням та правилами, якими не перестаєш захоплюватися. Легка, гостросюжетна, романтична історія. Чудова казка, незвичайна і світла, добра. Яскраві персонажі, гарний гумор і затишна атмосфера. Вона підійде для будь-якого віку. Прекрасна можливість забути про буденність і повернутися в дитинство.
  • Чарівні пригоди
    Світлана , 10 ноября 2017 г.
    Загалом, я дуже спокійно ставлюся до історій про вигадані світи і чаклунство, адже легко творити дива, якщо є чарівна паличка або здібності до чаклунства. Однак ця книга стала виключенням: у ній дійсно цікавий динамічний сюжет із несподіваними розв’язками, кумедними персонажами (головний герой-чарівник – той ще ловелас) і вигадливим чарівництвом.
    Чарівник Хаул разом із дівчиною Софі, перетвореною злою відьмою на бабусю, помічником Майклом і вогняним демоном Кальцифером намагаються перемогти Відьму Пустирищ і зняти чари один з одного. У цьому їм допомагають чарівні речі (семимильні чоботи, замок, що може пересуватися).
    Історія захопила надзвичайно, читалася напрочуд легко, було важко відірватися від книги і дуже кортіло дізнатися фінал (особливо хто з героїв з ким залишиться як закохана пара). Інколи події розгорталися так швидко, що не встигала звикнути до них. Це той випадок, коли у книзі вдало поєднуються чарівна казка, гумор і пригоди. Тому думаю, що багатьом ця книжка буде до смаку.
  • Волшебная книга
    Елена , 13 октября 2017 г.
    Когда-то давно я смотрела аниме "Ходячий замок Хаула", и только гораздо позже узнала, что сделанное оно было по книге английской писательницы Дианы Уинн Джонс. И вот теперь, когда мои воспоминания об аниме немного подстерлись, я решила прочитать эту книгу. И книга мне понравилась так же, если не больше.
    Эта история о мире магии, в котором живет девушка Софи. Однажды, ее заколдовывает Болотная ведьма и превращает ее в старушку. Но дает это девушке не только неудобства, но и некоторые преимущества. Она решает изменить свою жизнь и уйти на поиски счастья. И попадает в ходячий замок волшебника Хаула.
    Эта книга просто пропитана волшебством и сказкой. Она улучшает настроение и дарит улыбку. Она понравилась мне на все сто процентов. Эта книга о том, что в каком бы возрасте ты ни был, ты не должен сдаваться и смиряться с ситуацией, которая тебя не устраивает. Что все плохо настолько, насколько ты в это веришь. И что никогда не поздно пойти на поиски своего счастья.
    Я рекомендую эту книгу, как взрослым, так и детям.