Рецензии «Гаррі Поттер і філософський камінь»

• 11 дюймов, остролист, сердцевина - перо феникса
    Владимир, 8 августа 2016 г.
    Первую книгу о Поттере читал трижды, фильм смотрел, наверное, больше раз. Тем не менее, фанатом себя не считаю, ведь до сих пор не прикупил ни палочки Дамблдора, ни мантии слизеренца! Слишком уж популярна эта история, соответственно и многочисленна орда поклонников мира Джоан Роулинг, чтоб повесить на себя звание знатока и фаната серии.

Премьерная книга, на сколько я помню, - самая маленькая по объему, и создатели фильма по ней, не испытывали особой стесненности во времени, довольно подробно описав все эпизоды сюжета. Именно к тем, кто сначала посмотрит или уже посмотрел фильм, но еще не читал Философский камень, хочу обратиться с неприкрытой агитацией.

Во-первых, фильм, все-таки, почти полностью отжат от приятных мелочей и подробностей. Начиная от безрассудного поведения празднующих поражение Темного лорда магов, с их пестрыми плащами и летающими повсюду совами, которых замечает даже полностью смаглившийся дядюшка Поттера, ну и до более обстоятельного описания ключевых моментов – выбора первой палочки или одного из четырех домов в Хогвартсе.

Не перестаю агитировать всех своих знакомых начинать читать по-английски или улучшать украинский для детей именно с книг о Поттере. Подобная легкость чтения встречается в сочетании с красивым языком автора и детальной продуманностью сюжета от первой до седьмой книги крайне редко. Украинский перевод здесь ложится в уши незаметно. Без Долгопупсов и прочих профессоров Снэггов и Стеблей. Ну а обложки, хотя и немного не в моем вкусе, для детей, кажется, самое то, учитывая, что сама Роулинг, если ничего не путаю, выделяла тандем Ерко и Аба-бы.
  • Самая увлекательная история о мальчике
    inna0210 , 8 августа 2017 г.
    Хотелось бы начать с благодарности, и сказать огромное спасибо Джоан Роулинг за такую удивительную серию книг, которая стала уже для нас классикой, для для нашей семьи точно. И надеюсь, она сохраниться надолго. Я даже не знаю, стоит ли что-нибудь говорить об этой книге и её героях. Ведь книгу читали, наверное, все, а если не читали, то точно смотрели фильм, а если не смотрели, то читали книгу. Вот такой замкнутый круг получается. Гарри Поттер - это мальчик, который перевернул всю планету, своей волшебной и незабываемой историей. А еще я до сих пор не могу забыть Хогвартс и его обителей. Все бы отдала, чтобы самой посетить это волшебное место и встретиться с профессором Дамблдором, сходить на занятия по зельеварению и купить себе волшебную палочку, как у Гарри. Хочу жить в Хогвартсе!
    Гарри Поттер спасибо тебе за прекрасное и волшебное детство, благодаря тебе многие дети до сих пор верят в магию!
    У каждого человека, кто взрослел вместе с Гарри, Роном и Гермионой остаются особые воспоминания о прекрасном. Да, сейчас я уже не верю в огромную белую сову приносящую почту и волшебную палочку исполняющую все желания, но Хогвардс…навсегда в наших сердцах.
  • Неперевершена книга, яка не може не сподобатися!
    Алена Брезицкая, 3 февраля 2017 г.
    "Гаррі Поттер та філософський камін" - це книга легенда, якою зачитуються діти з всього світу вже майже 20 років! Мені пощастило вирости разом з Гаррі! Коли я тільки починала читати першу книгу менв було стільки ж, скільки і Гаррі, головному герою книги.
    Книга не могла не сподобатися, адже вона відкрила переді мною цілий магічний світ, подарувала багато годин приємного читання та познайомила з безліччю цікавих персонажів, магічних істот та чарівних пригод. Але дуже мені в ній не вистачало ілюстрацій. На щастя, незабаром вийшов фільм, який я передивлялася разів 10 не менше й уявляти світ чаклунів стало простіше. З нетеопінням чекала вихід продовження й назавжди стала фанатом Поттерани після цієї книги!
    Щодо видання:
    + тверда обкладинка,
    + якісний український переклад,
    + середнього розміру шрифт,
    - відсутність ілюстрацій,
    - папір, який з часом жовтіє.

