Рецензии «Хірург»

Хірург
92 грн
  • Страх підкрадеться і буде втримувати вас аж до останньої сторінки
    Назар Рак, 13 марта 2017 г.
    Завдяки великій кількості схвальних коментарів від як не знайомих мені людей, так і від друзів та близьких, я таки вирішив прочитати цю книгу нового для мене автора. Хоч і я не є фанатом детективів. І ось що з цього вийшло.

В Атланті стається жахливий за своєю природою злочин, згадка про який холодить кров в венах всьому жіночому населенню. Знаходять зґвалтовану дівчину, вбивця якої після наруги вчинив ще жорстокішу і непояснимішу дію — він ампутував дівчині те, що робило її жінкою. Після того просто перерізав їй горло. Та це ще не найгірше. Вбивства такого ж типу продовжуються вже в іншому місті. Садист з кожним новим злочином вдосконалює свої навички катування і оперування невинних жінок. Він тримає в постійному страху своїх жертв. Потім завдає смертельного і жорстокого удару. Його живлять страх і муки.

Та одного разу садист натрапляє на ту, яка виявляється сильнішою за нього. Воля і жага до життя перемагає страх, який мав би скувати сильніше за будь які фізичні перепони. Вона пручається, вона не дається. Вона перемагає. Вона забирає його життя.

Та чи припинить Хірург на цьому свої катування? І як складеться життя цієї жінки? Здається, вона має бути найщасливішою людиною, бо видерлася з кігтів смерті. Навіть гірших за смерть. Та не завжди так стається як ми думаємо і плануємо. Деякі рани неможливо загоїти.

Це справді той випадок, коли сюжет захоплює і не відпускає. Уявіть собі маленький вогник. Читаючи кожну нову сторінку, ви підсипаєте жменьку вугілля в нього. І чим більше ви це робите, тим цікавіше стає дивитись на ці помаранчеві язички, які танцюють в заворожуючому танці. І, повірте, коли це полум'я розгориться, ви не зможете вже відійти від нього, не взнавши його фінального дійства, найяскравішого спалаху, після якого настане всеосяжна... заспокійлива світла днина... чи липка темрява?

Не можу не відмітити окрім хорошої динамічності, стиль написання автора. Можете абсолютно не боятися втратити щось важливе, автор сам акцентує вашу увагу на найголовнішому. І це дуже зручно.

Моя оцінка: 9/10
  • Дыхание страха на коже
    Дмитрий , 6 декабря 2016 г.
    Наконец то - это случилось!!! Мы дождались издание книг Тесс Герритсен на украинском языке, и не просто книг - а начало серии про Риццоли и Айлс - той серии которая легла в основу популярного телесериала, который уже на протяжении семи лет радует все новыми расследованиями многих фанатов детективного триллера! Поехали.

Первая из цикла про детектива Риццоли (а их уже 11 книг) знакомит нас с главной героиней всех последующих частей, но в этом романе она выступает скорее второстепенным персонажем - ведь основной сюжет вращается вокруг ее коллеги Томаса Мура, и одной из жертв Хирурга, которой удалось выжить во время покушения на ее жизнь - Кэтрин Корделл. Сам ход сюжета и скорость развития событий напоминает что то среднее между "Молчанием ягнят" и книгами Дэна Брауна - все быстро, динамично и захватывающе. Не могу не отметить - медицинское образование автора, и опыт работы доктором в больнице позволили украсить роман очень точными и детальными описаниями работы врача хирурга и детали мест преступлений маньяка.

История начинается с того, что спустя два года после гибели Хирурга - маньяка который убивал одиноких женщин, в их собственных квартирах, вновь начали обнаруживать тела новых жертв. Но ведь в Саванне последней жертве удалось застрелить нападавшего. Так кто же теперь пошел по пути первого Хирурга? Подражатель, его сообщник или человек который имел доступ к делам преступлений двухлетней давности - ведь на жертвах такие же точно "визитные карточки" как и у прошлого убийцы... И почему все преступления происходят в Бостоне, и ведь именно сюда перебралась Кэтрин, пытаясь забыть прошлое и начать новую жизнь на новом месте. Связи между жертвами долго не могли установить, да и есть ли она вообще? Оставляю эти вопросы открытыми для Вас - ответы можно найти в этой прекрасной книге.
    Хочу заметить - детали преступлений и хирургических вмешательств очень яркие и тщательно прописанные, впечатлительным сверх меры читателям лучше воздержаться, но нервы себе пощекотать может каждый.