Книга однозначно варта того, щоб її прочитали і дорослв і діти. Коли я була мала, читали з мамою й обом сподобалось, потім вже сама перечитувала. А коли матиму власних дітей- обов'язково почитаємо разом!
  • Чудова книга
    Саламатина Катерина , 10 января 2017 г.
    Знакомство с прекрасным, сказочным, интригующим миром Гарри Поттера у меня началось еще в возрасте трех лет, когда моя крестная привезла и показала мне фильм про мальчика волшебника, живущего с дядей и тетей Дурсль на улице Прайвет Драйв 4. Гарри. Просто Гарри. Он не признавал что может быть каким-то особенным, а именно - волшебником, а его родители - не менее талантливый и могущественные маги.
    Прошло менее пяти лет, как все та же крестная подарила мне первую книгу о Гарри Поттере, которую я прочитала необычайно быстро для моих семи лет, а после стала ожидать продолжения истории, не смотря на то, что могла уже цитировать фильмы, предсказуя дословно следующие фразы.
    Я прочитала все семь книг менее, чем за полгода, и стала ожидать выхода следующих фильмов, которые ходила смотреть в кинотеатры, начиная обзвон всех кинотеатров за неделю до первых дней кинопоказов.
    Я не знаю сколько раз перечитывала эту прекрасную историю про Мальчика-Который-Выжил, но каждый раз оставалась в восторге!
    Гарри Поттер - одна из лучших книг для ребёнка, вырастая на которой дети учатся любить сквозь время - как Северус Снейп, видеть свет даже сквозь тьму - как Альбус Дамблдор, быть верным - как доблестный эльф Добби, не бояться экспериментов с внешностью - как Нимфадора Тонкс, смело смотреть в глаза страху - как Седрик, всегда приходить на помощь своим друзьям и не отказываться от них - как Сириус Блек. И, как Фред, не забывать о юморе и смехе, даже когда дела совсем плохи...
    Гарри Поттер - это целое поколение, которое, что бы там не говорили, прекрасно воспитаное, потому что нам было с кого брать пример...

Always...
  • Хлопчик, який вижив, подарував мені...
    Юлія Волкова, 19 ноября 2016 г.
    Чудово...
    Гаррі Поттер і філософський камінь - перша книга з серії. Гаррі Поттер-хлопчик, який вижив. Він не знає,що його батьки чарівники. Йому сказали, що вони загинули в автокатастрофі. В одинадцятий день народження йому стали надходити листи з Гогвортсу. Але їх не давали йому читати. Якось... У двері постукали так що вона злетіла з петель і в неї увійшов незнайомець. З цього і почалася історія Гаррі Поттера.

Зараз залишається все менше і менше людей, які ще не знають хто такий Гаррі Поттер. Безліч дітей по всьому світу люблять той чарівний світ, який придумала Джоан Роулінг.

Читаючи книгу, я переживала разом з головними героями всі ті події, які відбулися з ними. Хіба це не здорово, коли ти читаєш книгу на одному диханні і не можеш забути жодного моменту? Ти просто сидиш і читаєш день і ніч безперервно. І з серією книг про Гаррі Поттера можна саме так і вчинити. Читати всі сім книг день і ніч безперервно. І одже саме чудове в тому, що в історії є продовження, і всі книги можна перечитувати величезну кількість разів. Справжнім шанувальникам книги ніколи не набридне занурюватися у світ Гаррі Поттера знову і знову. Пізнавати для себе все нові і нові подробиці чарівного світу.

Я вдячна такій чудовій письменниці, як Джоан Роулінг, за те, що вона створила цей прекрасний світ Гаррі Поттера. Хлопчик, який вижив, подарував мені море незабутніх моментів в житті і величезну кількість різних емоцій і вражень. + чудове оформлення))
    Shpitko, 13 марта 2015 г.
    Состояние продукта отличное. Доставили очень быстро.
    Все качественно. Вообщем все супер)
  • Гарри Поттер.
    Marina_Eva_2018 , 20 апреля 2018 г.
    Место действия книги "Гарри Поттер и филосовский камень" - школа магии и волшебства в Великобритании под названием Хогвардс. В школе 4 факультета - Гриффиндор, Когтерван, Пуффендуй и Слизерин. Студенты не в праве выбирать где учиться - за них этот выбор делает старинная волшебная шляпа. Выбор происходит так - студент на общем собрании надевает шляпу и она называет название факультета. Поступить в школу можно только с 11 лет.
    У каждого факультета есть свой флаг и герб (Гриффиндор - красный флаг с золотым львов, Когтерван - синий флаг с бронзовым орлом, Пуффендуй - желтый флаг с черным барсуком, Слизерин - зеленый флаг с серебряной змеей).
    Учебный год делится на два семестра, в течении которого все 4 факультета набирают очки и в июне после суммирования очков, директор школы объявляет победителя.
    Главный герой книги - Гарри Поттер - попадает на факультет Гриффиндор, где сразу же находит друзей в лице Гермионы Грейнджер и Рона Уизли. Трое ребят пытаются не только хорошо учиться , но и разгадать тайну филосовского камня, который овеян мифами и легендами. А главное - помешать темным силам выкрасть этот волшебный камень, который дарует своему обладателю бессмертие.
  • Історія дитинства
    Ruslana Tereshchenko, 13 февраля 2018 г.
    Я не знаю ні одної людини, яка б не була знайома з Хлопчиком-Який-Вижив. Всі мої знайомі якщо не читали, то хоч дивились фільми про Гаррі Поттера. І всі, точно всі, чекали листа з Хогвартсу.
    Я прочитала всі книги про Гаррі Поттера десь років у 9, і ця історія є найсвітлішим спомином мого дитинства. Шкода, що я тоді читала онлайн і не була знайома з цим чудовим виданням від чудового видавництва "А-ба-ба-га-ла-ма-га". Щоправда, в українському перекладі історія звучить трохи незвично, і до Гогвортсу я, напевно, ніколи не звикну.
    А от за обкладинку сміливо поставлю найвищу оцінку! Обкладинка просто чудова: яскрава, її приємно розглядати.
    Про цю книгу говорити можна дуже довго, але чи варто? Світовий бестселер, чудове, казкове фентезі, про дружбу, про суперництво, про любов, про магію, про Хогвартс, стати учнем якого хоча б на один день мріє кожен... Хіба ж це не круто, варити зілля, вчитися чаклувати, доглядати за магічними тваринами і навіть літати?
    Мені здається, що ці книги колись стануть дитячою класикою. І я точно впевнена, що своїм дітям в ролі казки на ніч я читатиму саме "Гаррі Поттера і Філософський камінь".
    Тож я раджу цю чудову серію книг не тільки дітям, а й дорослим, які хочуть відчути себе чарівниками і з головою поринути у пригоди.
  • Історія не тільки для дітей
    Юлия Болила , 7 февраля 2018 г.
    Сталось так, що в дитинстві історія про Гаррі Поттера обійшла мене стороною. Але, після перегляду всіх частин фільму, я придбала «Гаррі Поттер і філософський камінь» і це було одним з найкращим моїх рішень за 22 роки життя:)

Так, книга дитяча, але в цій історії розкриті настільки вагомі проблеми людини, і настільки якісно зображено такі цінності, як дружба і допомога, що її буде корисно прочитати і в більш зрілому віці.

Я впевнена, що саме після цієї частини у діток з’являється любов до чогось нового, тобто книга вказує їм не боятися, як це зробив Гаррі Поттер, і йти до своєї мети, але при цьому всьому не бути повним егоїстом! Читаючи, ти розумієш, що кожен має шанс на підтримку, кожен має шанс на зміну, і навіть на помилку! Але в той же самий момент в свідомості будуються чіткі поняття про добро і зло.

Ця книга, і та історія, яка зображена в ній, є ідеальним початком для дружби зі світом Гаррі Поттера, і для певного росту і розвитку разом з ним. Гумор, емоції, враження – все це показано яскраво і щиро, і, я думаю, що кожна дитина вчиться в цього твору того, що всі ми називаємо людяністю.

Український переклад також доволі непоганий. Звичайно, власні назви і імена героїв часом не так вражають, як в оригіналі, але все таки це хороша можливість читати рідною мовою.

Зовнішній вид кожної книги з серії і надзвичайні обкладинки і ілюстрації Владислава Єрко дають можливість на власну невеличку бібліотеку, яка чудово пасуватиме будь-якій дитячій кімнаті:) І не тільки!
  • Хлопчик, що вижив. Та покорив серця мільйонів
    Олеся Кізима, 27 января 2018 г.
    ,,Гаррі Поттер та філософський камінь" - це саме та книга, яку не лише хочеться перечитувати усіма відомими мовами (в моєму активі є українською, польською,французькою та англійською), а й яка послуговує, особисто для мене, якнайкращим мотиватором вивчати інші! Зокрема, цілюся на італійську, іспанську та німецьку. А все тому, що безмежно люблю усю гарріпоттерівську сагу, а також колись цілком випадково наткнулася на одне цікаве відео в Youtube, де дівчина-поліглот ділилася своїми секретами. Як зараз, пам'ятаю, вона наголосила саме на книгах поттеріани, які неабияк допомогли їй у вивченні нових мов. І з цим важко не погодитися, бо кожне перечитування наскрізь відомого сюжету - чергове занурення у добру атмосферу, але по-новому, зі свіжими емоціями та враженнями, які дає кожен новий переклад.

Признайтеся, чи хоч би раз, десь там глибоко-глибоко у серці, та не закрадалася мрія, як би ж то було чудово, якби хоч на деньок потрапити у казку під назвою Ґоґвортс?) Поблукати старовинним замком, одягнувши мантію, та посидіти на уроках справжньої магії... Потримати у руках дійсно чарівну паличку та спромогтися бодай на одне закляття, штибу акціо чи алогомора... Випити чаю з Ґеґрідом та потиснути руку Дамблдору, познайомитися з Гаррі Поттером та його друзями... Завдяки нашій фантазії, а також щедрому доробку Джоан Роулінґ та компанії, які уже протягом двадцяти років тішать давніх та нових прихильників і книгами серії, і цікавим продовженням саги у вигляді п'єси ,,Гаррі Поттер і прокляте дитя", і перевиданнями, зокрема, у шикарних оформленнях ілюстратора Джима Кея та у стилізації чотирьох ґоґвортських гуртожитків, і фільмами, фільмами про створення історії про Гаррі Поттера, іграми та тисячами фанфіків.

Та, якби там не було, але саме українське видання ,,класичного" ,,Гаррі Поттера та філософського каменю" є найкращим, з найсмачнішим перекладом та найдовершенішою палітуркою-віммельбухом!!!