Что касается издания - твердый переплет, выборочное лакирование на обложке, книга отлично прошита, бумага белая и шрифт приятен глазу - читается легко и не принужденно.

Таким образом 10/10 и с нетерпением жду продолжения.
  • Жах, який зачаївся поряд
    Галинка , 14 февраля 2018 г.
    Щось останнім часом я перечитала забагато детективів і вийшов трішки перебір. Не вражають вони мене вже так, як би це мало бути.

В цій книжці класичний сюжет: божевільного маніяка шукая вся поліція. В принципі історія не погана. Хто вбивця визначи практично не можливо, але протягом усього читання у мене не виникало гострого бажання дізнатися хто ж цей головний лиходій. Чи це я стала така розбалувана, чи це такий детектив?

Тут, майже, не було напружених моментів. Але тут було багато насильницьких сцен, тому людям зі слабкими нервами краще не читати. Я сама інколи пропускала декілька речень. Також тут є багато хірургічних операцій і якщо ви захоплюєтеся медициною, то гадаю вам буде цікаво.
    Попри багато схвальних відгуків для мене ця книжка стала з тих, які прочитала і забула.

"Коли приходить темрява" Циганчук часто порівнюють з цією і навіть називають її плагіатом. Так, в них дійсно схожі стилі, але Темрява мені сподобалась більше, там були напружені моменти і сюжет не відпускав аж до кінця книжки.
  • Одна з кращих книг мого 2017
    Julia Dutka, 16 января 2018 г.
    "Хірург" – перша частина багатокнижжя про детективний тандем детектива Ріццолі та судмедексперта Айлс. Двом жінкам випадає розслідувати злочини, спрямовані проти жінок. Що й не дивно, адже близько 70% жертв серійних вбивць жінки… а якщо йдеться про злочини на сексуальному ґрунті, то відсоток ще вищий.

Тому, якщо у вас слабкі нерви та нечемний шлунок, краще відкладіть цю книгу до кращих часів. Або просто не беріться, бо Тесс Ґеррітсен не пропускає страхітливі деталі, а змушує нас тремтіти перед злочинним генієм Хірурга і здригатись від блиску його скальпеля.

Він – непомітний, він десь поруч. Він якимось дивним чином відбирає вже зламаних жінок, жінок-жертв, жінок, який зґвалтували. Детективи довго міркуватимуть, як же він отримує інформацію про те, кого саме обрати. Та, коли впіймають ниточку, клубок слухняно розкрутиться.

Джейн Ріццолі доведеться у страшний спосіб довести, що вона нічим не гірша за копів-чоловіків. І проявити неабияку сміливість, щоб зупинити монстра, який вже підготував наступну "пацієнтку" до "операції".

Та не такий страшний Хірург, як його Асистент…. Зробіть невеличку перерву між цими книгами.
  • Ця книга не відпускає мене вже який тиждень. Дуже класна історія
    Евгения , 11 декабря 2017 г.
    Залпом прочитала "Хірурга" та продовження історії "Асистент". Це космос, друзі.

Чому космос? По-перше, сюжет. Він захоплює з першої хвилини. Звичайно, як він може не захопити, коли в одній людині поєднуються кілька понять "Вбивця"+"Медик"+"Психопат"= збочений маньяк "Хірург". Звичайно, свою справу робить й кровожерлива обкладинка на книзі. Саме вона мене зачепила.

По-друге, мені здається, що будь-яка книга, яка не містить любовного трикутника, провалиться. Але ця історія не про "Хірурга". В епізодах між жахливими сценами вбивства головні герої ще встигають фліртувати, обмінюватися загадковими поглядами та робити необдумані речі в світлі ревнощів. Куди ж без кохання, правда, дівчата?

По-третє, у цьому детективі порушена тема рівності статей. Ще один плюс для мене в бік книги.

По-четверте, книга пронизана історією та медичною термінологією. Мені дуже подобаються тексти, після прочитання яких захоплюєшся не лише сюжетом, а й дізнаєшся щось нове.

Безперечно, я з нетерпінням чекаю продовження циклу романів. Тесс Геррітсен тепер на моїй поличці разом з Гелбрейтом та Гоукінз. Дуже круто!
  • Отличная книга
    L , 21 ноября 2017 г.
    В Хирурге автор впервые знакомит нас с Джейн Риццоли, волевой девушкой, которая заработала себе славу железной леди, работая среди мужчин. На самом деле, она чувствует гораздо больше, чем показывает, но образ главной героини раскрывается постепенно.

А в самом начале нам предлагают раскрыть тайну и поймать опасного преступника, который проникает в дом через окна и убивает одиноких женщин. В какой-то момент его охота сосредотачивается на одной женщине. Хирург, как уже успели прозвать его в полицейских кругах, подпирается к мишени все ближе и ближе, создавая у нее иллюзию попадания в западню. Тут стоит отдельно отметить, что у меня как у читателя, также возникло ощущение, что все это обязательно закончится плохо, победой изобретательного и уверенного в себе преступника.

Джейн тоже открывает на него охоту и самым главным вопросом второй части книги можно назвать этот: кто кого? Сумеет ли проницательная Риццоли разыграть карты правильно? Или Хирург окажется на шаг впереди? Кульминация вышла ударной, а история закончилась так, что я тут же бросилась читать книжный сиквел Хирурга.
  • Хірург
    Анатолій Лобач Анатолій Лобач, 9 ноября 2017 г.
    Гостросюжетний детективний психологічний трилер американської письменниці Тесс Геррітсен про розшук серійного маніяка-вбивці. Книга написана з глибоким знанням медицини і юриспруденції, тому характери героїв, опис злочинів, хід розслідування, подано досить вміло й професійно.

Після ритуалу і диких знущань, хтось безжально вбиває жінок, які зазнали сексуального насильства. Невідомий убивця при цьому майстерно орудує хірургічними інструментами, використовуючи глибокі знання анатомії людини. Розслідування проводять детективи Джейн Ріццолі та Томас Мур. Поліція впевнена, що необхідно шукати психопата-хірурга.

Головна героїня кардіолог Кетрін Корделл, жертва схожого злочину, якій пощастило залишитися живою, вбивши маніяка. Тепер вона успішний лікар у Бостоні та минуле не полишає її. Кетрін, у наслідок психологічної травми, нікому недовіряє й веде самотній спосіб життя. Дії місцевого маніяка, під час вбивств, дуже подібні зі смертельним інцидентом з нею. Кетрін після недвозначних натяків від невідомого, переконана злочинець обрав її наступною жертвою. Джейн Ріццолі, якій важко працюється поміж чоловіків у поліції, націлилася сама затримати злочинця й доказати всім, що гідна бути успішним детективом.

Упродовж динамічного сюжету відчуваєш почуття непереборного хвилювання і страху за героїв, очікування трагічної розв’язки. Чи буде спійманий маніяк, що спонукає психопата до низки таких кривавих злочинів?
  • Холодный ужас
    Юлия Мурлина, 26 мая 2017 г.
    Меня привлекла обложка, сразу же захотелось подержать в руках эту книжку, пощупать её и, конечно же, прочесть.

Время от времени среди текста появляется, так сказать, монолог маньяка: его мысли, чувства, желания. И этот монолог временами поражает своей циничностью и жестокостью. А вот эпилог заставил меня немного погрустить. Я разрывалась между двумя противоположными чувствами: ненавистью к убийце и жалостью. Слишком уж трогательным оказались его воспоминания об... О нет, я чуть не проговорилась!

В книге высокий уровень насилия, а крови больше, чем вы можете себе представить. Эта книга и сама по себе - большой сгусток крови.

Сюжет разворачивается вокруг следователей - Мура и Рицолли - и выжившей жертвой Хирурга - Кетрин Корделл. Этой женщине пришлось пройти через многое, чтобы научиться жить нормальной жизнью и перестать открыто бояться. Но трудно сохранять самообладание, когда в твой кабинет кто-то приходит ночью и перекладывает твои вещи.

Хирург добивается страха: он ждёт, когда Кетрин сдастся и станет такой, как и остальные жертвы. Запуганной. Слабой. Беззащитной.

Трусы боятся сильных.

Но даже самый уравновешенный человек может потерять самообладание, когда его жизнь в руках трусливого психа.